07.08.2019, 17:00 | czytano: 6576

Wystartowała budowa wodnego placu zabaw

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Na placu budowy pojawili się robotnicy, gromadzony jest sprzęt, powstaje też droga dojazdowa dla maszyn, która poprowadzi od ulicy Nowy Świat.
3,6 miliona złotych będzie kosztować budowa wodnego placu zabaw, który powstaje w rabczańskim Parku Zdrojowym. Wodny plac buduje na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju firma APIS z Jarosławia, ta sama, która kończy na obrzeżach Parku Zdrojowego bulwary nad Poniczanką.
Zakres inwestycji, która ma być zrealizowana do końca października bieżącego roku, obejmuje budowę kilku fontann: fontanny skalnej, fontanny edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, fontanny parasole, fontanny wir wodny i trzy kule wodne; a także fontannę ściany wodnej z urządzeniami do zabawy z wodą: strumykiem, kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz drewnianą ławę zamocowaną na murze oporowym oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami. Całość wodnego placu zabaw zostanie otoczona murem.

r/
zobacz także
komentarze
Prawda09.08.2019, 11:14
Akurat bulwary to był pomysł śp. Antoniego Rapacza z Rdzawki.
K208.08.2019, 22:28
Ano tak. Tylko jakoś nikt tu nie wspomniał o tym iż ta inwestycja, jak i budowa w parku domu solanki a także bulwarów nad Poniczanką, to są pomysły , oraz zabezpieczenie środków ktróre zaistniały tylko i wyłącznie dzięki staraniom byłej Burmistrz Pani Ewie Przybyło. Niestety obecna władza już nie ma się czym pochwalić poza cięciami i na każde pytanie mantruje "nie mamy pieniędzy" itd. itp....
Krk08.08.2019, 03:16
Najpierw trzeba zamienić 2 urzędy (osobno urząd miasta i urząd gminy) na urząd miasta i gminy razem. Oszczędności na wakatach oraz na utrzymaniu jednego budynku ( kilka mln rocznie) wydać na inwestycje.
Mieszkanka07.08.2019, 21:22
Planty w Jordanowie to nigdy nie zostaną wyremontowane.Takie sympatyczne miasteczko ale do gospodarzy nie ma szczęścia
xxxxx07.08.2019, 20:39
Prosi się na poniżej znajdującym się placu zabaw dokonać kilku napraw..karuzela zatarta od zimy i się prawie wcale nie kręci...na jednej ze zjeżdżalni urwane sznury w drabinkach...w kilku miejscach powyrywane płaty granulatu gumowego w nawierzchni i dziury
Mieszkaniec miasta - wsi07.08.2019, 19:47
Warto by było aby władze miasta Jordanowa zasiegły informacji od włodarzy Rabki, skąd Ci, na wszystkie atrakcje biorą pieniądze. Bo w tej wsi zwanej miastem nigdy nie było i nigdy na nic nie będzie. Szczycą się placem zabaw Nivea, który zrobiony jest wzamian za głosy mieszkańców a nie z budżetu miasta. Co tu robić.?!Wszędzie nudy.!
Można.07.08.2019, 18:20
Da się !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl