23.08.2019, 11:31 | czytano: 6770

Rabczański Marsz Miłości odwołany

W obawie o bezpieczeństwo uczestników, organizatorzy odwołali zaplanowany na niedzielę Rabczański Marsz Miłości w obronie gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów. - Zrobimy w Rabce coś fajnego, o wiele większego - zapowiada organizatorka.
O swojej decyzji wstrzymującej organizację wydarzenia Magdalena Jasieniak poinformowała na Facebooku. - Planowane są aż dwie kontrmanifestacje, wczoraj zadzwonili do mnie z komisariatu, że organizator jednej z nich (na której ma być 200 osób) chce wiedzieć, czy marsz się odbędzie czy nie, bo ściągnął ludzi z całej Polski i nie wie, czy ma ich teraz odwoływać. To byłoby 200 osób na nas 20. Mam obawy, że policja nie poradziłaby sobie i nie ochroniła nas, tym bardziej że UM zapowiedział, że część jednostek będzie wysłana na Dożynki (yup). Bezpieczeństwo uczestników jest dla mnie priorytetem, więc chwilowo wstrzymuję wydarzenie - poinformowała.
Organizacja imprezy wywołała duże kontrowersje w Rabce-Zdroju, gdzie większość mieszkańców jest krytycznie nastawiona do ideologii LGBT. Choć masz został odwołany, odbyć się ma zaplanowana kontrmanifestacja w obronie tradycyjnych wartości. - Środowiska LPGitd+benzyna odwołały wydarzenie swojego marszu. Jednak my mamy obowiązek pojawić się w Rabce o godzinie 13.45 w okolicach amfiteatru aby bronić tradycyjnych wartości i pokazać, że nie ma zgody na promocję wynaturzeń w naszym regionie ani dziś, ani w niedziele i w każdy inny dzień do skończenia świata - napisał na Facebooku jego współorganizator Kamil Wojtyczka.

Przypomnijmy, iż Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zgłosił na policję podejrzenie profanacji herbu miasta przez organizatorów niedzielnego Rabczańskiego Marszu Miłości. Logo marszu to herb Rabki-Zdroju z tęczą, symbolem LGBT, we włosach dziecka.

r/
zobacz także
komentarze
haha27.08.2019, 12:43
do nie ślepy...a kto ci takich bajek naopowiadał? Bo brzmisz jak Śmiszek albo ten przylepek do Rabieja ze zdjęcia...
do nie ślepy26.08.2019, 10:06
Gdyby nie lewactwo to po wojnie 70% mieszkańców Podhala dalej nie umiało by się podpisać. Mentalność chłopa pańszczyźnianego jak widać dalej góruje nad zdrowym rozsądkiem.
taka prawda25.08.2019, 12:18
AHN...a kiedyż to w Polsce rządziła prawdziwa prawica?? Jakiś bajek się nasłuchałeś od tych "wspaniałych" nauczycieli Broniarza? Czy może jakiś wywiad sędziów pokroju Tuleki był taki iż sugerował że w Polsce rządzi "prawactwo"? To twoja mowa "miłości" jest tak podszyta POKO że aż śmiech...
AHN24.08.2019, 21:00
Lewactwo won! Prawactwo won! Jedno i drugie przez Polskę przeszło i nic dobrego z tego nie było, na co to komu? Ekstrema potrafią tylko niszczyć.
Jest wiele powodów żeby wyjśc na ulicę - zarobki niewolnicze, służba zdrowia to bardziej grabarze niż lekarze. Nauczyciele i sędziowie są poniżani przez trolle z ministerstwa za NASZE pieniądze. Zamiast tęczowej flagi proponuję odblaskowe kamizelki. Rabka miastem dzieci świata - jak nic nie zrobimy to nasze dzieci będą żyły w tak samo dziadowskim państwie jak i nam przyszło.
Maniek24.08.2019, 14:09
Ludzie proszę przestańcie się wzajemnie opluwać, obrażać, wyzywać.
Szanujmy się wzajemnie.
MAMY TYLKO JEDNO ŻYCIE
Normalny ludzik.24.08.2019, 13:20
Na ich szczęście. Na Podhalu mamy inne wartości wpojone i wyciskania penisa w odbyt nikt nie popiera:)
oli24.08.2019, 11:31
LGBT to również ci ,co przywiązują się do drzew,bliska im jest do ekologi (ponoć) .Więc jak już są w Rabce,to może się pokażą z tej dobrej strony i można te 20 osób ''zagospodarować''do sprzątania szlaków turystycznych i potoków.Zmienimy też o nich zdanie i chętnie im nawet pomożemy,a przy pracy podejmiemy wspólną dyskusję na te drażliwe tematy.Lepsze to jak roznegliżowane wyjścia uliczne a dialog zawsze jest lepszy od monologu.
hetero24.08.2019, 11:25
chłopak dziewczyna normalna rodzina !!!
Reszta precz!!!
ol24.08.2019, 11:07
No to się Soros zawiódł na Was,premi nie będzie.Ale nadrobicie to może w Wa-wie albo w Gdańsku.Tam nie ma problemu who is who bo można ich zobaczyć na ulicy.Jak się sprężycie to za rok będziecie jeżdzić limuzynami na te marsze,opłacą Was sowicie za Wasz trud i poświęcenie w imię miłości do ciemnego ludu.
klio24.08.2019, 10:59
Ale się homosie wkurzyły, nie wyszło im na ulicach ,to teraz swoje ''miłości ''orzelewają na internecie.Wyluzujcie ,odprężcie się,jutro ładna pogoda i niedziela.Musicie nabrać sił bo nowy tydzień,pracowity,dużo wyjazdów w inne,nowe miejsca.Musicie tylko zmienić Magdę,bo to żadne guru i swoją doktryną nie trafia do nikogo,raczej ośmiesza LGBT. /.../ Żegnamy Was z ''żalem'',myślę,że na zawsze.
Czepliwy24.08.2019, 10:05
@nie ślepy
Podążając za "mieszkańcem" i inspirując się Tuwimem dodam nieco liryki od siebie dla ciebie.
"Nie wzruszą mnie krytyki głupie
Którymu chłoszczesz mnie tu rózno
Nie powiem nawet mam cię w d***
Bo bardziej cenie wlasne .......świata widzenie:)
mieszkaniec24.08.2019, 09:04
@nie ślepy
Cytatem z J. Tuwima zakończyłem dyskusję, nie zrozumiałeś trudno, jeżeli jednak Tuwim Ci nie odpowiada to może zastosuj się do słów Marka Twaina "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości".
...24.08.2019, 00:49
Czepliwy...a słownik języka polskiego to ty widział? To spróbuj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem...
nie ślepy24.08.2019, 00:48
@Czepliwy: nie wcinaj się między innych do dyskusji, jak znaczenia słów, których używasz nie rozumiesz! Jestem pewien, że chociaż jakbyś się sprężył, to i tak nic nie zrozumiesz! ...następny się znalazł, co chce prawdę "poglądami" zastąpić!
Roman24.08.2019, 00:10
A tak chciałem znaleźć chłopaka
Kuba23.08.2019, 23:29
A ja kupiłem se taki fajne różowe stringi i miałem z Wojtkiem isc w pierwszym szeregu za ręke
spostrzegawczy23.08.2019, 22:41
200 na nas 20! Wielkie mi LGBT na pokaz i na zaistnienie biednej organizatorki!
tak pytam23.08.2019, 21:32
SZACUNEK- ale tęczusiu bredzisz... Podaj mi JEDEN przykład szacunku do katolików na tym spędzie osób do niedawna uznawanych przez WHO za osoby chore psychicznie...? Jeden...
Czepliwy23.08.2019, 21:32
@nie ślepy
Abstrahując od poglądów, bo kazdy ma prawo do swoich, prezentujesz postawę wyjatkowego pieniacza, który oskarża innych o pieniactwo.
Weż, ty chłopie, przeczytaj te swoje wypowiedzi, to może zrozumiesz (sądzę, że nie przyjdzie ci to z łatwością, ale spręż się) że są chamskie, prymitywne, obraźliwe i dość plugawe. Przypominają nieskoordynowane krzyki napranego górala w malignie.
nie ślepy23.08.2019, 20:57
@mieszkaniec: lewacka mentalność z ciebie wyłazi, jak słoma z butów! Jak wszyscy proletariusze, prosty człowiek jesteś...a raczej prostak. Jak brakuje wiedzy a co za tym idzie argumentów, żeby bełkot wasz poparły,to tylko obrażać potraficie! Ubrałeś chamstwo w poezje, bo ponoć pisać po polsku umiesz? Może i tak, aleś się czytać po polsku ze zrozumieniem do dziś nie nauczył! Po co umieć czytać ze zrozumieniem, jak twoje TVNny mają dla ciebie gotową papkę myślową....
Wyrocznia23.08.2019, 19:50
Ty z wielce cywilizowanego świata, wiesz jaka jest różnica między tymi kogo wymieniłaś, a dewiantami, których wspierasz? Ci pierwsi nie chodzą po ulicach i nie wmawiają ludziom, że to co zrobili złego jest normalnością! Za to wszelkiej maści organizacje stojące za LGBT próbują wmówić większości społeczeństwa, że to co robią jest normalne. Nic co nie jest korzystne dla prokreacji, a co za tym idzie przetrwaniu gatunku, nie jest normalne. Takie są odwieczne prawa natury.
Wyrocznia23.08.2019, 19:36
Czyli ciupagę trzeba schować, ale na jak długo?
mieszkaniec23.08.2019, 19:34
@nie ślepy
Szanowny adwersarzu moja wiedza historyczna nie opiera się tak jak w Twoim przypadku na tym co usłyszysz w TVPis i ewentualnie co powiedzą pseudo historycy z pewnego instytutu, ale to nieistotne, zapewniam, że z językiem polskim nie miałem problemu więc odpowiem Ci słowami poety J. Tuwima:
"Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię j***,
bo to mezalians byłby dla psa".
Myślę, że na tym wymianę poglądów zakończymy, zdrowia życzę, również psychicznego.
wieśniak23.08.2019, 19:04
@SZACUNEK, wstydzić to się trzeba za tych wszystkich agresywnych dewiantów z LGBT, którzy na siłę chcą nam wcisnąć swą ideologię nie szanując tego, że znakomita większość społeczeństwa o ile może jeszcze toleruje homodziwnych, którzy w zaciszu domowym robią sobie dobrze, tak nie toleruje tej całej chamskiej propagandy LGDB !
ol23.08.2019, 18:15
...szacunek...każdy może być gejem i mnie to nie przeszkadza,tylko lekarze,ratownicy medyczni to raczej się nie wybierają na te Wasze''bezeceństwa'',na ulicę wychodzą z hasłami ci z nizin ,co nie mają co robić,albo nie pracują lub żyją z tych pochodów.Nie pouczajcie nas kogo mamy kochać.My kochamy wszystkich dobrych ludzi,bez względu na ich orientację,byle by nam tylko nie wciskali swojej doktryny i nachalnie nie pouczali a póżniej wmawiali,że to my ich krzywdzimy.Potraficie to zrozumieć?
klio23.08.2019, 18:06
Jak ma być to marsz miłości,to po co policja ma Was ochraniać? A tak prawdę mówiąc,to ciekawi mnie czy aby policja miała prawo informować i dzwonić do kogoś,co druga strona zamierza zrobić.Trochę to naciągane,ale można sprawdzić,czy to prawda.Ale swoje tchórzostwo można zawsze przykryć jakimś pokrętnym wytłumaczeniem.Lepiej napisz kiedy wyjeżdżasz i gdzie następna parada.bo o Rabce zapomnij na długo!
nie ślepy23.08.2019, 18:01
@mieszkaniec...widać, że miałeś problem w szkole z matematyką i historią! Za to, jako lewak nie masz problemu w szukaniu winnych, jak zwykle poza wami!
Co zaś do rad, ja zdaję sobie sprawę, że do was nic nie dociera!
Widzę też, że lewactwo posiada monopol na radzenie. Wyjedź więc do "kraju rad", tam twoje miejsce, bo u nas jankesi...
gg23.08.2019, 17:44
Na siłę chcesz "Szacunek" ludzi przekonywać do siebie? Nie tędy droga.
SZACUNEK23.08.2019, 17:33
Czytając poniższe komentarze jest mi wstyd za bycie człowiekiem, tak człowiekiem. Tylko człowiek potrafi wydobyć z siebie tyle zła, nienawiści, pogardy dla drugiego człowieka. Każdy człowiek zasługuje na SZACUNEK, pomijając "kochaj bliźniego swego", nie musicie kochać, szanujcie siebie nawzajem, nigdy nie wiesz kto może uratować ci życie (tak, geje, lesbijki są także lekarzami), są także ratownikami medycznymi, sa także wszelkimi służbami niosącymi pomoc drugiemu człowiekowi KAŻDEGO DNIA. Istnieje dziwne przekonanie, że osoby z grupy LGBT są inne, specjalnie się wyróżniają, nie jest tak. Idziemy ulicą i mijamy ich codziennie, uśmiechamy się do nich, pytamy jak leci życie, umawiamy się na wspólne piwo. Mówimy o nich, to mój dobry znajomy, a w momencie "coming out'u" nazywamy go "pedałem" "lewakiem" "zboczeńcem". Dlaczego tak jest? Dlaczego etykietki tak bardzo zmieniają myślenie. Jest to przerażające.
Życie samo w sobie jest bardzo ciężkie. Osoby LGBT tak samo pracują, uczą się, ledwo wziążą koniec z końcem, pomagają mamie się utrzymać. I jeszcze do tego kłody rzucane przez was.
Wierzę, że gdy przyjdzie czas na każdego z was (a przyjdzie prędzej niż sadzicie) Bóg tak samo oceni was jak wy oceniacie, powie wam tyle samo "czułych" słów ile wy mówicie innym. Zapyta dlaczego tyle zła jesteś w stanie z siebie wydobyć. I kto dał ci prawo by obrażać, ja wszystko widzę.
Gej szanujący drugiego człowieka w oczach Boga będzie lepiej widziany niż ojciec obrażający swoją córkę lub syna za bycie.. no właśnie kim.. człowiekiem?
rab23.08.2019, 17:25
...z cywilizowanego świata....''święci,którzy nic ciekawego w życiu intymnym nie zaznali''itd....Magda,to tak jak bym Ciebie słuchała,bo sama sobie piszesz te komentarze.Nikt nie potrzebuje Twoich rad jak mamy żyć.Nie wdeptujcie w nasze życie,są ludzie dobrzy i żli ale nie Tobie to oceniać i zmuszać aby pokochali Twoje myślenie.Niepotrzebnie zjawiłaś się w Rabce /.../ Rób marsze w dużych miastach i nie przyznaj się,że pochodzisz stąd.W RABCE JESTEŚ NIKOMU NIE POTRZEBNA,ZNIKNIJ NATYCHMIAST!
mieszkaniec23.08.2019, 16:41
@nie ślepy
Z tym "lepszym światem" i "miłością czerwoną od krwi" to ostrożnie, bo jak już tak lubisz wyliczanki to policz sobie ile od zakończenia II wojny światowej Twoi ukochani jankesi wywołali wojen i kolorowych rewolucji, jakie organizacje terrorystyczne finansowali i finansują a jak już policzysz to swoje światłe rady pozostaw dla siebie, bo "lewactwo" spokojnie obejdzie się bez nich.
nie ślepy23.08.2019, 16:08
@Z cywilizowanego świata...raczej z zaczadziałej lewackiej jego strony! Mnie zaś zawsze nie śmieszy, jak lewactwo, kreuje się na posłańców cywilizacji i postępu! Przerabialiśmy komunę we Francji i ich gilotyny,w Hiszpanii,przerobiliśmy komunę niemiecką i rosyjską, oraz w innych krajach a wymordowanych do dziś nie policzono! A oni(lewica) przecież "nieśli" tylko wszystkim wyzwolenie z "ciemnoty" i "lepszy" świat...Znamy waszą troskę i waszą czerwoną "miłość",czerwoną od krwi! I wiemy bardzo dobrze, kto tu jest po stronie dobra a kto zła! Na razie jest was mało, więc podrzynacie gardła dmuchanym lalkom! Zawsze się jednak potraficie rozkręcić, gdy się was w porę nie powstrzyma!
Więc moja rada: zajmij się sobą i swoim lewactwem zwanym LGBT( to jest twoja prawdziwa religia),ale tylko we własnym zamkniętym gronie, bo nikt sobie was nie życzy na ulicach!
mieszkaniec23.08.2019, 15:59
Większość tych komentarzy to standard prezentowany przez p. Piebiaka i innych prawych i sprawiedliwych z ministerstwa kierowanego przez p. Ziobro. Widać piszący te komentarze zwolennicy pis-u nie potrafią inaczej, pozostaje jedynie współczuć "...bo nie wiedzą co czynią".
Koniec23.08.2019, 15:56
Mowilem,że nie będzie klientów
OjciecDyrektor23.08.2019, 15:30
Dlaczego kolejne miasta próbują zrobić z siebie "strefy wolne od LGBT"? Liderem akcji jest poseł PiS Kazimierz Smoliński, który wziął ten pomysł od putinowskiego deputowanego rosyjskiej Dumy, Aleksandra Czujewa.
Z cywilizowanego świata23.08.2019, 14:59
Zawsze śmieszą mnie ludzie którzy pozują na przykładnych obywateli, są jednocześnie po 1, może 2 rozwodach, mają gromadkę dzieci, których nie znają i robią wszystko żeby na ich utrzymanie nie łożyć, mają też bogatą historię zdrad i pozamałżeńskich kontaktów seksualnych w życiorysach, ale w sposób kategoryczny pouczają innych jak mają żyć. Drudzy z kolei, to ci święci, co nigdy niczego ciekawego w życiu intymnym nie zaznali i ze zwykłej polskiej zawiści chętnie by tych LGBT+ w łyżce wody utopili. Tylko za co? Że kochają i są kochani? To kto tu jest po stronie dobra, a kto po stronie zła? Moja rada: zajmijcie się sobą, a wszystkim będzie się żyło lepiej!

@Rabczanka - art. 137 - w jaki sposób demonstrujący obrażają flagę? Widziałem kiboli palących flagi, ale na tego typu marszach nie zaobserwowałem, choć znam tylko ich wycinek jaki przedstawiają media. Art. 196 - w jaki sposób obrażają uczucia religijne? Dla mnie obrazą jest np. łażenie jakichś przebierańców z mieczami i w pelerynkach z symbolami religijnymi. To jest jakaś karykatura mojej religii, zatem obraza moich uczuć, ale przemarsz LGBT+, co w ogóle ma wspólnego z religią??? Ale już art. 202 mnie ubawił... Ograniczają wolność seksualną? W jaki sposób? Czyżby Cię więzili i wykorzystywali? A może chodzi ci o czyny nieobyczajne? Podaj jeden przykład takiego zdarzenia z marszu w PL. Nie ma....
I na tyle się zdadzą Twoje śmieszne groźby...
załapał?23.08.2019, 14:42
OjciecDyrektor...oko za oko, ząb za ząb...
haha23.08.2019, 14:41
zeb, tyś se nick POmylił...*** I wróć do szkoły... Choć z drugiej strony tęczusie to heretycy...więc WON z heretykami !
świrek23.08.2019, 14:10
wycięstwooo!!!
Rower23.08.2019, 14:05
Może w Szczawnicy próbujcie.
Jak do tej pory23.08.2019, 13:47
Niech sobie tam siedzą w swoich pieleszach ... a włos im t.zw. głowy nie spadnie.
zeb23.08.2019, 13:23
Czy moderator pozwalając na wpisy np od . @Władek nawołuje też do nienawiści jak oni, najwyraźniej TAK! Więc i ja sobie pozwolę. Heretycy WON!!!! I pewnie tego nie puści.
OjciecDyrektor23.08.2019, 13:04
Kochaj bliźniego swego ...
AA23.08.2019, 12:44
Choroby się leczy a nie manifestuje ich równości ze zdrowym człowiekiem.
fan politycznej propagandy23.08.2019, 12:33
tak powinno być! jeżeli ktoś sobie che żyć inaczej, to niech sobie żyje. Ja swoich inności nie chcę nikomu narzucać i się z tym afiszować.
Władek23.08.2019, 12:30
Dewianci won !!!
rabczanka23.08.2019, 12:08
Oooooo, szkoda, już przygotowałam sobie zgłoszenia dewiantów na policję w zw. z łamaniem prawa z art. 137, 196 i 202 KK (kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2).
Geje posiedzieliby sobie dwa latka w towarzystwie znanym z praktyk homoseksualnych huehuehue
nie ślepy23.08.2019, 11:44
Lewactwo chce prowokować, obrażać, wszystko plugawić i chce ochrony! Niedoczekanie wasze!
Rychu23.08.2019, 11:35
Marsz odwolali bo nie bylo chetnych do jego udzialu. Te 20 osob to z duza doza optymizmu pani organizator podala
Zobacz pełną wersję podhale24.pl