11.09.2019, 11:47 | czytano: 6149

WinterClassic zaprasza na okazałe pożegnanie lata

zdj. Podhale24
Pięć lat temu fani hokeja ulicznego zaczęli rozgrywać regularne mecze noworoczne, które nazwano WinterClassic. Dwa lata później poszerzono zabawę o wersję letnią, czyli siatkówkę plażowa, a rok temu o Kolarskie Grand Prix. Grupa pasjonatów z zadziwiającą łatwością łączy przygotowanie imprezy sportowej z zapewnieniem rozrywki i rywalizacji, z pomocą finansową dla potrzebujących dzieci.
W tym roku znów podeszli do sprawy z rozmachem.
Tym razem dziesiątki ton piasku pojawi się w Parku Miejskim, bowiem główną atrakcją imprezy będzie - stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym - trzeci już Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Nowego Targu.

- Mamy do dyspozycji tylko dwa boiska, dlatego w turnieju mogą startować tylko 24 zespoły - mówi Dariusz Świętek, odpowiedzialny za tę część imprezy. Pociesza jednak, że są jeszcze wolne miejsca, ale czasu na zgłoszenie jest coraz mniej. Ponadto - jak zapowiada - organizatorzy planują, by w przyszłym roku przygotować dla zawodników jeszcze jedno boisko, więc chętni do gry nie będą rozczarowani. Zainteresowanych odsyłamy po informacje pod numer tel. 515 957 622.

Równolegle na "kole" odbędzie się Kolarskie Grand Prix Nowego Targu. To inicjatywa istniejącego od 2013 roku Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. - Nie graniczmy ilości zawodników. Wystartuje każdy, kto się zgłosi. W przypadku dużej grupy podzielimy zawodników na kategorie - mówi Marcin Kwiatek. Prezes klubu zastrzega jednak, że w przypadku osób dorosłych sa pewne wymagania. - Trzeba mieć chociaż trochę doświadczenia w jeździe grupowej. Ktoś, kto tylko jeździ sobie sam po ścieżce rowerowej może nie mieć świadomości jak to jest jechać w grupie. Tu są rozwijane duże prędkości, są zakręty. Oczywiście zasady jazdy dla dzieci będą inne.

Jak mówi Marcin Kwiatek - jazda torowa jest dla zawodników bardzo trudna, ale dla widzów - bardzo widowiskowa. - To nie jest klasyczny wyścig, że kolarz przez chwilę jest widziany i znika. Tu możemy oceniać ich wysiłek cały czas. To jednak sprawia, że frekwencja na takich wyścigach nie jest duża, bo każdy z zawodników ma świadomość, że widać jego gorsze chwilę. Nie wystarczy się na moment spiąć i pokazać swoim kibicom. Tu nie ma miejsca nie niedobór sił - komentuje prezes klubu.

Problemem dla tego wyścigu jest także nawierzchnia. O ile w wyścigach ulicznych stan i wilgotność podłoża nie ma zbyt dużego znaczenia, o tyle zawody torowe muszą być rozegrane w maksymalnie bezpiecznych warunkach. - Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze. Chcę też przypomnieć, że każdy kto wystartuje przyczyni się do pomocy małej dziewczynce. Opłata startowa (dla dorosłych 20 zł, dzieci startują za darmo- przyp. red.) przekazana zostanie w całości nie na klub, ale dla Zuzi. Cel jest jeden - podsumowuje.
To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez Grupę WinterClassic. W tym roku po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa WinterClassic E-sport Games w konkurencji EA Sports NHL na PS3 oraz Teamfight Tactics, czyli propozycja dla wytrawnych graczy e-sportu. Jednak organizatorzy zapraszają wszystkich do spróbowania swoich sił i zdobycia prestiżowego pucharu.

Ponadto w Parku trwać będzie Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Turniej Boulle organizowane przez MOK,. W programie są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.


Impreza już w najbliższą niedzielę 15 września w Parku Miejskim w Nowym Targu. Całość zebranych środków przekazana zostanie dla Zuzi Plewy, zmagającej się z ciężką i bolesną chorobą skóry.
s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
dd11.09.2019, 20:44
Zapowiada się znakomicie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl