31.07.2019, 10:10 | czytano: 4332

Podhale dostało licencję na grę w ekstralidze

Arch. Podhale24.pl
Kibice hokeja z Nowego Targu mogą odetchnąć z ulgą. Mimo obaw, nowotarskie Szarotki uzyskały licencję na grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2019/2020. Co ciekawe, w rozgrywkach nowotarżanie będą występować pod tradycyjną nazwą Podhale Nowy Targ.
- Spełniliśmy wszystkie wymogi i dziś PZHL oficjalnie przyznał licencję na grę w nadchodzącym sezonie PHL. Wkrótce poznamy oficjalny terminarz rozgrywek, który przekażemy kibicom bezpośrednio po jego otrzymaniu. W nadchodzącym sezonie wystąpimy pod nazwą “Podhale Nowy Targ” - poinformował klub.


r/
komentarze
Anka31.07.2019, 19:56
Do mombasa: przedstawiłeś podejście do nowotarskiego (a pewnie nie tylko nowotarskiego) hokeja, które ni jak ma się do współczesności. Widać reprezentujesz tą na szczęście coraz mniej liczną grupkę osób prymitywnych, którzy za wszelką cenę (czyli za publiczne pieniądze) chcą utrzymać w mieście ten cały hokej, byle by tylko móc się wykrzyczeć i pok.....ać.
Czarny31.07.2019, 19:42
Do nielicznych jako wam nie pasuje to se jedzie na śląskie. Pa ????
xxx31.07.2019, 19:17
hokej w nt a na co to komu potrzebne? szkoda już myślałem że nie dostaną tej licencji...
do mombasa31.07.2019, 17:18
Następnych powodów nie chce mi się wymieniać, a Pańska odpowiedź po prostu trąca prymitywizmem. I tak właśnie jest w tym państwie. Kiście się w takim razie sami w tym smrodzie. Bedzie was niedługo 50 z tą grupką pseudu. Smacznej herbaty, ja wolę w domu wypić.
Wyborca31.07.2019, 16:01
Ciekawe kiedy Watycha wywiąże się z obietnicy wyborczej budowy hali widowiskowo-sportowej. Obiecuje już od 2 kadencji a miasto na to dostało dotację
Obiektywny31.07.2019, 14:37
Kurcze szkoda
Edward31.07.2019, 14:27
Rozumiem że skoro klub dostał licencje na grę PHL ma zagwarantowane fundusze i za dwa miesiące nie zgłosi się do miasta z prośbą o dodatkowe fundusze.
redaktor entefałki31.07.2019, 13:30
Czarne chmury rozwiane.
Mombasa Asad31.07.2019, 12:45
1. Rodzinna atmosfera jest w tradycyjnej rodzinie: ojciec + matka + dziecko.
2. Ja też już nigdy nie pójdę... na basen bo mi ktoś plusknął wodą w oczy, a wiadomo, że woda w basenie to też mocz obcych ludzi.
3. Przejdź się Pan na jakiś turniej szachowy, tam zobaczy Pan tyle samo k. i ch.
4. To nie szmata. Szmatę to sobie może Pan w bloku na balkonie powiesić do wysknięcia. Na lodowisku nie wysknie.
5. Patrząc po frekwencjach i nie numerowanych miejscach w każdym momencie może Pan zmienić miejsce do kibicowania jeśli obecne nie jest komfortowe.
6 Doping jak doping. Jak ktoś sędziuje jak ch. to jest ch. Mógł Pan się przygotować i nauczyć kilku naprawdę ładnych przyśpiewek i zagrzewać nimi sąsiadujących kibiców. Przekleństwa by Pan zagłuszył. A młody jeszcze dość się ich nasłucha w nie-gimnazjum.
7. Tłum na schodach był, jest i będzie. Fizjologii wzroku i wzrostu człowieka nie zmienisz, a i wyższych trybun też nie. Poza tym trzeba było przeczytać regulamin lodowiska i imprez na nim się odbywających. O sluzbach porzadkowych tez tam jest. I tak, kasa jest ważna.
8. No tak - zapłacone to i Pan władca się znalazł. Trzeba było stać bo inni stali... ja, akurat mecz spędzałem w Pubie siedząc za szybą w ciepełku i wie Pan co - bilet zaplacony, miejsce mam, herbata jest ale kurczę nic nie widzę bo inni przedemna stoją. I wie Pan co robię? Ide po druga herbatę. I w inne miejsce. I nie pytam ochroniarza gdzie wtedy był gdy ktoś mi wylał wrzątek na rękę.
9. Co do przyjezdnych i akwarium - gdy niemiły sąsiad zakosi Panu miedzę to stawia Pan płot czy liczy, że za rok nie zakosi i miedzy i ciutke więcej? Jest takie coś jak Wc dla gości, a z nie jedzenia przez 2-3h nikt nie umarł jeszcze w NT.
10. Czekam na następne powody.
11. Z Bogiem! Na lodowisku, czy też poza nim.
Aga31.07.2019, 12:20
Tragedia co ten gościu pisze. To nie jest żaden kibic Podhala.
Władek31.07.2019, 12:02
A ja już liczyłem , że w końcu będzie po hokeju i nastanie święty spokój!
też kibic31.07.2019, 11:58
Do Coraz trudniej kibicować
Akurat jeżeli chodzi o kulturę i doping to Nowy Targ jest top ligi, wystarczy pojechać do innych miast. Akurat kibice Podhala na wyjazdy jeżdżą bardzo licznie dając przykład jak się powinno kibicować.

Zawsze znajdzie się kilku pajaców jak młodzi o których wspominasz lecz jest to margines powszechnie obdarowany ostracyzmem przez resztę normalnych fanów. Nie można oceniać na dobrym meczu 3 tys. kibiców przez pryzmat 30 pajaców.

Co do reszty, taka jest hala, zabytek który się za chwilę zawali na głowy zawodnikom, kibicom i dzieciakom trenującym na tafli czy na salach gimnastycznych wewnątrz.

Burmistrz w 2. kampaniach wyborczych obiecywał halę wielofunkcyjną do sportu, widowisk i koncertów. Miasto nawet dostało dofinansowanie. I co? Watycha olał wyborców udając, że nie ma tematu.
Coraz trudniej kibicować31.07.2019, 11:13
W zeszłym sezonie zabrałem na mecz dziecko (8 lat). Pomyślałem: mnie brał ojciec i dziadek to ja też wezmę młodego, będzie fajnie, rodzinna atmosfera. Po tym pierwszym meczu stwierdziliśmy razem: więcej nie pójdziemy! Powodów co najmniej kilka.
Po pierwsze: - grupa wyzywajacych pseudo kibiców Podhala o kulturze z boisk piłkarskich, jakieś młode (?) czy narodowe (?) chyba Podhale. W większości o zgrozo poziom znany z telewizji z ataków na mlodszych (np. Białystok). Rozwiesili jakąś szmatę na barierkach przez co niższe rzędy nic nie widziały, na uwagi żeby zdjęli zaatakowali jednego z rodziców, który też był z dzieckiem. Do równego sobie pewnie by już nie podskoczyli, łatwiej do rodziców lub dzieci (gdzie były służby porządkowe).
Po drugie: poziom dopingu jest zerowy. Ni jest sztuką wyzywać od ch... sędziego (młody nasłuchał się wtedy za wszystkie czasy przekleństw), sztuka jest kibicować jak nie idzie. Gdzie są w tych momentach trybuny? Ano są ale pozwalają sobie narzucić hasła wspomnianych wcześniej pseudo kiboli.
Po trzecie: Tłumy na schodach ( o ile się nie mylę to jest to droga ewakuacji - dllaczego na full zajęte. Aż tak pieniądze są ważne, kosztem bezpieczeństwa). Ponieważ stali to żeby coś zobaczyć trzeba też stać. Malły120 wzrostu - zapłacony bilet, nic nie widział. Gdzie służby porządkowe?
Po czwarte: Pyta - Tato a czemu tam kibice są zamknięci w klatce (chodzilo o sektor przyjezdnych). Powiedziałem nie wiem, bo co powiem? Że tak u nas traktuje się gości? Żeby im pęcherze popękały bo wyjść nie mogą nawet do WC, żeby z głodu popadali...
Powodów znalazłbym jeszcze więcej.
Chciało by się kibicować ale w tym sezonie mnie i wielu innych na pewno nie zobaczycie na lodowisku. Chyba nie tędy droga drodzy włodarze klubu. Jeśli nie zadbacie o tych najmłodszych kibiców i o rodziny to nie dziwcie się, że nikt w tym mieście nie chce inwestować w hokej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl