30.08.2019, 15:39 | czytano: 4518

Podpalacz zatrzymany

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Zakopanego, który podejrzewany jest o podłożenie ognia w kamienicy przy ul. Tetmajera.
Do pożaru doszło w czwartek nad ranem. Pożar został ugaszony przez straż pożarną, ale w jego wyniku zostało uszkodzone mieszkanie i elewacja budynku oraz stolarka okienna i zaparkowany w pobliżu pojazd.
Funkcjonariusze już na miejscu sprawdzali różne wersje zdarzeń, także te związane z celowym podłożeniem ognia. - Kryminalni rozpoczęli ustalenia podejrzewając, że pożar nie był dziełem przypadku – mówi asp.szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Kolejno zbierane ślady i informacje tylko ich w tym utwierdziły. Kryminalni wytypowali podejrzanego mężczyznę i zatrzymali go. To 34-letni mieszkaniec Zakopanego. Trwają czynności procesowe z udziałem zatrzymanego, a policjanci sprawdzają podobne zdarzenia. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat w więzieniu.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
Temida31.08.2019, 07:59
10 lat więzienia plus koszty odszkodowania za zniszczenia. Z kulą u nogi powinien to odrabiać po 16 godzin dziennie, to może by go coś nauczyło. Niech niszczy swoje, a nie cudze.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl