18.09.2019, 16:30 | czytano: 4784

Nielegalny transport papierosów zatrzymany na granicy (video)

Fot. KOSG
Strażnicy graniczni z Zakopanego wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zatrzymali w Chyżnem fiata ducato z ponad 630 tysiącami sztuk papierosów, oznaczonych logo światowego koncernu papierosowego.
Papierosy były warte ok. 450 tysięcy złotych. - Po wprowadzeniu ich na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić prawie 550 tysięcy złotych - informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej. - 59-letni Polak odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


oprac. r/ źródło: KOSG
komentarze
Won ze smrodem19.09.2019, 16:45
Ja jestem za podniesieniem akcyzy bo jak ja nie palę to dla czego moje pieniądze mają leczyć palacza który wie co mu grozi. Zamiast leczyć palaczy to niech dofinansują leczenie onkologiczne dzieci.
k19.09.2019, 14:07
Dla mnie to jest nie pojęte że łapią dostawców a nie sprzedawców tych lewych fajek. Przecież musi sprawnie funkcjonować rynek zbytu. No nikt mnie nie przekona że opylają to wyłącznie na jarmarkach.
Kolega19.09.2019, 09:28
Szkoda chłopa cza teroz kurzyc drogie royalu bym nie polecal lepiej bimberek krecic w piwnicy a aparatura jest dostepna na rynku i to nie drogo
Wopista19.09.2019, 07:17
Oceniacie wielkość przemytu na podstawie jego wykrywania to tak jak z mafiami watowskimi jedni widzą a drudzy przez 8 lat nie widzieli bo nie chcieli widzieć. 20 lat temu tak samo można było kupić lewe fajki tak jak i dziś więc takie pisanie że 200 % przemyt wzrósł to głupota. Można napisać że jego wykrywalność wzrosła. Musielibyśmy wszystkich wyłapać co jest nie możliwe to wtedy można by było napisać realną liczbę i tu pan Wojciech ma rację.
Fbb118.09.2019, 21:47
Wojtek.
Nie spadłem z księżyca tylko wyciągam wnioski z obserwacji i widzę co dzieje się na rynku tytoniowym. Kiedyś tylko nieliczni kręcili fajki. Dziś dużo jest kręcących i dużo osób korzystających z fajek z przemytu. Przemyt istniał - to jest fakt, ale nie w takiej skali. A zachowania polskich władz (które chyba obligatoryjnie podnoszą akcyzę na fajki, zgodnie z wytycznymi UE), niestety tylko sprzyjają na wzrost przemytu, a co za tym idzie, celnik zamiast skupiać się na tym czy do PL nie jest coś niebezpiecznego wwożone, to lata za fajkami.
Każdy z nas winien dbać o zdrowie. W państwie socjalnym oddajesz pieniądze i nic cię nie interesuje. Możesz sobie pić, kurzyć, ćpać i państwo zawsze cię jakoś wyleczy. A w normalnym państwie człowiek byłby skazany przede wszystkim na siebie, rodzinę i sąsiadów (jeśli dobrze żyłby z nimi). Państwo winno przede wszystkim strzec nas przed wojną, konfliktem oraz ściągać podatki na swoje utrzymanie.
A państwa opiekuńcze, takie jakie mamy teraz podatkami nas ciemiężą, ładują akcyzę na co popadnie, a jak zwykły Kowalski zachoruje to, trzeba czekać i czekać na służbę zdrowia.
Mundurowy zjadacz chleba18.09.2019, 21:21
Wojtek,chyba Ty spadłęś... przemyt od 2010 wzrósl o prawie 200 procent.hm wytłumacz mi akurat wtedy gdy ceny używek poszybowaly a zarobki były w miejscu...Zawsze tak bylo???
Wojtek18.09.2019, 20:47
fbb1 tyś chyba z księżyca spadł. Zawsze fajki nawet jak kosztowały 3,20 to były przemycane. Alkohol, benzyna, narkotyki to od zawsze jest przemycane. Brawo panowie będzie na ścieżki rowerowe zamiast się truć a później leczyć na raka i błagać ludzi o pomoc jak jest już za późno.
fbb118.09.2019, 17:04
Kiedyś fajki były tanie i o przemycie nie słyszało się. Dzisiaj fajki są drogie i przemyt kwitnie na całego oraz rozrywka kręcenia szlugów. Jak mawiał śp. Stefan Kisielewski socjalizm to taki ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju. Od stycznia 2020 roku akcyza wzrasta na alkohol...więc słynny royal wróci do łask.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl