21.07.2019, 21:22 | czytano: 1802

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan

zdj. UG Czorsztyn
W budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu podpisane zostały porozumienia pomiędzy dyrektorem WUP w Krakowie Janem Gąsienicą-Walczakiem a burmistrzami i wójtami Powiatu Nowotarskiego.
Z inicjatywy marszałka województwa Witolda Kozłowskiego zostały podpisane kolejne deklaracje dotyczące rozwoju zawodowego Małopolan. Chodzi o realizację projektów pn. „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”, w ramach których do mieszkańców regionu skierowana zostanie konkretna oferta w postaci dofinansowań na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych.
Podobne porozumienie podpisane zostało kilka dni temu w Zakopanem.


W ramach wspomnianej oferty otrzymać można nawet 7 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie do szkoleń, szczególnie w zakresie podnoszenia kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery. Z kolei dla osób, które decydują się na powrót do kraju, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

opr. Aneta Markus
zobacz także
komentarze
k22.07.2019, 09:38
Zgroza. Rozdawnictwo ,głupota o totalny brak poszanowania dla ludzi którzy ciężko pracują w tym kraju. A urzędy pracy miały być ZLIKWIDOWANE. Obecny rząd wielokrotnie o tym wspominał w kampanii wyborczej. O CO?
Zaskała22.07.2019, 04:55
do Skała: Łatwo tak pisać, jeśli a) zarabia się duże pieniądze w instytucji państwowej, b) nie skalało się żadną pracą c)żyje się na koszt rodziny. Aha, jestem emerytem z bardzo niską emeryturą. Hej.
Maciej21.07.2019, 22:56
jak brakuje Pana Watychy i Pana Waldemara w gminie Czorsztyn
Skała21.07.2019, 21:33
Najlepszy przykład na to, jak bezużyteczne są urzędy pracy. Zwolnić na bruk tych wszystkich darmozjadów -urzędników tej instytucji od Jaśka Gąsienicy Walczaka "Sobusia" poczynając, a na powiatowych strukturach kończąc.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl