10.09.2019, 09:45 | czytano: 4582

Trzy zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Arch. Podhale24.pl
Na terenie powiatu nowotarskiego policjanci zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.
W Chyżnem kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy. Kolejne prawo jazdy zostało zatrzymane w Lipnicy Małej. Tym razem kierujący pędził o 57 km/h za dużo. Natomiast w sobotę podczas ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” policjanci ujawnili łącznie 78 wykroczeń drogowych, z czego 45 to przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym jedno o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Również w tym przypadku kierujący hondą został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy.
- Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy wydaje starosta. Jeśli kierowca w ciągu tych 3 miesięcy, zostanie przyłapany na ponownej jeździe za kierownicą pojazdu, to termin zakazu zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków i kolizji drogowych. Przekroczenie prędkości, zwłaszcza na obszarze zabudowanym, stwarza zagrożenie bezpieczeństwa szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie - dodaje.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl