17.06.2019, 12:21 | czytano: 2652

Uwaga, policja kontroluje dziś prędkość

Arch. Podhale24.pl
Dzisiaj w całym kraju policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.
Funkcjonariusze, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.
Nadzorem policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu. - Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
zakopiańczyk18.06.2019, 11:12
Ktoś całkiem słusznie pisze o ścigaczach na ul. Kościeliskiej , bo tu olbrzymi ruch , a motocykle bez tłumików robią tu taki hałas ,że słychać go aż na Krupówkach . Co innego na ul powstańców , bo tam prawie teren niezamieszkały ,ale hałas także olbrzymi . Może warto by podsunąć władzom Zakopanego by odcinek starego Zakopanego na ul Kościeliskiej do ul Roja był wreszcie jednokierunkowy , bo te zabytki na tej ulicy Kościeliskiej nie wytrzymają powiewu cywilizacji i nic po nich niedługo pozostanie .. No może wspomnienie
zako-pion17.06.2019, 21:44
Dlaczego policja jest bierna wobec motocyklistów urządzających eskapady motocyklowe na ulicy Kościeliskiej od przejścia podziemnego w górę do Skibówek i na ulicy Postańców od ronda w kierunku Kościeliska . Dwie ruchliwe ulice , przedszkola , szkoła , Kościoły i masa turystów i szaleńcy na stalowych maszynach . Chodzi plotka po mieście ,ze to policjant ćwiczy ostrą jazdę , a druga ,że to kumpel policjanta z drogówki i mu wszystko wolno , bo mu włos z głowy nie spadnie . Do czasu ąż kogoś nie zabije , albo sam się nie zabije
Radek17.06.2019, 21:41
Czemu Policja nie kontroluje decybeli , przecież to huk jest robi że napewno nie jest to dpouszczone do ruchu .
Monika bez Stanika17.06.2019, 21:38
Piraci na motocyklach straszą ludzi przy wyprzedzaniu dziś jeden taki djabeł tak mnie wystraszył jak mnie wyprzedził że szok , jechał bez tłumika tak wył jak djabeł
Radek17.06.2019, 21:12
Powinni jelopów na motorach kontrolować co jezdzą mi kolo domu bez tłumików , barany jedne . Powiedziec poco oni tak wyją ...muszą wszyscy wiedzieć ze wariat jedzie ? Mnie akurat to nie interesuje i powiedziałbym im zalożyć tłumiki do purkawek .
amator17.06.2019, 14:38
Policja niech się zajmie codziennymi pirackimi rajdami na Szaflarskiej, a nie okazjonalnie przy ogólnopolski jednodniówkach. Dawno nie było wypadku w okolicy?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl