15.08.2019, 12:27 | czytano: 6576

Pasterka Maryjna w Ludźmierzu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
O północy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odprawiona została Pasterka Maryjna, inaugurująca uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Mszę św. odprawił ksiądz kard. Stanisław Dziwisz, w towarzystwie biskupa Jana Szkodonia i w koncelebrze kapłanów obchodzących srebrny jubileusz kapłaństwa. Ksiądz kardynał wygłosił też okolicznościową homilię.
Księdza kardynała, byłego Metropolitę Krakowskiego i osobistego sekretarza św. Jana Pawła II, powitali w Ludźmierzu przedstawiciele parafii i lokalnej społeczności.

We mszy św. uczestniczyły rzesze wiernych. Wielu z nich, z okazji święta Matki Boskiej Zielnej, przyniosło ze sobą bukiety z pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.

- Jestem pod wrażeniem ilości ludzi i atmosfery modlitwy. Bóg zapłać wszystkim - powiedział na koniec kardynał Dziwisz.

Dziś przed południem w sanktuarium odprawiona została msza św. odpustowa, której z kolei przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
oli16.08.2019, 14:31
Myślę,że górale podtrzymali na duchu naszego metropolitę arcybiskupa M.Jędraszewskiego,bo nawet swoi go opuścili i nie poparli,chociaż bronił wiary katolickiej też w ich imieniu.Ale po co się mieli narażać,lepiej żyć w zgodzie z kolorowymi.
Mombasa Asad15.08.2019, 14:35
Panie Kardynale: nie liczy się ilość a jakość!
piotrek15.08.2019, 12:57
a stanisław to jest chyba na emeryturze , a jednak rwie się do roboty ...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl