09.09.2019, 18:04 | czytano: 5340

Sekretarz Stanisława Szołtysek odchodzi z Urzędu Miasta w Nowym Targu: "Wieloletnia praca w urzędzie była dla mnie lekcją życia"

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Oklaskami na stojąco i bukietami kwiatów pożegnano dziś na sesji, przechodzącą na emeryturę - wieloletnią Sekretarz Miasta Stanisławę Szołtysek.
- Wielce szanowna pani, w imieniu własnym, wszystkich pracowników Urzędu Miasta oraz radnych składam Pani serdeczne życzenia realizacji dalszych planów życiowych w dobrym zdrowiu i z satysfakcją. Dziękujemy za wieloletnią, życzliwą współpracę i okazywaną nam pomoc. Życzę wszelkiej pomyślności i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Mamy nadzieję, że zachowa Pani w pamięci same dobre chwile ze współpracy z samorządem Miasta Nowy Targ - rozpoczął oficjalne pożegnanie Grzegorz Luberda. Po przewodniczącym Rady Miasta z życzeniami i podziękowaniami pospieszyli inni.
Jak mówiła urzędniczka, na emeryturę przechodzi pod koniec września, ale to "jej ostatnia sesja, więc pozwoli sobie zabrać radnym nieco czasu". Przypomniała, że przepracowała w samorządach 45 lat. w tym 10 lat w Szczawnicy jako Sekretarz Miasta, a ostatnie 14 lat jako Sekretarz w Nowym Targu.

- Na każdym etapie pracy spotykałam wspaniałych ludzi, bez których trudno by było mi realizować cele, Wieloletnia praca w Urzędzie Miasta Nowy Targ była dla mnie lekcją życia. Przez 14 lat dojeżdżałam do pracy z Szczawnicy. Praca była moja pasją. Zdobyte tu doświadczenie uważam za bezcenne. Bywały różne chwile - jedne radosne, inne mniej. Ale wraz z pracownikami Urzędu starałam się być zespołem kompetentnym, który zwoje zadania wypełniał w poczucie osobistej satysfakcji. Jestem dumna, ze mogłam uczestniczyć w doskonaleniu pracy samorządowej /.../ Jakość usług administracji samorządowej na wpływ na kreowanie wizerunku władz samorządowych w oczach wszystkich odbiorców - mieszkańców, przedsiębiorców, kontrahentów - mówiła Stanisława Szołtysek. Przypomniała, że o swoich kwalifikacjach, ukończonych studiach na kilku kierunkach, dodatkowych szkoleniach.

Jak podkreśliła, "wspólnie całym zespołem pracowników wile razy sięgała po laury" w konkursach dotyczących zarządzania, promocji, wdrażania systemów jakości. Mówiła o sukcesach nowotarskiego samorządu, o powstaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Rady Młodzieży, Rady Seniorów, uruchomieniu budżetu obywatelskiego.

- Doświadczenie zdobyte na tym stanowisku, pozwala mi dostrzec, jak zmienia się obraz samorządu. Zmienia na dobre. Jesteśmy administracją coraz lepiej postrzeganą przez społeczność, co potwierdzają coroczne badania - podkreśliła.

Stanisława Szołtysek była reprezentantem Nowego Targu w Ogólnopolskim Forum Sekretarzy, a przez blisko dwie dekady przewodniczyła sekretarzom samorządów Polski południowej. Za swoją pracę odznaczona została złotym medalem za długoletnią służbę.
- Sukcesy zawdzięczam moim szefom i kompetentnym współpracownikom, a także partnerom, z którymi dane mi było współpracować. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za naszą dotychczasową współprace, za życzliwość, jakiej mogłam doświadczyć - dodała. Swoje wystąpienie zakończyła fragmentem wiersza Jana Kaczmarka "chwile czekania".

By nie poddać się chwilom zwątpienia, aby w stronę rozpaczy nie skręcić,
by nie umrzeć z rozgoryczenia trzeba wierzyć tej oto sentencji:
Najpiękniejsze jest to, co przed nami, co nam przyjdzie dopiero przeżyć,
co się zjawi z nowymi wiosnami, by nam życie cudownie odświeżyć /.../

s/
komentarze
Góral z Pienin24.11.2019, 13:28
Praca urzędnika pasją życia he he he
Śmiechu warte bzdety . . .
No ale jak zaczynało się tą niby pracę za czasów komuny , to pewnie tak pozostało w głowie .
Pozdrawiam Pani Stasiu.
Były radny z czasów po 1989 .
Szczawniczanin11.09.2019, 07:16
Pani Stasiu wielki szacunek.
I w Szczawnicy i w Nowym Targu jest Pani dla wielu urzędników przykładem.
Nigdy nikomu nie odmówiła Pani pomocy i wsparcia.

Zdrowia i pomyślności na zasłużonej emeryturze ;-)
Kot10.09.2019, 22:44
Jak w piosence trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zjeść
????
stanlejka10.09.2019, 15:03
Ciekawe czy następcą będzie krewny albo inny znajomy królika za dobre pieniążki czy zatrudnią kogoś nowego za standardową pensję w Urzędzie Miasta Nowy Targ czyli 2000 zł na rękę.
tak10.09.2019, 11:09
Fantastyczna z klasą kobieta, która nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym .Kompetentna w tym co robi. Z ogromną wiedzą, którą umie się dzielić Oby zdrowie dopisywało a na pewno jeszcze wiele dobrego dokona w swoim życiu.
avivat10.09.2019, 10:52
~do naczelnik
Złote czasy administracji dla niektórych to są "tu i teraz"
naczelnik wydziału10.09.2019, 09:21
Trudno jest nazwać administrację z lat 70 i 80-tych XX wieku samorządową gdyż były to lata ciężkiej komuny.

To były złote lata administracji.
Dosłownie i w przenośni.
welus09.09.2019, 22:49
Fantastyczna kobieta:) prawdziwy fachowiec i doświadczony samorządowiec. Brakuje dziś takich ludzi jak Pani Sekretarz Stanisława na stanowiskach urzędniczych.
Pppp09.09.2019, 21:38
Gratulacje i uznanie dla intensywnej pracy. Sztuką jest przepracować 45 lat w samorządzie który istnieje dopiero 29 lat. Trudno jest nazwać administrację z lat 70 i 80-tych XX wieku samorządową gdyż były to lata ciężkiej komuny. Chyba że chodzi o 45 lat w administracji to by się zgadzało.
Ja09.09.2019, 19:52
No i git
spostrzegawczy09.09.2019, 19:33
Super sentencja, dająca wiele do myślenia.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl