31.07.2019, 09:01 | czytano: 5975

Wójt Ochotnicy stracił prawo jazdy za szybką jazdę i rozmowy przez komórkę

To nie alkohol, a punkty karne były powodem utraty prawa jazdy przez wójta Ochotnicy Dolnej. Tadeusz Królczyk wyjaśnił podczas sesji radnym, że informacja, która rozpowszechniana była na temat wśród mieszkańców, to zwykłe kłamstwo.
- Nie straciłem prawa jazdy za jazdę po pijanemu, jak twierdzą niektórzy - mówił podczas sesji wójt Królczyk.- Jak się jeździ dużo, to nietrudno o chwile nieuwagi. Przekroczona prędkość i rozmowy przez telefon, tym sposobem szybko można uzbierać punkty karne. Trudno mi się jednak nie odnieść do zachowania niektórych ludzi, którzy zarzucają mi niestworzone rzeczy i zwyczajnie mnie opluwają.
Wójt Królczyk, wyjaśniał radnym, że nie chodzi tylko o prawo jazdy, ale również inne sytuacje. Jak mówił lakonicznie wójt, wiązany on jest z innymi sprawami, które później są w zainteresowaniu policji.

Tadeusz Królczyk, zapewniał, że wytrzyma wszystko, ale radni powinni apelować do mieszkańców, o większy dystans do docierających do nich informacji na jego temat.

- Pewna grupa ludzi, wymyśla już takie rzeczy, że czasami trudno mi samemu w nie uwierzyć, ale szkodzą nie mi, a całej gminie. Apeluje do tych wszystkich, którzy to robią. Dajcie popracować – zakończył swoje wystąpienie wójt.

js/
zobacz także
komentarze
Mieszkaniec03.08.2019, 10:33
Masakra żeby wójt tak świeciło przykladem,wstyd i tyle ,ale my se wybrali
ech...01.08.2019, 13:28
E....Feliks Wójt z Łapsz to inna sprawa to Wójt który wiele może..........za łamanie przepisów nie został ukarany,mało tego do domu jedzie sobie samochodem służbowym to taka nagroda.Posty pisze ale z błędami to też przestępstwo?Skoro nie został ukarany to widać tak można.A przepisów złamał że ho ho.......a może i więcej.
Hania01.08.2019, 12:47
Wójt Królczyk jest bardzo dobrym wójtem. Problem jego i mieszkańców polega na tym że wygrali w wyborach z układem, który nie odpuszcza. Życzę mieszkańcom, żeby nie dali się namówić na powrót do przeszłości.
Adam01.08.2019, 11:32
Obecny wójt jest kłamcą. Na jednej sesji mówił że złożył wniosek o nowy most na os.Brzegi a potem na następnej że nie złożył bo zasugerował że wniosek i tak nie przejdzie.
Z prawkiem jest to samo, nie zabierają za przekroczenie punktów Kierowca, który przekroczył dopuszczalny limit 24 punktów karnych, nie traci automatycznie prawa jazdy. W takim wypadku otrzymuje on od organu, który prawo jazdy wydał (starosty) wezwanie na egzamin kontrolny: ma obowiązek w określonym terminie stawić się w WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) i umówić się na egzamin.
Jeździsz, nie pij,
maverick01.08.2019, 10:06
@ Renata:
Stawiasz wóz przed koniem. Toż to on, wójt Ochotnicy, wyłoniony drogą demokratycznych wyborów, jest władzą wyższą wobec tych wszystkich politruków którym tak namiętnie czapkuje że aż zapomina że jedzie z nadmierną prędkością z komórką przy uchu - jaki tu jest potrzebny profesjonalizm żeby to stwierdzić? To jest ABC demokracji. On jest najbardziej wpływową osobą w gminie i jak udaje się do Krakowa to tamtejsi urzędnicy jemu mają czapkować a nie on im, i to jeszcze do tego stopnia że biedak nawet w czasie jazdy samochodem drży przed nimi, bo pewnie jakiś termin sobie wymyślili albo niewypełnioną rubrykę we wniosku jakimś dostrzegli. Jeśli urzędnik w Krakowie czy w Agencji Narodowej w Warszawie dostrzeże jakiś błąd we wniosku, to powinien zadzwonić: "panie wójcie, jest błąd, kiedy mógłbym przyjechać do Ochotnicy (sic) żeby pana zastać by poprawić ten błąd", albo "w załączniku przesyłam Panu poprawioną wersję, proszę ją zaakceptować swoim podpisem elektronicznym" - a tak w ogóle to czy wójtowie dysponują czymś takim jak podpis elektroniczny i czy go używają, bo po ilości przeróżnych wyjadów służbowych wnioskuję że raczej jednak nie. Sorry, ale ja tych rzeczy nie zostawię dla siebie, bo mamy dwudziesty pierwszy wiek a nie dwunasty.
Poza tym wójt nic sobie nie strzela w kolano, bo wszyscy dobrze wiemy jak było za poprzedniego wójta, jak nie wolno było obecnemu wójtowi nic powiedzieć na sesji, itd.

Dymisja:
Nie bawmy się w sędziów. Policja zabierajac mu prawo jazdy mogła mu wydać dokument uprawniający do przemieszczania się samochodem wyłącznie pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem pracy.
Renata01.08.2019, 08:06
Zgadzam się z przedmówcami, prawa jazdy nie odbierają za byle co, a tłumaczenia Wójta, że to 'tylko rozmowa przez telefon a nie jazda po alkoholu... Panie Wojcie niecały rok urzędowania, obietnice pozostały obietnicami, po ostatniej wizycie w urzędzie widzę zmiany strukturalne (po co! Naprawdę potrzebne nie były akurat). Niech Pan daruję sobie tłumaczenia, że został bałagan po poprzedniku. Był Pan radnym przez 4 lata, nie ukrywajmy, miał Pan większość radnych za sobą. Tylko głupi uwierzy w Pana słowa, przez 4 lata był Pan organem kontrolnym nad wójtem, więc strzela Pan sobie w kolano.
Renata01.08.2019, 07:54
@maverick
Po części się zgadzam, jednak zauważ, że zamawiasz Wójta aby sprzeciwił się wyższej władzy. Oczywiście że może, jednak wtedy gmina zupełnie przestanie się rozwijać. Było wiele takich, którzy chcieli sprzeciwić się systemowi ale w końcu odkrywali, że niewiele mogę zrobić. Nie mówię żeby poddać się systemowi, ale że współdziałanie z nim jest nieuniknione.
Jednak sednem mojego komentarza było zwrócenie uwagi, że ustalanie się cały czas i zwracanie do kilku niepochlebnych komentarzy nie jest profesjonalne, więc zostaw swoje teorie dla siebie, bo odbiegają od tematu.
Prawo jazdy wojta Ochotnicy01.08.2019, 01:28
Panie wójcie od kiedy masz odebrane prawo jazdy i na jaki okres bo wiem na 100% że sa gromadzone filmiki opatrzone datą kiedy Pan jednak pomimo że ma zakaz prowadzenia pojazdow to pan go łamie i jeździ samochodem. Proszę podać datę odebrania prawa jazdy od kiedy i na jaki okres
Dymisja01.08.2019, 01:17
Brawo Tylmanowianin Krolczk tłumaczy się że przez telefon musi rozmawiać w czasie jazdy samochodem i to jest wojt to pospolity
Przestępca no bo jakaż to rożnica dla poszkodowanego czy nie daj Bóg zabitego w ewentualnym wypadku drogowym czy ktoś to zrobił w wyniku wielokrotnie przekroczonej prędkości z telefonem przy uchu jak to się usprawiedliwia głupio i naiwnie Królczyk czy by to zrobił ktoś zapity to jest poziom interpretacji wojta Gminy Ochotnica Dolna Tadeusza Królczyka można zwątpić po takiej wypowiefzi publicznej to tylko DYMISJA poprostu ty musisz wydorośleć. No cóż np. zabiłem kogoś jadąc samochodem bo się spieszyłem jednocześnie rozmawiając przez telefon - dno
maverick31.07.2019, 23:26
@ Ranata:
No i chętnie bym Ci przyznał rację, ale niestety po pieniądze to już nawet księgowi w zakładach pracy przed dniem wypłaty nie chodzą do banku, tylko przelewają je na konta internetowe pracowników (skądinąd wójt Ochotnicy jest człowiekiem postępowym, więc nie sądzę aby zatrudniał konwojentów i chodził do banku po giga gotówkę), a tu nagle do Krakowa jadą odebrać "dofinansowanie", czyli jakieś parę milionów złotych. Już pominę kwestię że te "dofinansowania" nie spadają ojczyźnie (sic) z nieba, tylko będziemy musieli je jeszcze w XXII wieku spłacać i nasze prawnuki jeszcze mogą gorzko przeklinać te dzisiejsze "dofinansowania" na kolejne remonty niepotrzebnych bzdetów (to nie będzie tak że my będziemy się doktoryzować w pisaniu podań o giga pożyczki w międzynarodowych bankach, a całą ciężką pracę w pocie czoła przerzucimy na Chiny i pozostałe państwa tygrysy azjatyckie - no way, tak to już od dawna na świecie nie biega, choć niektórzy ekonomiści w Polsce jeszcze 20 lat temu tak właśnie to sobie wyobrażali, niestety), ale pomyśl o praktycznym aspekcie sprawy: duże pojemniki czy walizki na gotówkę, kilku konwojentów, itd. Rzeczywistość jak w filmie "Va Bank".
Jeżeli istniała jakaś potrzeba na terenie gminy zrobienia czegoś i wójt to zrobił, to ludzie to zobaczą i docenią, keine angst, naprawdę nie potrzeba organizować specjalnych akademii, uroczystych odbiorów promes i podobnych szopek. Poza tym mi nie chodziło o to żeby siedział za biurkiem i niczego nie robił, tylko żeby prozaicznie pobył w sensie fizycznym, pourzędował w tym swoim urzędzie, pełniąc w ten sposób rolę katalizatora i być może perswadując tzw. dworowi UG ewentualne intrygi (do tego doszło że urzędy gminy to są istne dwory jak za króla 'Soleil' we Francji). A same prikazy to podejrzewam że dalej są, a przekonuje mnie o tym właśnie ta ogromna liczba biurokracji wszędzie - tu chodzi o to żeby za pomocą sztucznego tłumu wszelakich urzędników zasłonić te odgórne prikazy, rozmydlić je za pomocą delegowania fragmentów zadań pojedynczym urzędnikom z których każdy jest objęty obowiązkiem zachowania tajemnicy na swoim odcinku pracy (sławetna 'wyspa Rhodos'), żeby nikt nic nie mógł się skapować o co w tym wszystkim chodzi.
Namawiasz wójta Ochotnicy żeby broń Boże nie ośmielił się być mądrym, czyli żeby jak wszyscy inni płynął z prądem. Wiemy jakie ryby płyną z prądem.
Tylmanowianin31.07.2019, 20:11
Dla mnie rozmowa przez telefon jest takim samym przestęstwem jak jazda po alkocholu albo jazda po moście o nośności jednej tony samochodem przekraczającym wagę jednej tony jak to robią mieszkańcy osiedla Brzegi w Tylmanowej
Renata31.07.2019, 18:25
@maverick
A Ty wiesz, że oni jeżdżą tam najczęściej po pieniądze? Uroczyście odebrać dofinansowanie? Prikazy... Zachęcam najpierw poznać temat, dopiero później się wypowiadać. To już nie te czasy, kiedy wójt siedział za biurkiem w urzędzie i nic nie robił.

Panie Wójcie,
Pana publiczne reakcje na komentarze stawiają Pana w złym świetle. Każdy wójt otrzymuje krytykę, nie tylko pochwały, jednak jest Pan jednym z niewielu, o ile nie jedynym, który tak na to reaguje. Widziałam wypowiedzi Pana jednego, że tak to nazwe, hejtera. Konstruktywna krytyka. Natomiast wypowiedzi osób które stanęły w Pana obronie... szczyt hamstwa i wulgarności. Czy naprawdę potrzebuje Pan takich osób? Każda krytyka coś wnosi w nasza prace i powinno się z niej jedynie wyciągać wnioski i pozostawić je bez odpowiedzi. A w każdym artykule o Panu wspomina Pan o hejterach, a któż ich nie ma w obecnych czasach? Tu sytuacja wygląda tak, jakby Pana pozycja była zagrożona i kilka osób musiało Pana bronić przed jakimikolwiek atakami. Naprawdę, dorosłe osoby zachowują się jak dzieci. Proszę pamiętać że każdy ma prawo mieć własną opinię i będzie Pan miał nie tylko zwolenników ale i przeciwników i nic tego nie zmieni. Zdementowanie takiej plotki na Sesji jest okej, jednak artykuł w lokalnych mediach to już za dużo. Są ważniejsze rzeczy, na temat których jednak artykułu nie ma.
Może trzeba już przestać tak emocjonalnie reagować na komentarze.
maverick31.07.2019, 16:25
Nie ma tego złego co by na obre nie wyszło. Panie wójcie Ochotnicy, ma pan teraz świetną okazję wskoczyć ze swoją gminą do 21 wieku! Żadnych taksówek, żadnych kierowców na etacie, tylko siedzieć na swoim urzędzie w Urzędzie Gminy w Ochotnicy i stamtąd niech zapadają decyzje. Niech teraz Ochotnica będzie jak taki szwajcarski kanton, oddolnie a nie odgórnie zarządzana; niech pan nie jeździ już po centralistyczne instrukcje i prikazy do Krakowa, jak to robią inni wójtowie dookoła, czym się chełpią a powinni się tego wstydzić. Niech pan siedzi od 8.00 do 15.00 w urzędzie i nawet nie odbiera telefonów od wierchuszki - wszystko co potrzeba ma pan w zasięgu ręki w internecie: ustawy prawne i ich wykładnie, dzienniki urzędowe, instrukcje i rozporządzenia, itd. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby co chwilę jeździć do Krakowa i tam się mizdrzyć do wszystkich, udając że się coś strasznie wielkiego załatwia. To zrządzenie losu może po to było, żeby pan zdał sobie sprawę z braku powagi tych wszystkich teatrzyków, pozerstwa, udawania że jakaś sprawa gminy ucierpi jeśli natychmiast, w samochodzie w trakcie jazdy, nie przeprowadzi pan jakiejś rzekomo arcyważnej rozmowy.
Do Feliks31.07.2019, 16:15
O tym egzemplarzu to nawet szkoda pisać - krętacz nad krętaczami i marność nad marnościami.
abc Wójta Ochotnicy31.07.2019, 15:38
A tak nawiasem - to kto płaci pracownikom gminy za transport księcia Ochotnicy A pani Piątkowa co ma w zakresie obowiązków
TRANSPORT GMINNY URATOWANY31.07.2019, 15:35
Królczyk opanuj się bo kłamiesz jak najęty - mieszkańcy, turyści chcieli transportu publicznego w soboty w niedziele, Pan grzmiał co drugą sesję a transporcie do Krakowa, do Białki do Szczawnicy i co ????? Pewnie już teraz takie połączenia sa niepotrzebne pewnie się mieszkańcom i turystom już odwidziało . Pan zmienił tylko kosmetyczne zmiany i odtrąbia sukces - ale jak nie ma czym sie pochwalić to dobrze powiedzieć że z o 10 minut wcześniej lub później będzie odjeżdżał ten sam bus ALE KPINY
Feliks31.07.2019, 13:29
A Wójt z Lapsz nawet na Facebooku się chwali że piszę posty podczas jazdy samochodem i stąd błędy.... ????
Mombasa Asad31.07.2019, 12:57
Panie Wójcie - to są punkty KARNE! moze byloby lepiej na przyszłość kupić słuchawkę BT i zatrudnić szofera? Oczywiście za swoje w ramach odkupienia swej nieuwagi.
...31.07.2019, 12:34
Królczyk wydaje ci się że ofiara wypadku odczuje różnicę w kwestii kierowcy który to jedzie jak wariat albo jest pijany jak świnia? No proszę.........nie kompromituj się. Akurat jak ja wyprawisz na tamten świat to bez różnicy.
gucioicezar31.07.2019, 12:16
Panie Wójcie, jest takie coś jak Bluetooth i słuchaweczki zgrabne nawet za kilkadziesiąt złotych. Jazda z telefonem w ręce jest już naprawdę passé. Co do prędkości - faktycznie, kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem...
gość31.07.2019, 12:16
Żal serce ściska że człowiek mlody ma zapał do pracy no to trzeba starym zwyczajem cieszyć się z cudzego niepowodzenia
brawo policjanci31.07.2019, 12:05
I bardzo dobrze, jestem cięty na rozmowy przez telefon w czasie prowadzenia auta. Szkoda, że Pana wójta nie stać na zestaw głośnomówiący. Szkoda.
Jkm31.07.2019, 11:58
i teraz pana wojta beda wozic za gminne pieniadze..
olek31.07.2019, 11:58
Z tego co wiem poprzednik tez był pozbawiony prawka.
Witek31.07.2019, 11:01
Anonim to pewnie sprawka etatowego opluwacza wójta, którego obecność wyczuwam na facebooku, na ochotnica tv no i tutaj.
Wojtek31.07.2019, 10:45
Argumenty przekonywujące mnie.Niech Pan Wójt nie tłumaczy się złośliwym i prostackim ludziom."Jak się jeździ dużo, to nietrudno o chwile nieuwagi. Przekroczona prędkość i rozmowy przez telefon, tym sposobem szybko można uzbierać punkty karne. Trudno mi się jednak nie odnieść do zachowania niektórych ludzi, którzy zarzucają mi niestworzone rzeczy i zwyczajnie mnie opluwają. e wójcie,niech się Pan nie tłumaczy głupim i zazdrosnym ludziom" Policja też powinna się więcej oprzeć na rozumie!
Wea31.07.2019, 10:29
Wójt to łgarz nr 1 w gminie
blokerss231.07.2019, 09:49
panie wójcie jest taki wynalazek jak zestawy głośnomówiące mówi to coś panu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl