16.06.2019, 15:16 | czytano: 5077

Święto ulicy Strążyskiej w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Jak co roku Związek Podhalan zorganizował obchody święta ulicy Strążyskiej,
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Starym Kościółku w intencji mieszkańców ulicy Strążyskiej. Po mszy wszyscy zaproszeni goście zaprzęgami konnymi przejechali ulicą Kościeliską, Krupówkami, Orkana, Kasprusiami do ulicy Strążyskiej. Po poczęstunku w restauracji Javorina goście udali się do restauracji Żabi Dwór, gdzie burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zainaugurował symbolicznie obchody - wystrzałem z armaty.
Tradycyjnie też burmistrz i prezes Związku Podhalan spotkali się z najstarszymi mieszkankami ulicy Strążyskiej, które liczą sobie 93 i 95 lat.

Kolejnym punktem był festyn rodzinny na Polanie przy ulicy Strążyskiej. Pogoda nieco jednak pomieszała szyki uczestnikom zabawy, bowiem nad Zakopanem przetoczyła się burza.

pk/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
obserwator od środka17.06.2019, 09:54
Zostawili po sobie tylko bałaganu po sobie w okolicy zabytkowego kościółka i pojechali balować .
Zakopiańczyk16.06.2019, 18:37
Armata - armatą, ale p. Kasia - właścicielka restauracji - wygląda uroczo. Idealna figura i błękitna bluzeczka odkrywająca ramiona... Muszę się w końcu wybrać do "Żabiego dworu". Tylko obawiam się, że jak zaiskrzy między nami to będzie wielkie bum - skoro tam beczki z prochem trzymają ;)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl