12.07.2019, 12:30 | czytano: 5987

Góralski rap o miłości z Białego Dunajca. Nowy klip Samłela

Fot. Materiały promocyjne
Bartłomiej Rzepka "Samłel" z Białego Dunajca zaprezentował swój najnowszy videoklip do piosenki "Kochanie", którą stworzył z Małgorzatą Babiarz, znaną jako "Megitza”. To drugi singiel rapera, którą łączy muzykę góralską z rapem. Pierwszy pt. "Bystro woda" doczekał się 122 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube.
14 lipca Samłel wystąpi w rodzinnym Białym Dunajcu. Będzie go można zobaczyć i słyszeń o godz. 20.45 na XVI Dunajeckim Graniu.
- Nazywam się Bartłomiej Rzepka, urodziłem się w Zakopanem a wychowałem w Białym Dunajcu - opowiada o sobie białodunajczanin. - W wieku 16 lat zacząłem pisać teksty. Na początku, były to tylko słabo zrymowane, nietrzymające się kupy głupoty. Z upływem lat rymy były coraz ciekawsze a sam tekst bardziej merytoryczny i zaczynało to wszystko coraz bardziej trzymać się kupy. W wieku 20 lat wyjechałem pracować do Anglii i po roku kupiłem podstawowy sprzęt studyjny do nagrywania i to był ten pierwszy raz, kiedy zacząłem nagrywać swoją twórczość. Następne kilka lat, w swojej pasji zdany cały czas sam na siebie w wolnej chwili ćwiczyłem swój rap na mikrofonie oraz pisałem coraz to lepsze teksty. W wieku 26 lat wróciłem na stałe do Polski, zaraz po powrocie zaczęła się moja przygoda z kolektywem "Dobre Jes" gdzie powstało kilka moich solowych numerów oraz jeden wspólny z pionierem góralskiego rapu Wojtkiem Wtb Buńdą. Jeszcze pod koniec tego samego roku udałem się na warsztaty muzyczne prowadzone przez Megitzę.

Po warsztatach podczas wspólnej rozmowy padł pomysł stworzenia wspólnego utworu. I tak oto w marcu 2018 roku ukazał się jubileuszowy album Megitza "ToTen", a na nim pierwszy wspólny utwór "Ostatnio wierchowo". Utwór ten można było usłyszeć w Polskim Radiu. - Uznaliśmy, że góralski rap w takim wydaniu jest to tak bardzo fajne połączenie, że kolejnym pomysłem było zrobienie albumu - opowiada Samłel. - Głównym założeniem projektu było wykorzystanie tradycyjnych instrumentów muzycznych więc zaczęliśmy kompletowanie zespołu. I tym sposobem rozpoczęliśmy współpracę z Izabelą Wacławik, wokalistką, akordeonistką i skrzypaczką oraz Katarzyną Stasik - wokalistką i skrzypaczką. Wspólnie z Megitza zaczęliśmy tworzyć nowe numery do repertuaru. W sierpniu 2018 roku ukazał się nasz pierwszy singiel "Bystro Woda" a ostatnio drugi singiel "Kochanie".Klip wyprodukowany przez Samłela z zespołem w składzie:

Kasia Stasik
Iza Wacławik
Marcin Domagała "Dymek"
Małgorzata Babiarz "Megitza"

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia i montaż: Piotr Smoleński

Muzyka: Małgorzata Babiarz "Megitza”
Słowa: Bartłomiej Rzepka "Samłel”, Małgorzata Babiarz "Megitza”, tradycyjne

Aktorzy:
Bartłomiej Rzepka "Samłel”
Izabela Wacławik
Katarzyna Stasik
Małgorzata Babiarz "Megitza”
Karolina Majerczyk
Łukasz Kamiński

Ekipa:
Piotr Rusnak # sowiźroł
Ewelina Kraza Krauzowicz- fotografia backstage, making of video oraz współwykonanie zawodowych strachów na wróble

Sponsorzy, partnerzy i przyjaciele:
Andrzej Pędzimąż- Limo Event biały Cadillac
Adam Mółka- ujęcia z drona
Lodziarnia- Zielony Wóz
Wydawnictwo- Kaprol Music
Robert Gawlak

oprac. r/
zobacz także
komentarze
Bujok13.07.2019, 20:31
Białodunajcański rap ma się dobrze.
WTB!
Gość13.07.2019, 02:01
Smutne, że zamiast docenić zaangażowanie, niebanalny pomysł i dużo pracy włożone w to, żeby cokolwiek stworzyć od siebie dla ludzi - niektórzy ludzie bezpodstawnie tak o plują jadem. Nie każdemu może się podobać, w końcu jest to niecodzienne połączenie, ale to jest też zabawa i eksperymentowanie muzyką, żeby stworzyć coś zupełnie nowego. Nowe rzeczy różnie się przyjmują ale zamiast mówić, że jest do d*** bo wszystko jest do d*** i w ogóle wszyscy są do d*** - powinno się pomagać i wspierać artystów, i zwracać uwagę nad czym mogą jeszcze popracować i co poprawić bo to właśnie taka krytyka ich nakieruje do perfekcji.

PS. Dobra robota! <3
koneser12.07.2019, 20:55
Super! Podoba mi się!
Trampki12.07.2019, 20:49
Takie brudne buty jak mają te dziewczynki to ja w pracy na codzień noszę. Wstyd!
Kłochłom cie:)12.07.2019, 18:51
Ale Lipton!
ajj12.07.2019, 17:39
co to było ???
Robercik12.07.2019, 17:15
Super sprawa i w Chicago w radio bedzie grane i promowane juz od niedzieli
X-men12.07.2019, 15:30
Fajne!
Wkurzony12.07.2019, 14:10
Przecież tego nie da się słuchać.
KLOC12.07.2019, 13:43
Grammy murowane
Zobacz pełną wersję podhale24.pl