20.07.2019, 11:36 | czytano: 3491

Asfaltowanie ścieżki rowerowej

Fot. Grzegorz Niezgoda / Facebook
Na ścieżce pieszo-rowerowej ze Szczawnicy do Krościenka położona została nowa nawierzchnia.
Stało się to dzięki porozumieniu Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu z Polską Spółką Gazownictwa. Dotyczy ono odtworzenia nawierzchni po ułożeniu sieci gazowej.
Ponadto po stronie Szczawnicy planowana jest wymiana oświetlenia ulicznego, oznakowanie i wytyczenie ciągu rowerowego i pieszego oraz montaż barier energochłonnych w pasie oddzielającym drogę od ścieżki rowerowej. - Z uwagi na konieczne redukcje kosztów w tym wniosku zakres został zmniejszony i nie będzie realizowana korekta przebiegu drogi wraz z niezbędnymi umocnieniami a w granicach administracyjnych miasta Szczawnica ścieżka rowerowa i część piesza będą asfaltowe. W uzgodnieniu z Dyrektorem PZD na zieleńcu na "Świerkówce" po wykonaniu planowanych prac zrealizujemy nasadzenia zieleni oddzielającej ścieżkę od ulicy, prawdopodobnie wiosną 2020 r. - informuje burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
mieszkaniec20.07.2019, 20:17
@maverick
Większej presji gospodarczej niż amerykanie to nikt na Polskę nie wywiera, więc nie mieszaj geopolityki i propagandy rusofobicznej do remontów dróg, natomiast co do terminu wykonywania inwestycji to zgodzę się z Tobą, jest niefortunny, ale większe utrudnienia powoduje brak miejsc parkingowych i parkujące wszędzie samochody tak jak napisał w swoim komentarzu @dość tego.
maverick20.07.2019, 20:11
@ dość tego:
Jak najbardziej! Składa ktoś podanie o pozwolenie na budowę pensjonatu bez zapewnienia odpowiedniej ilości stanowisk parkingowych wewnątrz posesji to takie podania powinny były zostawać rozpatrywane odmownie i lądować w koszu - tak jest wszędzie, ale nie u nas, w dawnym zaborze austriackim. Nad morzem jest inaczej bo tam dawniej były wpływy Poznania i Wielkopolski, a wcześniej Pruskie, i porządek musiał być.
Kominiarz20.07.2019, 17:45
A na wymiané pieców nie ma,a na rowerowych jest,dużo tych pedałujacy jest we władzach
dość tego20.07.2019, 14:44
Bzdury opowiadacie. Są utrudnienia, ale największe przez parkujące samochody na ulicach i chodnikach bo wynajmujący u siebie nie mają miejsc na postój aut. Wszędzie są zawalone ulice i te boczne, to zniechęca do przyjazdu do Szczawnicy. Kto daje zezwolenie na taki pensjonat, nad morzem jest to niemożliwe. Nawet nie można nic kupić w Bierdronce bo brak miejsc do parkowania a ktoś zrobił sobie zajezdnię autobusów, przecież gazu tam nie robią.
gorol20.07.2019, 12:28
wyszyscy co to wymyslili to powinni przed sąd na drogi nie ma pieniedzy a na takie pierdoły są miliony na sciezki rowerowe komu po co to?? turysta jak chce sobie po asfalcie po jezdzić to ma miasto a nie wieś frajad jazdy jest na żwirowych drogach a nie asfaltowych albo co najlepsze z kostki
maverick20.07.2019, 12:04
Ta sieć gazowa jest po to żeby zwiększyć popyt na gaz, przez co Putin będzie mógł wywierać większą presję gospodarczą na Polskę, ale to odległa polityka. Natomiast niech się ktoś zastanowi i wyobrazi sobie że ludzie w Szczawnicy i w Krościenku cały rok czekali na sezon, bo to jest dla nich jedyny moment, żeby coś grosza chwycić z turystyki i nagle dosłownie na sam szczyt sezonu władze lokalne zniechęcają do wyjazdu w Pieniny za pomocą wielkich i licznych remontów dróg. Ludzie czytają albo dowiadują się od znajomych o kilometrowych korkach i jadą na urlop gdzie indziej. Z pewnością władze lokalne musiały dostać z odpowiednim wyprzedzeniem informację o planowanym remoncie w szczycie sezonu, bo taka jest procedura jeśli się nie mylę. Wystarczyło zaraz poruszyć tę sprawę w powiecie i w województwie i remont przełożono by na październik, listopad albo nawet grudzień (klimat się zmienił i wtedy też jest jeszcze w miarę sucho i ciepło).
Zobacz pełną wersję podhale24.pl