20.09.2019, 20:24 | czytano: 6239

Czy ktoś próbuje zdyskredytować Wojewodę Małopolskiego?

Arch. Podhale24.pl
Prawdopodobnie ktoś włamał się na skrzynkę internetową wojewody Piotra Ćwika i sfabrykował e-maile sugerując w nich, że wojewoda ma romans z jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wojewoda Ćwik zwołał dziś w Krakowie konferencję prasową w tej sprawie i poinformował, że złożył zawiadomienie na policję. - Chciałem przekazać informację, że przedwczoraj złożyłem doniesienie – zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa, które polega na – prawdopodobnie – włamaniu się na moje prywatne konto mailowe, sfabrykowaniu maili - poinformował. - Te maile, które zostały przekazane do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na skrzynkę mailową Biura Prasowego przez jednego z dziennikarzy, to maile, które sugerują jakieś związki między mną a jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie będę mówił o szczegółach tych maili, dlatego że myślę, że ważne jest, aby zachować tu dobre imię tej kobiety, co do której pojawiły się takie sugestie. Rozmawiam o tym z Państwem dzisiaj i przekazuję to swoje oświadczenie także w poczuciu takiej odpowiedzialności za urząd, który sprawuję jako Wojewoda Małopolski, dobre imię tejże kobiety, dobre imię mojej rodziny, ale także mnie samego - dodał.
Wojewoda podkreśla, że nie spotkał się jeszcze w swojej działalności publicznej z taką sytuacją. - Jest to sytuacja dla mnie zupełnie nowa i bardzo bulwersująca. Mam nadzieję, że działania, które podejmowane są przez Policję, będą na tyle skuteczne, że sprawa ta zostanie bardzo szybko i skutecznie wyjaśniona. Ma się tylko jeden honor i o ten honor swój trzeba dbać, walczyć i ja to teraz robię, przekazując to oświadczenie - mówił.

Zaapelował też do wszystkich konkurentów politycznych i osób zaangażowanych w kampanię wyborczą o to, aby ta kampania była merytoryczna, opierała się na dyskusji, na argumentach, a nie na fake newsach, pomówieniach czy też jakichś działaniach.

Zaznaczmy, że Piotr Ćwik startuje w wyborach do Sejmu. Jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

oprac. r/
komentarze
bąk23.09.2019, 14:28
Witku ale purkłeś
Witek22.09.2019, 00:07
PO zawsze śmierdziało .
mieszkaniec21.09.2019, 21:15
Pan Wojewoda wypowiada się cyt." Ma się tylko jeden honor i o ten honor swój trzeba dbać..." no cóż w przypadku pisowca wypowiedź o honorze jest cokolwiek dyskusyjna biorąc pod uwagę fakt co wyprawiają tuzy tego ugrupowania.
piotrek21.09.2019, 14:46
co nas obchodzi jakiś cwik, i jego romanse - jakim trzeba być żałosnym żeby lecieć z tym do mediów ...
k21.09.2019, 11:56
czarny pijar to element wyborów. niestety. tak miał szczęście że nie posunęli się dalej. plotki o filmach pornograficznych już nie jednego pogrążyły . w dobie dzisiejszej techniki dziwi mnie fakt że ktokolwiek jeszcze bierze takie nowinki poważnie. każdego można obrobić w foto-szopie i włamać mu się na skrzynkę. wyrazy współczucia.
Rufio21.09.2019, 08:59
ktokolwiek to zrobił, to jest bydlakiem. Ale takie metody wykańczania niewygodnych pojawiły sie dopiero za "dobrej zmiany". Mało tego, obecna władza sama zajela sie organizowaniem takich historii i jakoś nie widzi w tym nic złego. Może pan wojewoda powinien poszukac winnych wśród swoich kolegów partyjnych.
gorol21.09.2019, 08:55
Lepszej reklamy nie mogli wymyślić :)
Teraz z litości ludzie głosujcie na słynnego wojewodę ;)
nie dziwne21.09.2019, 03:48
Brejza swoim trolejbusem podjechał
Miłosław20.09.2019, 21:56
Wątpię by opozycja znała prywatny adres mailowy wojewody.....
Buli20.09.2019, 21:53
Może się zakochał. Co w tym złego
śmiech na sali20.09.2019, 20:54
ale sensacja ?
koledzy z listy robią mu problem a ten nie widzi tego i widzi ruch po stronie opozycji
w kazdych wyborach takie kwiatki pojawiają się
Panie wojewodo alelluja i do wygrania ... potem wyjdzie kto to zrobił
Zobacz pełną wersję podhale24.pl