06.09.2019, 09:05 | czytano: 2299

Radni dyskutują o inwestycjach i spierają się, która wieś dostaje więcej

Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne wśród radnych wywiązała się burzliwa dyskusja na temat niesprawiedliwego podziału inwestycji w poszczególnych sołectwach.
– Ile poszło na ścieżki rowerowe we Frydmanie? – można było usłyszeć z sali. – A wy tylko podatki płacicie? – odpowiedział na zarzuty kolejny radny. – Pokrzywdzone są Łapsze Wyżne – krzyknęła radna.
Głos w sprawie zabrał wójt Jakub Jamróz, który na wstępie zaznaczył, że „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” i dlatego dzielony budżet gminy jest subiektywnym odczuciem. – Oto, szanowni państwo, pytanie: czy remont budynku gminy to inwestycja w Łapszach Niżnych i liczyć ją tylko do Łapsz Niżnych czy dla wszystkich mieszkańców? – zapytał wójt.

– Dla wszystkich, bo urząd służy całej społeczności – odpowiedział przewodniczący rady Zdzisław Majerczak.

– Idąc dalej: remont żłobka w Niedzicy, to dla Niedzicy czy dla wszystkich? Czy ścieżka wokół zbiornika we Frydmanie, Falsztynie i w Niedzicy-Zamku, jest dla wszystkich czy tylko dla mieszkańców tych miejscowości? Widzicie państwo, w tej kwestii nie dogadacie się. Inwestycje strategiczne z punktu widzenia gminy, służą wszystkim, ale są terytorialnie rozmieszczone – argumentował Jakub Jamróz.

Na koniec dyskusji dodał, że „do tej pory łatwiej było gazdować, bo było znacznie więcej kasy”, a teraz, po reformach, może być jej znacznie mniej, a to z kolei zmusi radnych do pójścia na kompromisy na zasadzie: dzisiaj u nas, jutro u was. – Staramy się robić wszędzie. Wszystkie inwestycje służą nam wszystkim – zakończył.

ao/
komentarze
wkurzony05.10.2019, 15:56
Poczytałem wpisy na tej stronie one są więcej czy mniej wiarygodne tego akurat nie wiem? ale nasuwa się proste rozwiązanie ,skoro Niedzica jest taka zachłanna wszystkiego się domaga jak wynika z treści wpisów, to sprawa prosta w.........ć takie sołectwo z Gminy i po sprawie!!! Po co Gminie tak roszczeniowa miejscowość.Proszę pomyśleć Wójcie,Radni czy nie jest to jakieś rozwiązanie?? Jeszcze bardzo ważne pytanie ile wpłacają do kasy bo to też bardzo istotna sprawa? Nie pisać głupoty tylko podejmować mądre decyzje w co ja osobiście wątpię!!!!Ale myślę że tak mądra Rada pomyśli jak takie sprawy rozwiązać przecież Rada wszystko może prawda????????
obserwator13.09.2019, 09:17
realnie...Jamróz jako radny z Niedzicy przez 4 lata dla Niedzicy nie zrobił nic kompletnie nic twierdząc że nic się zrobić nie dało... wina Wójta!!!!!Jamróz już jako Wójt w minionej kadencji dla Niedzicy zrobił g...o twierdząc że wina leży po stronie Rady. Kolejne 4 lata stracone!!!!!Przez kolejne 5 lat zrobi w Niedzicy kolejne już wielkie G...o!!!!!!!twierdząc że Gmina ma kłopoty finansowe i trzeba zaciskać pasa dojąc kogo rzecz jasna Niedzicę przecie Niedzica zrobiła go Wójtem i tu trzeba w jakiś sposób podziękować wyborcom pomijając w Niedzicy wszystkie inwestycje Niedziczanie ja WAM Wójta nie wybrałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
świadomy obywatel09.09.2019, 11:08
Szanowny Wójcie !!!! to co Pan opowiada na sesjach to jest jedna wielka ściema,w pewnym sensie jest to pokarm dla głupców , ale człowiek światły nigdy w takie zapewnienia bez pokrycia nie uwierzy.Zacytuję Wójta ,,Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" z tym akurat się zgadzam bo siedząc w Kacwinie nic prócz Kacwina nie widzi.Łatwiej było gazdować bo poprzednik miał wizje rozwoju Gminy i nie było tak chybionych inwestycji.W minionej kadencji się bawiło i bawiło i studnia wyschła.Zrzucanie winy na reformę jest niewiarygodne już chyba w to nikt nie uwierzy.
rodzic08.09.2019, 15:10
Feliks pewnie tak ale co robi ta bez..... rada?to kto jeśli nie Rada podejmuje decyzje podziału inwestycji,i gdzie mają być robione no kto pytam????? Ja osobiście nie wiem gdzie jest ogrzewanie albo gdzie go niema.Jedno mogę powiedzieć jako wyborca jaki Wójt taka Gmina jaka Rada takie uchwały i to wszystko.
Feliks08.09.2019, 12:55
Rodzic:
Gwarantuje Ci, że za chwilę będzie debata nad domem seniora. Termo było robione, ale nie tam gdzie takowa potrzeba była..... Szkoła w Kacwinie to po Niznych najmłodsza szkoła. Szkoła w Trybszu wymaga termo, a wiesz ze w remizie w Trybszu nie ma ogrzewania?? Po co ją termomodernizowali?? Zamiast szkołe..... No jak widziałem obrazki, że w czerwcu była już pod wodą ścieżka to raczej zysku nie będzie przynosić..... Tylko co roku koszta utrzymania. Oby przynosiły zyski i nie trzeba było zamykać żłobka, domu seniora, szkół, przedszkoli..... Oby.......
rodzic08.09.2019, 09:48
Feliks jesteś słabo zorientowany została wykonana termomodernizacja remizy w Kacwinie szkoły w Kacwinie remizy w Łapszach Niżnych i Wyżnych w Trybszu Ośrodka Zdrowia we Frydmanie itd dalej idąc tym tropem ścieżki już przynoszą straty czy zyski ??Jeśli dobrze rozumiem Twój tok myślenia to Żłobek zlikwidować----zatrudniać nianie +,Szkoły pozamykać aż do osiągnięcia przez ucznia 18 lat i w tedy razem zdecydujecie czy podejmie naukę czy zostanie analfabetą,Dom Seniora zlikwidować ? Seniorów gdzie na wysypisko śmieci???? Gratuluję Ci takich pomysłów.
Feliks07.09.2019, 19:44
Nedecz:
Ale ile kosztuje dopłata do ścieków w Niedzicy, Frydmanie czy Niżnych Łapszach?? Większe wsie zjadają więcej środków bieżących, jak dopłata do ścieków, do śmieci. Gminny wodociąg gdzie działa?? Problem jest gdzie indziej, że robi się inwestycje które zamiast ograniczać nam wydatki bieżące to jeszcze bardziej nam je generują, jak żłobek, dom seniora itp. Zamiast robić inwestycje np. termomodernizacje budynków użyteczności publicznej aby ograniczyć koszta utrzymania, inwestycje ściągające podmioty gospodarcze do Nas do gminy zwiększyły by wpływy do budżetu.... Ale tego się nie robi..... Nie jestem przeciw ścieżkom rowerowym, ale czy One dadzą wpływy do budżetu takie, że koszta utrzymania minus wpływy się zrownowazą?? Wątpię, a buńczuczne zapowiedzi że będzie to rozwój regionu niech Wójt opowiada swoim dzieciom na dobranoc. W Szczawnicy jest ścieżka rowerowa do Czerwonego Klasztoru i jest to uzupełnienie oferty..... Uzupełnienie!! U nas buduje się ścieżkę jednak nikt nie wpadł na pomysł by sektor prywatny już zaangażować, czyli parkingi, wypożyczalnie rowerów przy ścieżce.....
i co07.09.2019, 14:25
Rodacy!!!!ta Gmina do likwidacji!!!Radni Wójt będą się szarogęsić na własnym podwórku i będzie święty spokój!!! Do końca kadencji jeśli dotrzymają!!!!!!to będzie masakra!!!!!!!!
obywatel07.09.2019, 12:52
Pytanie?po co te żale?sprawa jest prosta zrobić budżet obywatelski i obywatel będzie decydował gdzie i jakie będą robione inwestycje, czy nie będzie to sprawiedliwie?Mniejsze podatki rzecz jasna mniejsze inwestycje.Ale żeby było sprawiedliwie to właśnie bogatsze miejscowości powinny podzielić się kasą z biedniejszymi ale na zdrowych zasadach wówczas nie będzie takich absurdalnych sytuacji.Budżet będzie jasny i czytelny,czy do takiej ewentualności tak mierną Radę jest ktoś w stanie przekonać??????,
ale jaja07.09.2019, 08:56
W tej akurat Gminie widać wszystko można.Słusznie zauważyłeś że to my sami takiego Wójta wybraliśmy.Biedak chce się bawić i nic więcej.
Nedecz07.09.2019, 08:27
Ścieżki rowerowe w Łapszach, Kacwinie, Falsztynie Frydmanie i co z tego że nie w Niedzicy ale w mojej Gminie....jeżeli ktoś z Łapsz Wyżnych, Trybsza czy Łapszanki ośmiela się protestować że nic się u nich nie robi to niech ma odwagę powiedzieć ile kosztuje utrzymanie szkół w tych wsiach z klasami po trzy osoby powodując ogromne straty budżetowe.
Donaldzie drogi06.09.2019, 22:43
Ja wiem ze to nie ty ale my winni - ale jak można się aż tak zawieść ......
Donald06.09.2019, 20:47
Ja wam Wójta nie wybierałem
realnie06.09.2019, 13:36
co ten jamroz wygaduje ,,kacwin łapsze nizne i wyzne oraz trybsz ,falsztyn sa zawsze w odstawce ,dobrze ze poprzednik cos w tych wsiach zrobił bo ten to tylko siłownie miniii .nic poza tym kasa idzie na sciezki które nie dosc że sa mocno prepłacone to jeszcze trzeba ich przez 5 lat utrzymywac kasy niema na nic dobrze było rozdawac gdy było na prawo ilewo teraz co .ciekawy kiedy cos ruszy w wyzej wymienionych wsiach??// mysle za 4 lata jak sie zmieni władza bo ta juz nic nie zrobi tylko wszystko podrożeje i trzeba bedzie czesc zamknac ot gospodarz .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl