27.09.2019, 09:51 | czytano: 5533

Policjanci zatrzymali złodziei okradających skarbonki w kościele

Fot. KPP Nowy Targ
26-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna z Nowego Targu zostali zatrzymani przez policję pod zarzutem kradzieży w kościele.
25 września do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pieniędzy ze skarbonek znajdujących się w jednym z kościołów w gminie Nowy Targ. Podejrzenia proboszcza wzbudziły znalezione wewnątrz skarbonek metalowe blaszki oklejone taśmą dwustronną, do których przyczepione były monety i banknoty. Kiedy sytuacja powtórzyła się ponownie, postanowił ten fakt zgłosić na policję.
Policjanci po przyjeździe na miejsce i obejrzeniu zapisu z monitoringu od razu rozpoznali sprawców. Była to para doskonale znana funkcjonariuszom, która na swoim koncie miała już wiele kradzieży. 26-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna z Nowego Targu znaleźli kolejny łatwy sposób na życie. Tym razem kradli pieniądze ze skarbonek za pomocą metalowych blaszek oklejonych taśmą dwustronną, które zawieszone na sznurku wkładali przez otwór przeznaczony do wrzucania monet. Kiedy monety i banknoty przykleiły się do blaszek, wyciągali je za pomocą sznurka i zabierali zdobycz. Jak ustalono, proceder trwał od lipca br. a sprawcy ukradli łącznie blisko 2 tys. złotych.

W środę rano zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze 5 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów prowadzonego postępowania.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
pispo28.09.2019, 06:46
Jak to dzial, nie odklejaja sie monety?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl