23.07.2019, 13:48 | czytano: 8387

Chcą rozliczyć byłą prezes szpitala

Zgromadzenie Wspólników Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju zobowiązało zarząd "do pociągnięcia do odpowiedzialności odszkodowawczej byłej prezes Małgorzaty Skwarek za działalność na szkodę spółki i niegospodarność wielkich rozmiarów".
W kwietniu nowe władze miasta odwołały ze stanowiska wieloletnią prezes szpitala. Powodem były m.in. nieprawidłowości w działalności lecznicy, wysokie zadłużenie i brak programu naprawczego. Po objęciu stanowiska przez Witolda Latuska, zaczęły wychodzić na jaw szokujące informacje m.in. na temat zatrudnienia i systemu wypłat. Na 15 pracowników administracji było 11 kierowników, a niektórzy pracownicy administracji w rabczańskim szpitalu zarabiali tyle, co burmistrz Rabki-Zdroju. Prezes Latusek mówił też o ukrywaniu informacji o dochodach w oświadczeniu majątkowym.
W odpowiedzi na zapytania radnych, burmistrz Leszek Świder poinformował, że Zgromadzenie Wspólników Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju zobowiązało zarząd lecznicy "do pociągnięcia do odpowiedzialności odszkodowawczej byłej prezes za działalność na szkodę spółki i niegospodarność wielkich rozmiarów". Szkody ma oszacować zarząd szpitala. Samorząd ma się też przyjrzeć oświadczeniu majątkowemu byłej prezes. Jeśli potwierdzą się podejrzenia, burmistrz złoży zawiadomienie do CBA o jego kontrolę.

r/
zobacz także
komentarze
bolesław bul24.07.2019, 23:09
Czas najwyższ y
Krzysztof24.07.2019, 19:36
Najwyższy czas na co czekacie aż Was za nią rozlicza a dalej co gdzie była burmistrz jej zastepca tutaj dopiero będzie afera zabieżcie się za tych nieudaczników nierobów puścili miasto z torbami
rab24.07.2019, 14:12
Dobra decyzja,tylko szkoda,że w Polsce nie ma mocnych aby tych wszystkich złodzieji ,nawet po wyrokach rozliczyć i powsadzać do mamra.Będziemy obserwować co z tego będzie,czy nie jest to tylko poinformowanie nas i na tym sie skończy.
Baca24.07.2019, 06:09
Nastepny Nowy Targ do kontroli CBA....
krk23.07.2019, 20:46
A beknąć powinno całe towarzystwo wzajemnej adoracji z byłą dyr szpitala oraz byłą burmistrz na czele.
Ciasny Wiesiek23.07.2019, 16:09
Taaa, jasne. Pracownicy administracji zarabiali tyle co burmistrz. Latusek pokaż pity tych bogaczy. Jak by coś mieli na Skwarkową to już dawno by zgłosili do prokuratury.
A po drógie to Świder i radni podwyżki ochoczo bierzecie a Rabka w długach i kolejne kredyty bierzecie. To jest ten potencjał?
Niezadowolony pacjent23.07.2019, 14:49
Brawo Panie burmistrzu nareszcie ktoś się za to zabrał
k23.07.2019, 13:58
Naruszenia są tak oczywiste ,że rozliczenie powinno być z udziałem prokuratury. Następnie wyrok sadowy i zwrot zdefrałdowanego mienia.Cała ta administracja i kierownicze posady to nic innego jak zorganizowany proceder mający na celu niezasadne pozyskiwanie państwowych pieniędzy i tu rozliczenia są KONIECZNE. Nie wiem jak dla was ale dla mnie to zwykła kradzież. A na złodziejstwo jest paragraf.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl