15.06.2019, 09:24 | czytano: 2142

Wyciąg w Ochotnicy Górnej na etapie formalności

Do budowy wyciągu narciarskiego w Ochotnicy Górnej potrzebne są zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a te mogą potrwać nawet ponad rok.
– Będzie przygotowywana zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego. (…) Jest oczywiste, że to stronie samorządu leży kwestia mostów i dróg dojazdowych. Do tego potrzebna jest rozmowa z mieszkańcami, w jaki sposób uzyskać pozwolenia na te mosty. Wiem, że w jednym przypadku nie będzie żadnego problemu, ale są też skomplikowane sprawy, typu spadkowe postępowania. Musimy zacząć od formalności. W momencie, gdy zakończymy ten etap, przejdziemy do następnego, którym będzie poszukiwanie inwestorów i promowanie tego miejsca. Będziemy robić wszystko, żeby ściągnąć tutaj inwestorów, ale nie na ściernisko. Na tym ściernisku muszą być przynajmniej jakieś dokumenty. Z ubolewaniem muszę stwierdzić, że wcześniej wielokrotnie mówiłem na temat tej zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która będzie wymagana, jeżeli mówimy o wyciągu. Przez ostatni rok słyszałem, że wszystko jest dobrze, a okazało się niestety inaczej – powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt Tadeusz Królczyk.
Wójt dodał, że zmiana w planie powinna być wprowadzona do końca tego roku, ewentualnie na początku przyszłego. Jednak zmiana studium może potrwać nieco dłużej – 18 miesięcy.

ao/
zobacz także
komentarze
łorcyk16.06.2019, 20:32
Jak słusznie ktoś wspomniał chwalcie się osiągnięciami a nie marzeniami.
Teraz Królcyk ma pole do popisu bo nic mu nie stoi na przeszkodzie żeby wykupić tereny od Pólilkowskiego jak to chciał uczynić razem z Rungierem.
Łorcyków u nas nie brakuje, miejsce jest więc będziemy się ślizgać.
Królcyk czy coś będzie robił czy też nic to i tak 10 tys na konto wpadnie i będzię mógł po trochę spłacać swoje zadłużenia.
jaga16.06.2019, 00:38
konopka budowal wyciagi przez 16 lat co cztery kiedy wybory ...znalazl nastepce , piszcie jak cos zrobicie nie jak cos planujecie , wsretne nieroby i nieudaczniki zyciowe
Antek15.06.2019, 14:51
Wszystko pieknie, ale tam można dojechać tylko samochodem. Rodzina będzie sobie jeździć, a ja juz piwa nie wypije, bo ktos będzie musiał ich odwieźć na kwaterę. Fajna okolica, ale przez brak transportu nie dla mnie.
Turnia15.06.2019, 14:14
Głównym projektantem odbudowy infrastruktury drogowej w gminie jest były dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu z zarzutami prokuratorskimi ciekawe jak Królczyk się z nim dogaduje
Wyciąg w Ochotnicy15.06.2019, 13:09
Nie bij brawa - bo to tylko bicie piany w wykonaniu wójta Krolczyka ten człowiek nic nie zrobił i nic nie zrobi - roztrwoni publiczne pieniądze i tyle - to widać na każdym kroku pozatrudniał armię ludzi i to jeszcze takiego gościa co go wyrzucili z pracy w Sączu a on go przyjął. Proszę wierzyć Królczyk wyciągu nie zbuduje - koniec kropka.
Brawo Ochotnica15.06.2019, 09:43
A gdzie Grześ i jego szara eminencja Wstążka? Gdzie obiecywane trasy narciarskie? Gdzie wyciągi? Gdzie hala widowiskowa? Za to mamy na wysokich stołkach w urzędzie ekipę z list wyborczych. A obietnice zostały na ulotkach.

Wniosek z tego taki, że po wsiach mamy prawdziwych gospodarzy a w mieście koryto
Zobacz pełną wersję podhale24.pl