27.06.2019, 13:02 | czytano: 31353

Są wstępne wyniki badań wody w miejskim wodociągu. Woda czysta

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. To na razie wstępne, jeszcze nieoficjalne wyniki badań, ale wskazują, że woda w miejskim wodociągu jest czysta. Sanepid nie odwołuje jednak zakazu picia wody do czasu otrzymania oficjalnych wyników.
Szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu Jolanta Bakalarz przyznaje, że nie zdarza się, by wstępne wynik różniły się od oficjalnych. - Oficjalne wyniki poznamy w piątek, najpóźniej w sobotę i wtedy będziemy mieć pełny obraz. Postaramy się, żeby laboratorium przesłało nam wyniki jak najszybciej i dopiero gdy je otrzymamy, będziemy mogli wydać komunikat z informacją, że woda nadaje się do spożycia - mówi.
Wczoraj miasto poinformowało, że w miejskim wodociągu, w jednej próbce wody pobranej do badań na terenie oczyszczalni ścieków w Nowym Targu, znaleziono bakterię z grupy koli, typu kałowego. Sanepid zakazał spożycia wody z wodociągu, obawiając się, że miejska sieć to system naczyń połączonych i bakteria mogła przedostać się w inne rejony miasta. Innego zdania jest Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. MZWIK poinformował, że możliwe jest zanieczyszczenie wody w rejonie ulic Konfederacji Tatrzańskiej, Polnej, Targowej i odcinka ulicy Waksmundzkiej. Dlatego wyłączył z eksploatacji studnię zasilającą odcinek wodociągu w rejonie wyżej wymienionych ulic. Ten rejon zasilany jest z pozostałych ujęć wody, gdzie nie stwierdzono żadnego zanieczyszczenia.

Dyrektor Sanepidu dodaje, że nie otrzymała żadnych informacji o zatruciach, które mogły być wynikiem picia zanieczyszczonej wody.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
studniarz29.06.2019, 06:23
Szanowni państwo korzystający z własnych studni - jest oczywiste że studnie przy domowe powinny być czyszczone co jakiś czas .
Wtedy woda jest zdatna do spożycia .
Podając ją do Nowotarskiego sanepidu .
Pozdrawiam
Sławcio28.06.2019, 22:05
czysta???
co i kto ma pod pojęciem czysta?
mieszkaniec Niwy28.06.2019, 08:34
Niwa - Buflak ma inny wodociąg niz Nowy Targ i w przypadku złych wyników badań wydawana jest dokładnie taka sama decyzja o braku przydatności wody do spozycia mozna to sprawdzić
otarcie na gorce27.06.2019, 22:33
A jak z Łapsowej ciekły kupy? Ile Watycha zapłacił za szambo z pieniędzy podatnika? Z wizją i konsekwencją.
mysliciel27.06.2019, 18:03
Tak dziś siedzę tak dziś dumam i czytam prasę.
Doszedłem do wniosku że to wszystko ta jakaś farsa-sam jako mieszkaniec Nowego Targu byłem świadkiem skażenia wody na końcówce wodociągu Niwa - Buflak i to w gorszym stopniu i nie raz ani nie dwa i jakoś wtedy nie zamykano całego miasta, ale mniejsza o to.Czytam dzisiaj w innej "naszej" gazecie, że najlepsza koleżanka, radna tego miasta, była szefowa MMKSU ma jakieś zaprzeszłe zatargi klubu hokejowego i windykacje, przecież szefowa sanepidu też wtedy była w radzie hokejowej z tego co pamiętam i rządziły razem. Puenta jest taka że niestety zamiast ludziom pomagać to politykę sie uprawia, ludziom podczas upału wodę odcina - dobrze, że te Panie nie rządzą miastem
Tadek27.06.2019, 14:37
Sanepid Nowy Targ
Wodociągi Nowy Targ

Czy kiedykolwiek była kontrola wody dostarczane w rejon ; al.1000 - lecia, Krzywa , Kr. Jadwigi
W dostarczanej wodzie i "mieszalnikach kranów" znajdujemy wszelkiej maści zanieczyszczenia "stałe; piasek , muł , potłuczoną cegłę, odpryski rdzy i etc."
Mogę dostarczyć w/w urobek w każdej chwili do Sanepid Nowy Targ ,
Czekam na zainteresowanie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl