24.09.2019, 09:39 | czytano: 3512

Małopolska wesprze TOPR, GOPR i jednostki OSP

Fot. UMWM
Samorząd województwa małopolskiego zdecydował się przeznaczyć 1,5 mln zł na zakup bazy dla śmigłowca ratowniczego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i 350 tys. zł na budowę dyżurki Grupy Podhalańskiej GOPR na Turbaczu.
O udzieleniu dotacji poinformowali wicemarszałek Łukasz Smółka i Rafał Bochenek, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. - Ostatnie tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Tatrach, ale także powódź, która dotknęła nasz region, po raz kolejny pokazały profesjonalizm i zaangażowanie ratowników górskich, w szczególności pracowników TOPR i GOPR z Grupy Podhalańskiej, jak również strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowych Straży Pożarnych – podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.
- Zdecydowaliśmy o przekazaniu ponad 1,5 mln zł na zakup bazy dla śmigłowca ratowniczego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W budżecie na 2020 rok już planujemy, by kwotę 350 tys. zł przeznaczyć na budowę dyżurki Grupy Podhalańskiej GOPR na Turbaczu, a kolejny 1 mln zł przekazać jednostkom OSP na odtworzenie sprzętu, który został zniszczony podczas powodzi - mówił Rafał Bochenek, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W tym roku na wsparcie działań z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa władze województwa przekazały prawie 10 mln zł, a to dwukrotnie większa pula środków, która została przeznaczona w stosunku do poprzedniego roku. Oprócz wsparcia dla ratowników górskich, spore środki otrzymają także jednostki OSP, które poniosły straty podczas majowych powodzi m.in. w sprzęcie ratowniczym, umundurowaniu czy wyposażeniu osobistym.

Źródło: UMWM, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Adam Wołyński24.09.2019, 18:08
Nareszcie jakaś słuszna decyzja - Brawo -
Przyszły taxi zimowy- skuter24.09.2019, 17:39
Dyżurka na Turbaczu potrzebna, jest na Długiej Polanie,to skuterem 15 minut drogi,a tu będa koszty dojazdu na dyżury,motor quad czy skuter - duży koszt ,ale ratujac życie ,szybciej dotra, ale nieuzasadnione ,musza ponieść koszty,bo turyści zaczynaja traktować GOPR jak przedsiębiorstwo taxi,na dodatek bezpłatne, 10 tysięcy za jakiekolwiek nieuzasadnione wezwanie i kropka
Zobacz pełną wersję podhale24.pl