17.06.2019, 12:47 | czytano: 5813

Nietrzeźwy obywatel Armenii zatrzymany przez policjanta w Dębnie

Fot. KPP Zakopane / Facebook
30-letni policjant z zakopiańskiej komendy był świadkiem, jak agresywna jazda kierowcy forda zakończyła się wypadkiem. Samochód wjechał w barierę mostu w Dębnie. Pijany kierowca usiłował uciec z miejsca kolizji, ale policjant zajechał mu drogę i wraz z innymi osobami ujął pirata.
O tym, że policjantem się jest cały czas, nawet po służbie dowiedli w sobotę wieczorem funkcjonariusze z nowotarskiej i zakopiańskiej komendy. Policjanci swoimi samochodami wracali do domów po służbie z jednostek. W Harklowej ich uwagę zwrócił jadący w kierunku Dębna kierujący fordem, który ewidentnie nie mógł zapanować nad prowadzonym pojazdem. Mężczyzna jechał środkiem drogi, wyprzedzał na linii podwójnie ciągłej i na przejściu dla pieszych zmuszając jadących z naprzeciwka do hamowania i zjechania na pobocze. W miejscowości Dębno stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas jezdni, wjechał do przydrożnego rowu, po czym gwałtownie wycofał i z piskiem opon ruszył w kierunku Nowego Targu. Wtedy policjant z Nowego Targu swoim samochodem zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę, a zaraz za nim stanął policjant z zakopiańskiej komendy. Z forda wyszło dwóch mężczyzn, którzy byli bardzo agresywni i wulgarni. Pasażer pojazdu po chwili uciekł, natomiast kierujący obywatel Armenii rzucił się na nowotarskiego policjanta. Widząc, co się dzieje na pomoc ruszył funkcjonariusz z zakopiańskiej komendy, wtedy 32-latek stał się jeszcze bardziej agresywny i wulgarny. Po chwili został obezwładniony, a na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali i przewieźli 32-latka do nowotarskiej komendy. Mężczyzna był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Dzisiaj usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdu i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ. oprac. r/
zobacz także
komentarze
Góral :)18.06.2019, 23:52
Basia nie wypowiadasz się? To nie był góral ani motocyklista a łamał prawo :) Basia??
nie ślepy18.06.2019, 14:35
A co on jeszcze robi w Polsce, że po pierwszym razie go nie deportowano?
frank18.06.2019, 12:10
Mam nadzieje że Pan Komendanta z nowotarskiej komendy stanie w obronie swojego Policjanta i osobiście dopilnuje tego aby nierzetelny artykuł został sprostowany
Świadek17.06.2019, 21:06
Żenada!!! Funkcjonariusze Policji i takie kłamstwa!!! Zasługi policjanta z Nowego Targu przypisuje się policjantowi z Zakopanego. W artykule nawet o nim nie wspomniano...myślę że jest to motywujące do dalszej pracy!!!
Funkcjonariusz17.06.2019, 20:23
Trzeba to sprostować, bo to Policjant z Nowego Targu zatrzymał i sam obezwładnił agresora - ten z Zakopanego dołączył chwilę później. Trzeba jednak przyznać, że w Powiecie Tatrzańskim rzecznik prasowy Komendy jest szybszy.
Rychu17.06.2019, 17:55
Oj nie ładnie...policja z Zakopanego nieprawdziwe informacje podaje.
Rzetelny17.06.2019, 17:20
Oj nie ładnie, nie ładnie. Wiadomym jest,że każdy chce przypisać sobie zasługi, ale to trochę krzywdzące dla policjanta z Nowego Targu, który jednak podjął pierwszy interwencje. Tak czy owak brawa dla jednego i drugiego policjanta za postawę./.../
pispojednozlo17.06.2019, 16:37
brawo panie morawiecki i zwiazku pracodawcow Polskich za sciaganie imigrantow socjalnych (zarobkowych)patologii .
OP17.06.2019, 16:10
Z tego co wiem, to pierwszy na miejscu był policjant z Nowego Targu nie z Zakopanego.
Sprostowanie17.06.2019, 16:08
Co za bzdura!!!! zatrzymania dokonał funkcjonariusz nowotarskiej komendy!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl