29.08.2019, 13:09 | czytano: 4555

Wraca Rabczański Marsz Miłości. W sobotę demonstracja LGBT w Mieście Dzieci Świata

Arch. Podhale24.pl
W sobotę po południu pod pomnikiem św. Mikołaja w Rabce-Zdroju ma odbyć się "pokojowa demonstracja wsparcia dla osób lgbt+".
Zgromadzenie zostało zgłoszone w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Nie wiadomo, kto je organizuje. Organizatorzy poinformowali natomiast, że weźmie w nim udział ok. 20-40 osób, które w godz. 14.00-15.30 będą pikietować przy dworcu kolejowym.
"Masz dość sianej w Polsce fali nienawiści i hejtu ? Popierasz wolność i prawo do bycia sobą? Obchodzi cię los drugiego człowieka ?Dołącz do nas w symbolicznym proteście, podczas którego zamanifestujemy miłość, która zawsze wygrywa z nienawiścią. Będziemy manifestować prawo do wolności i bycia sobą. Mówimy stop dyskryminacji i podziałom społeczeństwa. Dyskryminacji , która okrutnie i brutalnie przelewa się przez Polskę, w postaci ataków na marsze równości, osoby lgbt+ i inne środowiska mniejszościowe. Tęcza to symbol różnorodności; różne barwy na jednej fladze. Różne ale równe. Takie właśnie chcemy budować społeczeństwo, gdzie każdy ma prawo być sobą, kochać i żyć godnie.
Każdy ma prawo do wolności. Pokażmy, że Rabka to miasto tolerancji i miłości! Dołącz do nas !!!" - czytamy w zaproszeniu na demonstrację.

W tym samym czasie i w tym samym miejscu planowane jest spotkanie przeciwników LGBT, którzy zapowiadają, że będą bronić tradycyjnych wartości.

Przypomnijmy, iż to druga próba zorganizowana w Rabce-Zdroju demonstracji poparcia dla gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów. Zapowiedziany na poprzednią niedzielę Rabczański Marsz Miłości nie odbył się. Organizatorzy odwołali go z obawy na swoje bezpieczeństwo. Odbyła się natomiast kontrmanifestacja, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele ONR Podhale i Małopolscy Patrioci. Ok. 50 osób demonstrowało przeciwko szerzeniu ideologii LGBT.

r/
zobacz także
komentarze
tyle w temacie31.08.2019, 16:21
"Gen homoseksualizmu? nie istnieje, zaś skłonności homoseksualne są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury przy niespełna jednoprocentowym udziale genetyki ? wynika z badań naukowych przeprowadzonych przez zespół amerykańskich ekspertów z Broad Massachusetts Institute of Technology. Opublikował je prestiżowy magazyn naukowy "Science".Badania wspomagali naukowcy z Uniwersytetu Harvarda oraz Włoch Andrea Ganna. Okazało się, że homoseksualizm nie jest wrodzony, zaś skłonności homoseksualne są związane z wpływami środowiska i kultury. Z badań wynika, że na podstawie indywidualnych wariantów genetycznych nie można przewidywać, czy ktoś będzie angażował się w relacje seksualne z osobami tej samej płci. Z brytyjskiego banku danych genetycznych UK Biobank oraz powiązanego z koncernem Google serwisu 23andMe zaczerpnięto informacje o 478 tys osób.

? Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X, ale w naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest ? wyjaśnił prof. Ganna w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA
xxx31.08.2019, 06:21
*** ktoś cię trzyma? Nie pasuje to w...j w podskokach na "oświecony zachód" albo do g***nej Warszawy - tylko tęczowej szmaty nie zapomnij wziąć ze sobą wielce "oświecony".
haha31.08.2019, 04:48
Rozdajcie im banany to się zajmą na chwilę.
***30.08.2019, 21:36
Podhale to jednak zaścianek. Ciemnogród.
aaa30.08.2019, 18:34
Mombasa coś tam....pleace...serio..? Haha...ta tęcza to ci nieźle dała.... No chyba że kałowiankę Czaskowskiego piłeś
tak pytam30.08.2019, 18:28
Czepliwy...jak zwykle lewak grający aniołka i niewiniątko... P.s. Najpierw naucz się pisać po polsku...
Czepliwy30.08.2019, 17:16
@Fearless Wretch
Wprawdzie lubię swój heteroseksualizm a i znajome panie nie narzekają, ale w twoich kategoriach nie jestem "normalny", bo nie widzę żadnego powodu do brzydzenia się ludźmi o odmiennej orientacji seksualnej.
A co do "genu homoseksualizmu" to pewnien skrot myślowy (dla myślących) - jakby tego nie nazwać, mimo braku potomstwa homoseksualne osoby są w kazdym pokoleniu
Czepliwy30.08.2019, 15:41
@tak pytam
Nie sadzę, żebys był tępym łbem prawicowym, lewicowym czyjakimkolwiek innym.
Ty po prostu jesteś nierozgarniey, czego dajesz dowód wprost, nie rozumiejac tego co czytasz. Nigdzie w moim tekacie nie bylo o faszystach ani homofobach. Chyba, że masz zwidy, to powinienes udać się do odpowiedniego lekarza z prośbą o pomoc.
Wicek30.08.2019, 15:23
Czepliwy zmień lekarza. Takich głupot to już dawno nie słyszałem. Chociaż w sumie to pani Płatek mówiła że z gejów czy lesb więcej się rodzi dzieci niż u heteroseksualnych.
Fearless Wretch30.08.2019, 14:30
@czepliwy
Nie istnieje coś takiego jak "gen homoseksualizmu".
Nie istnieje coś takiego jak "homofobia". Normalni ludzie nie boją się (jak sugeruje przyrostek "-fobia") dewiantów - oni się ich po prostu BRZYDZĄ.
tak pytam30.08.2019, 13:24
czepliwy....ale ty widzisz różnicę między tym że ktoś jest homoseksualistą a kimś kto z gołą d*** paraduje w tęczowej szmacie przed dziećmi(tak wyglądają takie marsze na "oświeconym"zachodzie)? Między kimś kto swoje intymne sprawy trzyma w sypialni a kimś kto będzie mi z uporem maniaka wpierał że to jest NORMALNE??? Kimś kto ma szacunek dla drugiego człowieka a kimś kto NA KAŻDYM tym tęczowym spędzie profanuje flagę PL i profanuje to co jest święte dla katolików? Czy po prostu jesteś tępym lewakiem który uważa że wszyscy którzy zgodnie z DEMOKRACJĄ I WOLNOŚCIĄ SŁOWA wypowiadają swoje niezadowolenie z powodu tej prowokacji są "homofobami,faszystami" i co tam jeszcze w tym lewackim łbie się zrodzi...?
Mombasa Asad30.08.2019, 11:53
Rany, jakie wesołe komentarze, zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu, pleace...
czepliwy30.08.2019, 11:48
@zezeM
Ubawię się, kiedy będziesz miał homoseksualne dziecko..Bo rzeczywiście, homoseksualne zwierzęta nie maja potomstwa.. Więc teoretycznie ich geny powinni "wyginąć" - a tak nie jest. Rodzą się. Gen homoseksualizmu nie ginie; odsetek homoseksualnych osobników nie zmniejsza się. Czyli, bolesny wniosek dla takich jak ty, za istnienie homoseksualistów odpowiadają heteroseksualiści, którzy mają potomstwo :) Takie są biologiczne fakty.
Zatem, niestety dla tych, co się mają za szczególnie normalnych - istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo (znacznie większe niż trafienie 6 w totolotku), że i wasze dziecko będzie homoseksualne.
Zanim zaczniecie rzucać obelgami (i/lub kamieniami) zawsze zastanówcie się, czy ktoś w przyszłości nie zrobi tego samego wobec was lub waszych dzieci
Fearless Wretch30.08.2019, 10:33
Do wszystkich NORMALNYCH:

Jeśli zamierzacie wziąć udział w wiecu przeciwników LGBTQWERTY+, zgłaszajcie natychmiast policjantom, którzy na miejscu będą strzec porządku, wszelkie wybryki dewiantów, w szczególności:
- bluźnierstwa i profanacje symboli naszej wiary (art. 196 Kodeksu karnego - grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności do lat 2)
- profanacje godła i flagi (art. 202 Kodeksu karnego- grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności do roku)
- nagość i wulgarne zachowania czy treści transparentów (art. 202 Kodeksu karnego - grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności do lat 2)
Uderzenie po kieszeni zaboli ich bardziej niż cios w zęby.
zezeM30.08.2019, 10:16
Strasznie niepostępowa NATURA, czyli zacofana, nie dała możliwości prokreacji tym kochającym inaczej. Dlaczego za tą "pomyłkę" NATURY chcą nam zakłócać sobotnie popołudnie?
czytajcie ze zrozumieniem !30.08.2019, 08:40
Takich, jak "Rufio" jest pełno i to oni robią tą zadymę marszową. To oni piszą takie komentarze, by wprowadzać zamęt. To oni podburzają naród. A wy się mu tłumaczycie. Po co !
Rower30.08.2019, 08:29
Ja popieram LGBT czyli Liquor, Guns, Bacon & Tits.
tutejszy30.08.2019, 07:11
no tak...gdzie jak nie w Rabce...mieście dzieci...WSZAK WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ....../ jak to śpiewała Jeżowska /
Zdrowy człowiek30.08.2019, 06:37
Nie idę i nie będę tego oglądał! Oni tylko liczą na tłumy gapiów i zaczepki. Nie dajcie im tego. Z braku zainteresowania sami się poddadzą.
orka29.08.2019, 22:50
Wszyscy którzy popieracie dziwnoknurski marsz,weźcie z sobą swoje dzieci i wytłumaczcie im o co walczy LGBT...
Te.v.en29.08.2019, 22:21
W marszu trzeba umieć maszerować, a to co pokazują to jedynie dobre na łąkę , pastwiska a nie centrum miast. Nie ma w tym żadnego szyku, nie ma czego podziwiać. Będę tam z obiektywem by opublikować artykuł pt. " W Rabce-Zdroju pomylono dzień św. Mikołaja". Bacówki jeszcze otwatre a tam są piękne tereny na takie sprawy. Dla mnie takie marsze oraz temat lg.. to żenada, chce mi się......Myślę sobie, że Wyborcy podsumują to przy wyborach i pokażą gdzie jest ich miejsce w szeregu.
Nie chcem ale muszem29.08.2019, 20:39
@ Rufio
No zostańże pedałem skoroś taki postępowy.
Mylisz zwykły postęp techniczny, medyczny itd. Koszenie kosą zboża tez wchodziło stopniowo bo wszyscy używali sierpa. dzisiaj mamy skomputeryzowane kombajny. Msza w języku łacińskim czy polskim to dla ciebie pewnie i tak "tureckie kazanie". Żydów to sam byś lał pałą gdybyś żył w czasach ich lichwiarskiej wszechwładzy, a to zaczyna wracać, więc pewnie będziesz miał okazje.
Pedalstwo, przepraszam homoseksualizm, był zawsze, ale dopiero teraz chce być uważany za równy związkom heteroseksualnym. A to jest niemożliwe.
Małżeństwa mężczyzny i kobiety, dotychczasowego składu rodziny, czyli tata mama i dzieci, czyli tradycyjnej (to może nietrafne określenie) - nie da się zrównać z czymś takim - jak mama facet, tata facet i skądś tam dziecko. Tego nie obejmuje żaden postęp. Po prostu my musimy dać się ogłupić by coś takiego zaakceptować. I NA TO NIE MA ZGODY.
Rozumiesz kochany gołąbie?
pol29.08.2019, 20:14
...rufio...Ty chyba nie wierzysz co mówisz.Przecież żadna ich demonstracja nie odbyła się od plucia na Kościół i poniżania naszych symboli katolickich,nie mówiąc już o wyuzdanych pokazach swojej seksualności.Po co nam to potrzebne.Dostali prikaz aby robić zadymy przed wyborami a póżniej płakać,że ich nie akceptujemy.Chcemy już świętego spokoju i uwolnić się od nich.
Obojetny29.08.2019, 18:33
Nie zwracać uwagi rozejdą się sami z braku zainteresowania i nudy :p
świrek29.08.2019, 18:21
A skąd to niby wraca ten Rabczański Marsz Miłości? Bo podąża zapewne w otchłań nieistnienia.Ja czekam na wieści czy "organizatorka' owego przedsięwzięcia poniesie jakiekolwiek prawne konsekwencje w związku ze sprofanowaniem herbu Miasta Dzieci Świata.
SS29.08.2019, 17:35
@no cóż Flaga nie powinna być gładka? Bez godła (swoją drogą aktualnie nieobowiązującego), herbu etc.

Skoro Ty widzisz w tle zdjęcia gejów, transwestytów, biseksualistów..... No cóż.
Rufio29.08.2019, 17:17
a nich sobie demonstrują. Mnie nie przeszkadzają. Takie hasła jak ... budować społeczeństwo, gdzie każdy ma prawo być sobą, kochać i żyć godnie. Każdy ma prawo do wolności - godne poparcia, chrześcijańskie postulaty. Ciekawe co w nich złego widzicie skoro tak was to oburza. Dopóki nie prezentują publicznie zachowań "seksualnych" i nie obrażają innych głupimi gestami, to nie widze problemu.
A jeżeli ktoś mówi o obronie tradycyjnych wartości, to niech się zastanowi o co mu chodzi. O jaką tradycję ? Przecież wiele tradycyjnych zwyczajów, obrzędów i poglądów to przeżytek i zabobon. A jak się "wytnie" te najciekawsze to zostaje tylko folklor a nie tradycja. Zamiast montować piorunochron mamy tradycyjnie zapalać gromnice i dzwonić w kościelne dzwony ? zamiast do lekarza chodzić do znachora ? w kościele tylko łacińskiej mszy słuchać ? do spowiedzi chodzić tylko raz w życiu ? urządzać popijawy do nieprzytomności z okazji urodzin i jakiego bądź święta ? a świąt było kiedyś więcej niż dzisiaj, więc tradycjnie mozna by wrócić do prawie 180 dni świątecznych (a co tam praca...) lać wosk na andrzejki i wierzyć w to co się wywrózyło ? czy może w wielkanoc lać wodą bez umiaru kogo się nawinie pod wiadro? tradycyjnie chodzić bez butów, jeździć furmanką i to bez gum, ubierać się jak 100 lat temu, zamiast kurtki na deszcz zakłądać niewyprawiona oczą skórę ? jeść grule i kapustę a mięso raz o roku... Niechże ci obrońcy tradycji zaczną tak żyć to będą wiarygodni. A moze tradycyjnie ONRowskie lanie pałą żydów i wszystkich co się nie podobają ? Jak ktoś chce wracać do tradycji to musi się dobrze zastanowić żeby w średniowieczu nie wylądować.
kibic29.08.2019, 17:14
Aha,aha. Koło dworca PKP,więc już cały pociąg (albo 3 )wysłali,a nie tam jakieś autokary.Jak mobilizacja,to mobilizacja.Dziwi mnie tylko,że nie mają wsparcia ze strony lokalnych KOD-ziarzy i szybkobiegaczy z antify.
pol29.08.2019, 16:37
Soros nie zapłacił.Magda nie masz na powrotny bilet do Szkocji?Widać,że nie pracujesz a zyć z czegoś trzeba.
rab29.08.2019, 16:08
Trzeba zaczekać na ich autobusy i pojazdy i nie wypuścić ich aby nie demoralizowali naszych dzieci.Niech swoje miłości demonstrują w autobusie.Tak też można manifestować,będzie bardziej przytulnie i intymnie.
stop deprawacji29.08.2019, 15:52
prowokacja homoterrorystow ciag dalszy !
Tu jest Podhale nie Holandia29.08.2019, 15:24
Jak to nie wiadomo kto organizuje, przecież wszyscy to wiedzą tylko nie powiedzą, że to największy lewak świata niejaki Soros, który jest głównym sponsorem tych spędów. Ale mam nadzieję, że nadejdzie wkrótce ta chwila kiedy nim przestanie być.
Anka29.08.2019, 14:44
Won dewianci !!!
tyle29.08.2019, 14:44
ilu jest w rabce teczowych? 56? a moze mniej? ile autokarow chce przyjechac i po co? niech se jada do rydzyka a od dzieci wara
Antoś29.08.2019, 14:42
do przeciwników lgbt,proszę o nierobienie jakichkolwiek anymanifestacji,natomiast należałoby to wszystko dokumentować i wszelkie łamania konstyutucji,czy obrazy uczuć religijnych kierować do prokuratury.Im zależy na wywołaniu zadymy żeby było medialnie,nie wolno dać się prowokować bo to ich woda na młyn,a tak powrzeszczą sobie,normalni ludzie ich po prostu oleją i to będzie dla nich dramat.
heavymetal z NT29.08.2019, 14:29
mam dość hejtu ale i homoterroru
no cóż29.08.2019, 14:21
Autorowi się ilustracje nie POpitolily czasem? Bardzo proszę pisząc o marszu osób do niedawna uznawanych przez w h o za osoby chore czyli lesbijki geje biseksualiści i transwestyci nie wycierać sobie tyłka flagą Polski jedyne co może ilustrować ten marsz to tęczowa szmata która flagą nie jest.
k29.08.2019, 14:21
A co to kogo obchodzi. Kraj wolny niech manifestują.
lucja29.08.2019, 14:12
Po co ta blazenada w miescie dzici
Zobacz pełną wersję podhale24.pl