30.07.2019, 13:21 | czytano: 9799

Porwanie w Ostrowsku. W kotłowni bili i podduszali 25-latka za długi

Fot. KPP Nowy Targ
Porwali 25-latka, którego następnie bili, podduszali i grozili śmiercią. Wszystko po to, aby odzyskać dług. Policjanci z Nowego Targu zatrzymali wszystkich trzech sprawców, którzy usłyszeli już zarzuty.
Sceny niczym z filmu rozegrały się w ubiegły wtorek wieczorem w Ostrowsku. Do 25-latka, który był na boisku sportowym ze swoimi znajomymi podjechał nagle samochód z trzech mężczyznami, którzy zażądali od niego zwrócenia pożyczonych wcześniej pieniędzy. Dwóch z nich zaczęło grozić, bić i kopać 25-latka. W obronie chłopaka stanęły jego koleżanki, które również zostały pobite. Agresorzy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i odjechali w rejon Waksmundu strasząc, że zostanie tam zakopany, po czym pojechali do miejsce zamieszkania jednego z nich w gminie Nowy Targ, gdzie w przydomowej kotłowni bili, podduszali i grozili śmiercią poszkodowanemu przykładając mu do głowy przedmiot przypominający broń. W trakcie zdarzenia zainterweniowały osoby postronne doprowadzając do uwolnienie ofiary.
W wyniku ataku 25-latek ma złamany nos i uraz głowy. Jedna z koleżanek, która stanęła w jego w obronie ma złamaną rękę. Cała trójka sprawców została zatrzymana przez policjantów. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nowy Targ i byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym, a pobicia i pozbawienia wolności dopuścili się w tzw. recydywie.

Najmłodszy z podejrzanych, 21-latek usłyszał zarzut pobicia, stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu długu i pozbawienia wolności, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 24-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Najstarszy z podejrzanych, 54-latek odpowie za groźby i uszkodzenie ciała dziewczyny, a także za pobicie, stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu długu i pozbawienia wolności, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na to, że wszyscy działali w recydywie, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy zwiększonej o połowę. Wobec 21 i 54-latka w piątek sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Kot31.07.2019, 09:49
Do pięciu lat?!
Chyba jaja jakieś.
Będziesz trzymał na łańcuchu psa to Cię wsadzą na 15 lat.
zaq30.07.2019, 18:21
Gangsterka na mieście wodę mąci nie ma to tam to!
kasjer30.07.2019, 16:59
To teraz ma 5 lat na spłatę długu. A dobry zwyczaj nie pożyczaj.
k30.07.2019, 14:28
Jak posadzili ..............to w Nowym Targu będzie spokojniej. Ćpun nie ćpun prawa swoje ma ciekawe dlaczego ten 25 latek nie oddawał .
Wyrocznia30.07.2019, 13:47
Ten pobity też pewnie niezłe ziółko, skoro trzech gości pofatygowało się do niego po kasę.
jo30.07.2019, 13:35
nic im nie zrobią , odwrócą " kota ogonem "i sami zrobią z siebie ofiary , niestey takie mamy prawo .
fan politycznej propagandy30.07.2019, 13:34
ale tak patrząc z drugiej strony na tą sprawę, to jak odzyskać od takiego dłużnika w inny sposób pieniądze. Pójdziesz na policję, to ci powiedzą, że nie masz żadnych papierów na to że pożyczyłeś mu pieniądze, no i odeślą cie do domu, w sądzie będzie to samo... a pożyczyłeś pieniądze "na gębę".

Wiadome że jest to karygodne co się stało, ale to też wina tego którego pobili, bo prawdopodobnie musiał dość długo wisieć te pieniądze i nie kwapił się do tego żeby je oddać, co zmusiło ich do takich działań.

To takie moje przemyślenia, ja od nikogo nie pożyczam, ani nikomu nie pożyczam.

Chcesz stracić przyjaciela, pożycz mu pieniądze...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl