09.09.2019, 10:43 | czytano: 6947

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Fot. KPP Nowy Targ
Pięć osób, w większości mieszkańców Rabki-Zdroju, zatrzymała policja w związku z odkryciem na terenie Jordanowa niewielkiej plantacji marihuany.
Funkcjonariusze z rabczańskiego komisariatu ustalili, że mieszkaniec Rabki-Zdroju może zajmować się nielegalną uprawą marihuany. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Pod koniec ubiegłego tygodnia w niezamieszkałym domu w Jordanowie odkryli plantację marihuany. - Łącznie zabezpieczono 24 sztuki wysokich już krzewów ziela konopi. Podczas przeszukania okazało się, że w budynku znajduje również tytoń i krajanka tytoniowa o łącznej wadze 67 kg wraz z maszynką służącą do jej produkcji. Ponadto, żeby zmniejszyć koszty produkcji dokonano nielegalnego podłączenie do sieci energetycznej - informuje mł. asp Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Podczas ustalili, że związek ze sprawą mogą mieć jeszcze inne osoby. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 43 lat i 20-letnią kobietę. Troje z nich to mieszkańcy Rabki-Zdroju, a jeden z mężczyzn to mieszkaniec Chrzanowa, który w miejscu zamieszkania posiadał ponad 40 gramów mefedronu. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Pozostali usłyszeli zarzuty.

Najstarszy z zatrzymanych odpowie za uprawę marihuany i przechowywanie wyrobów akcyzowych i wytwarzanie wyrobów tytoniowych, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nielegalna działalność stanowiła uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy na łączną kwotę ponad 33 tys. złotych. 24-latek stanie przed sądem za posiadanie narkotyków, a najmłodszy z nich dodatkowo za uprawę, za co może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jako środki zapobiegawcze podejrzani dostali poręczenia majątkowe i dozór policji połączony z zakazem wzajemnego kontaktowania się oraz zakaz opuszczania kraju.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
leming doskonały09.09.2019, 15:04
do : prawnik
Przyjdą takie czasy, że każdy będzie mógł mieć w mieszkaniu - balkonie 3 - 5 roślinek na własny użytek, jak ma to miejsce w wielu państwach Europy z niektórymi stanami USA włącznie. To jest nieuniknione - prędzej, czy później to nastąpi. To tylko kwestia czasu - podobnie jak było z kava kava - pieprz metystynowy.
prawnik09.09.2019, 11:46
Wielkie brawa dla Policji , oby tak dalej .
klio09.09.2019, 11:31
Wstyd dla Rabki albo parady tęczowych albo dilerzy i narkomani.
oli09.09.2019, 11:29
Tępić to dziadostwo i karać!
wokanda09.09.2019, 11:20
Gnębić nierobów,posmakowali łatwizny i lekkiego życia to teraz niech poznają smak bólu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl