23.08.2019, 17:33 | czytano: 6529

Żałoba na Podtatrzu. Opuszczone flagi, odwołane imprezy

Zakopane i gminy powiatu tatrzańskiego ogłosiły żałobę w związku z tragiczną burzą w Tatrach, podczas której w rejonie Giewontu zginęły cztery osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Odwołane zostały zaplanowane imprezy i wydarzenia.
O ogłoszeniu żałoby poinformowano na stronach internetowych urzędów w Zakopanem, Kościelisku, Poroninie, Białym Dunajcu i Bukowinie Tatrzańskiej.
Na znak żałoby wójt Bukowiny Tatrzańskiej Andrzej Pietrzyk zarządził umieszczenie flagi przepasanej kirem przed budynkiem urzędu oraz odwołał wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska. Taką samą decyzję podjęli wójt Białego Dunajca Andrzej Nowak i gminy Poronin Anita Żegleń. Wszystkie imprezy o charakterze kulturalno-rozrywkowym, zaplanowane na weekend, odwołał również Urząd Gminy w Kościelisku.

r/
komentarze
wiem25.08.2019, 08:33
tak na marginesie to na PODHALU JEAT ŻAŁOBA A PODTATRZE TO TROCHE INNY REDION
ruthe24.08.2019, 09:31
Śpiewająca publicznie dziunia ubrana niczym prostytutka z czarnymi ustami, cyckami na wierzchu a pomiędzy nimi...krzyżyk... i wy którzy bijecie jej brawo a zaszczytem dla was jest focia u jej boku....:/ Czyniący znak krzyża na czole katolik - egoista, który nie szanuje innych, uważa się za lepszego, gardzi mniejszymi i wykorzystuje ich w każdej sytuacji byle tylko jemu było lepiej...:/ Gdzie wasz duch...gdzie wasze wartości...gdzie wasze człowieczeństwo...? Może uznacie mój wpis za bzdurny, ale ja bardzo często będąc wśród ludzi, coraz rzadziej dostrzegam Człowieka :/ Może czas się opamiętać i żyć jak Bóg przykazał, nie dla poklasku czy korzyści, ale dla lepszego jutra
Tx24.08.2019, 08:44
Do Kir Haa RP przepiękny wiersz i cała prawda.
...24.08.2019, 00:45
Turysta,bo wiesz..na Giewoncie to w ogóle jest lądowisko dla 5 śmigłowców i to wojskowych...mogliby naraz tam wylecieć... ty w ogóle myślisz czy masz przeciąg między uszami?
KIR HAA RP23.08.2019, 23:32
Ej Me Tatry ! Wyście z gumy ?
Że deptają po Was TŁUMY ?
Tych turystów trudno zliczyć
Każdy pragnie "COŚ" zaliczyć
Mają przy tym wiarę w cuda
Co tam burza -Mnie się UDA
Co tam burza -błyskawice
Mnie się uda !!!!!!!!
-na TOPR liczę
NIE KOCHANI !!
NIE RODACY !!
BYLI TUTAJ
JUŻ NIE TACY
To natura ---
To przyroda
Kto z nią walczy
--WALKI SZKODA
Prawda teraz tu jest taka
Nie ochroni się Polaka \\
Tatry nie są jak z prospektu
W Górach trzeba nam respektu
Bo natura jest zdradliwa TAK TO -+
W GÓRACH CZĘSTO BYWA
CHOĆBYŚ NIE CHCIAŁ
BOŚ NIE SKORY
Życie uczy nas
POKORY !!!!!!!!!
PROSZĘ SŁUCHAJ
SYNOPTYKA JAK
SIĘ BURZY -Z
GÓR UMYKAJ
Do A co*23.08.2019, 23:26
Dlaczego jesteś takim człowiekiem? Nikt nie mówi o zamykaniu knajp, ale jakiś szacunek zmarłym się należy. I chociaż w taki sposób mozna to zrobić. To bardzo miłe ze strony powiatu że tak się zachowali, nie musieli, ale chcieli, mają na tyle godności i współczucia dla innych. Nie są obojętni na to co się stało. W każdym zakątku polski jeżeli się dzieje jakąś wiksza tragedia tak robią więc w czym problem? W tym że ktoś nie zaleje r... a pod gołym niebem? Że nie zrobi jakiejś wiochy? Podejzewam że ty przy jakiejś żałobie nawet kogoś z rodziny pójdziesz na impreze i się będziesz dobrze bawić. Nie dowiary że na świecie można spotkać takich pustych, bezdusznych, i egoistycznych ludzi
Wyborca23.08.2019, 23:06
Też jestem za tym , żeby nie przesadzać z tym odwoływaniem imprez często zaplanowanych nawet rok wcześniej. Przecież takie jest życie, że nieraz w dzień idzie się na pogrzeb znajomego człowieka , a wieczór idzie się na imieniny innego znajomego. Jedni ludzie umierają, a drudzy się dopiero rodzą. Ci co żyją niech maja prawo cieszyć się życiem ! Oczywiście pomódlmy się za zmarłych. Uczcijmy "minutą ciszy". Oczywiście, należy się szacunek. Ale resztę cieszmy się radością życia.
PEDAŁ23.08.2019, 20:44
ZA TĄ CAŁĄ AKCJĘ...

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
Co to takiego23.08.2019, 20:35
Jest zatem czas, by zastanowić się nad życiem.
A co23.08.2019, 20:10
Do zz
Zamknąć wszystkie knajpy w Zakopanym w szczególności na Krupówkach koniec wakacji ,urlopów bo żałoba
Najlepiej spędzić czas w kościele i dziękować Bogu za wszystko nawet za to jak kończy ludzkie życie
Turysta23.08.2019, 19:07
Ciekawe gdzie są siły powietrzne i nasze mi 8 i 24 przecież Kraków jest tak niedaleko ,wiecznie tylko strażacy , za komuny wojsko było zaraz po nich, dlaczego tylko jeden biedny Sokół stacjonuje w Zakopanem , jakoś elita ma ich pod dostatkiem i jeszcze muszą mieć zapasowy
zz23.08.2019, 18:11
do A Co: zrób sobie prywatną domówę, pij i tańcz... :(
A Co23.08.2019, 17:40
Na polskich drogach dziennie ginie około jedenaście osób .
Żałoba niech w takim razie trwa przez 365 dni w roku
Zobacz pełną wersję podhale24.pl