03.09.2019, 08:20 | czytano: 6869

Incydent na spotkaniu z prezydentem. Radni oburzeni, że ich wyproszono

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Podczas obchodów jubileuszu 100-lecia Związku Podhalan w Nowym Targu, w których wziął udział prezydent RP Andrzej Duda, poczet sztandarowy Rady Powiatu Nowotarskiego nie został dopuszczony przed ołtarz i odesłany na koniec. Rada chce wyjaśnień, a sprawą ma się zająć Związek Podhalan.
O incydencie, do jakiego doszło na początku sierpnia, poinformował na ostatniej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego Jacek Król. - Dla mnie osobiście to skandal - powiedział radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i opowiedział, co się wydarzyło.
Jak wyjaśniał, "ten incydent" był dziełem wiceprezesa zarządu głównego Związku Podhalan Piotra Gąsienicy. - Przychodząc do kościoła, chcieliśmy godnie reprezentować powiat, podeszliśmy do przodu i mówimy, że jesteśmy radnymi powiatowymi, nieśliśmy sztandar, a on odpowiedział nam, że jesteśmy tutaj niepotrzebni, bo to uroczystość Związku Podhalan. Powiedział "Jak wam pasuje, to idźcie na koniec, a jak wam nie pasuje, to idźcie do domu". Jeszcze nas borowcami (Biuro Ochrony Rządu - przyp. red.) postraszył, jak nie wyjdziemy. Dla mnie to było, jakby mnie ktoś w pysk strzelił - dodał radny Król.

- Powiedział idźcie na koniec kolejki i dodał, że on tu rządzi, bo jest drugi po prezesie - potwierdziła całe zdarzenie wiceprzewodnicząca Józefa Guziak.

Radny Król zaapelował do władz powiatu, aby wystosowały pismo "potępiające wiceprezesa za to, co zaszło". - Nie możemy sobie na takie traktowanie Rady Powiatu Nowotarskiego - dodał. - Na przyszłość trzeba coś zrobić, żeby do takich sytuacji nie dochodziło, bo to co się stało jest nieprzyzwoite i niewiarygodne - stwierdził.

- Niebywała sprawa, nawet potraktowanie gościa w ten sposób jest nie w porządku - ocenił radny Jacek Stopka-Studencki
- Nie brałem udziału w tych uroczystościach, ale słyszałem o tym incydencie i jestem zdegustowany tą sytuacją - stwierdził przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz, dodając, że rada będzie musiała odpowiednio na nią zareagować.

O odniesienie się do zarzutów poprosiliśmy wiceprezesa Piotra Gąsienicę. Jak nam powiedział, choć przebieg wydarzeń był inny, niż podają radni, nie będzie się w tej sprawie publicznie wypowiadał, gdyż do tego upoważniony jest prezes Andrzej Skupień. Sprawa, jak się dowiedzieliśmy, ma być poruszona na najbliższym spotkaniu prezydium Związku Podhalan. Zostanie wyjaśniona, a zarząd przedstawi swoje stanowisko.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zuzula06.09.2019, 06:15
Pani wiceprzewnicząca to wszędzie chce grać pierwsze skrzypce i pewnie dlatego taka afera...dała by już miejsce młodszym .
pycha03.09.2019, 22:01
Związek Podhalan powstał w 1919 roku,czyli 100 lat temu,a obecny powiat w 1998 r.czyli 21 lat temu.Kto jest bardziej zasłużony,komu należy się zaszczytne miejsce , każdy myślący " raczej powinien wiedzieć".Dom Boży jest miejscem modlitwy i pokory.Pretensje !!!!
są nie na miejscu !!!
?03.09.2019, 18:21
A kto za to płacił ?
prezes Kozłowski03.09.2019, 17:05
Panowie o co się boczycie nie jestem w Związku Podhalan , ale jedno przyznam rację Radnemu Jackowi Starostwo powinno być godnie reprezentowane.Ubolewam nad tym że Starostwo za friko udostępnia swoje lokale Związkowi Podhalan, a ono nie ma za to w ogóle wdzięczności przecież prąd kosztuje media tez i ogrzewanie kto za to płaci czy nie czasami podatnicy ! .Przepędzić ich nie sobie pod mostem krzepią ojcowiznę jak nie mają szacunku dla tych co ich utrzymują . Proszę do publicznej wiadomości ile płaci Związek za lokal przy ul aleja - 1000 lecia, to idzie z naszych podatków .
Wielki balon03.09.2019, 16:37
Ten Piotr Gąsienica, to dmuchany balon, Komorowskiego ściskał i hołubił a teraz udaje "Smerfa ważniaka". Wszystkich traktuje jak gorszy sort, sodówka do głowy walnęła :)
do rozsądku03.09.2019, 15:40
Wielki szacunek dla Piotra Gąsienicy,że wywiązał się należycie jako organizator z ustalonych zasad.Byłem na uroczystości i widziałem doniosłość
tejże uroczystości,a poruszany problem traktuję jako "małostkowość",tych
którzy nigdy nie byli i nie będą na świecznik.
ziba03.09.2019, 13:02
to następnym razem nie wpuszczać przebierańców góralskich i tyle
Karol03.09.2019, 12:53
No i gitara. Żrą się, kto jest "ważniejszy" na mszy. Ciekawe, czy na sądzie ostatecznym te wszystkie prezesy i radni też będą tacy wyrywni.
z tond.03.09.2019, 12:52
Takich Radnych se ,,wybraliśmy,, .Na ,,salony,, ich nie wpuszczają.
Wicher03.09.2019, 12:14
Jak by to była delegacja PO to co innego staliby z przodu , ten cały Związek Podhalan to upolityczniony twór na lewą stronę , pamiętam jak pięknie witali " Bronkosa " na rynku w mieście ! Związek to był taki i jak trzeba ale przed wojną a teraz to komuchy i ich przekupni związkowcy pilnują tego bodiejta bodej związku !!!
A@03.09.2019, 11:25
Nawet w kościele nie potraficie się zachować! niestety.
miastowy03.09.2019, 11:19
Panowie gdzie z gołymi rękoma na imprezę. Przecież była umowa po litrze na głowę wpisowe. Rzekł bym fopa a teraz jeszcze pretensje. Ja bym na miejscu krewkiego górala od razu zasadził kopa i za drzwi. hehhe
ZP03.09.2019, 11:12
Przecież rada powiatu to 80% PO i co wy na to?
gosia03.09.2019, 11:05
Piotr Gasienica całe życie nie grzeszył kulturą osobistą - co co go znają to wiedzą że to tylko karierowicz i wyjątkowo prosty człowiek.
kuba03.09.2019, 10:57
bardzoś wrażliwy moderku
Manfred03.09.2019, 10:56
Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników..
Ziomek03.09.2019, 10:46
Jakie Starostwo takie poszanowanie
o co te żale???...03.09.2019, 10:14
Uroczystość była Związkowa,nie państwowa czy samorządowa.Oddziały
Związku Podhalan zrzeszone są w kilku powiatach, w kilku województwach
i kilkudziesięciu gminach.Z jakiej,że to przyczyny sztandar powiatu miałby
przywilej być na przedzie ???.Na tej uroczystości,każdy sztandar Oddziału
był ważniejszy od innego sztandaru.!!!
ff03.09.2019, 10:07
A czy w ogóle poczet rady powiatu czy sama rada została zaproszona na mszę? Bo jeśli nie, to po co w ogóle tam poszli? Niech się wtedy tłumaczy związek pohalan, czemu nie zaprosił rady. Swoją drogą to impreza związku, więc zapraszają kogo chcą. A jak zostali zaproszeni, to też związek decyduje gdzie kto stanie. Chyba proste. Jak ja do kogoś idę, to siadam tam gdzie mnie usadzi gospodarz. Ciekawie by było, jakby pani idąc do fryzjera usiadła na kiblu i tam chciała być strzyżona.
chłop z Miasta03.09.2019, 09:56
I po co się było pchać do przodu, program uroczystości był podany, więc Radni Powiatowi (jeśli umieją czytać) to powinni wiedzieć, o której była zbiórka pocztów sztandarowych, a nie potem wpychać się na początek. A impreza chyba była związana ze 100 leciem Związku Podhalan a nie Rady Powiatu.
Trzeba przychodzić na czas a nie później mieć pretensje i robić wejścia jak jedna pani posłanka, zawsze spóźniona ale przynajmniej wszyscy widzą, że przyszła.
nK03.09.2019, 09:40
Macie to na co sami żeście zasłużyli. Nie przeszkadza wam, od sołtysa do Prezydenta, że was kler za nosy wodzi. Teraz ci co się modlą są ważniejsi od administracji państwowej. W następnym przypadku powinni Starostę wyrzucić. Gdzie by nie popatrzeć wszędzie rączki poskładane. W całym kraju.
Ewangelista do Zwiazku Podhalan03.09.2019, 09:36
NIC CHYBA LEPIEJ NIE OPISZE TEJ SYTUACJI -Ewangelista, Św Łukasz
I powiedział (Jezus) zaproszonym, widząc, jak obierali pierwsze miejsca, i mówił do nich:
Jeśli jesteś przez kogoś zaproszony na wesele, nie siadaj na pierwszym miejscu, aby cza­sem ktoś zacniejszy nie został przez niego zaproszony;
I przyszedłby ten, który ciebie i jego zaprosił, i powiedział tobie: Daj temu miejsce; i wtedy usiadłbyś ze wstydem na ostatnim miejscu.
Ale gdybyś był zaproszony, pójdź i usiądź na ostatnim miejscu; aby, gdy przyj­dzie ten, który cię zaprosił, powiedział tobie: Przyjacielu! Siądź wyżej; wtedy będziesz miał chwałę wobec wszystkich wpółsiedzących z tobą.
Bo każdy, kto siebie wy­wyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.
takitam.03.09.2019, 09:10
lojtam, one widocznie ten "drugi sort" som... majo w koncie stac i sie nie odzywac! przecie mamy rownosc, no nie?
trochę chyba przesadzili03.09.2019, 09:06
, ale radnego Jacka K, gdzie się pojawi to wszyscy go wyrzucają. Coś w tym jest, może w nim. Takich mamy pisowców.
ala03.09.2019, 08:57
Zenada
Obserwator03.09.2019, 08:37
I po co było się tam pchać? my ze szwagrem popijali kawkę z dodatkami i tłoku nie było, nikt nas nie wypraszał z grila. Zapewniam ,że czas spędziliśmy miło
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl