22.09.2019, 11:40 | czytano: 3438

Dyrektorzy wodociągów w Rabce-Zdroju i Jabłonce uspokajają: woda nie jest skażona

arch. Podhale24
Kilka dni temu portal Nowotarskiej Telewizji Kablowej podał informację, że woda pitna w okolicznych miejscowościach została skażona. Do sprawy odnieśli się szefowie dwóch zakładów wodociągowych - w Rabce-Zdroju i Jabłonce.
Według podanej przez portal nowytarg24.tv informacji przekazanej przez Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jolantę Bakalarz - problemy z jakością wody mają mieć między innymi odbiorcy wody w Jabłonce i Rabce-Zdroju, a także Rabie Wyżnej, Pyzówce, Maruszynie i Bańskiej Niżnej. .
Do alarmującego tekstu "Skażenie bakteriologiczne wód - groźne dla zdrowia wielu mieszkańców powiatu" odniósł się dyrektor ZWiK w Rabce-Zdroju Bartosz Leksander, który w wydanym komunikacie poinformował, że woda z sieci wodociągowej administrowanej przez spółkę nadaje się do spożycia przez ludzi i spełnia wszystkie wymagania". Powołał się na decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego z 20 wrzęsnia br.

Decyzję sanepidu z 19 września stwierdzającą, że woda z wodociągu publicznego w Jabłonce Centrum nadaje się do spożycia przez ludzi - pokazują władze orawskiej spółki wodociągowej. "Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej 12 września nie wykazały przekroczeń parametrów mikrobiologicznych" - głosi oświadczenie.

Nowotarski MZWiK nie odnotował zastrzeżeń co do jakości podawanej przez siebie wody, podobnie jak wodociągi w gminie Szaflary, czy Rabie Wyżnej. ZGKiM Raba Wyżna - przyznaje, iż problemy z jakością wody pitnej były w sierpniu br., i zapewnia, że "według wstępnych wyników badań wody w zakresie mikrobiologii pobranej do badania z sieci wodociągowej Kosiczne wynika, że już nie ma przeciwwskazań do wykorzystania wody do celów spożywczych".

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
abc22.09.2019, 16:14
a co na to wójt Białego Dunajca?
może wypowiedział by siew tej kwestii?
kluszkowce22.09.2019, 13:40
a co jest z wodą w Gminie Czorsztyn??? na sesji został poruszony temat wody przez radnego na końcu sesji ale gmina wyłaczyła transmisje wiec co jest z tą wodą czy oni coś ukrywają???
spostrzegawczy22.09.2019, 12:32
To ta Bakalarz ma rozdwojenie jaźni?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl