01.10.2019, 10:41 | czytano: 6405

Czarne chmury nad zakopiańskim szpitalem

Arch. Podhale24.pl
Szpital Powiatowy im. T. Chałubińskiego w Zakopanem zamknął dwa oddziały, bo brakuje mu lekarzy.
Szpital poinformował o "czasowym zaprzestaniu wykonywania działalności leczniczej" przez oddziały ginekologiczno - położniczy oraz neonatologiczny. Oddziały mają być nieczynne przez miesiąc, do końca października. Przyczyną tego, jak czytamy w komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej lecznicy, jest "brak możliwości zabezpieczenia niezbędnej obsady kadrowej".
Szpital informuje, że wobec zaistniałej sytuacji pacjentki kierowane będą do szpitali w Nowym Targu i Suchej Beskidzkiej.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nina03.10.2019, 21:00
Kochana Pani Pacjentko wtedy kiedy ja rodziłam moje dzieci urlop macierzyński trwał 4 miesiące a nie rok jak teraz, mąż nie chodził ze mną pod prysznic żeby mnie umyć i nikt się mnie nie pytał czy potrafię przystawić dziecko do piersi.Dostałam je do karmienia i trzeba było sobie radzić.A pielęgniarki i położne pracujące w szpitalu również zasługują na szacunek,bo ich praca jest naprawdę trudna i wymagająca.Nie sądzę żeby chciała się Pani z nimi zamienić rolami.Czasami warto najpierw popatrzyc na siebie a potem wymagać od innych.Nie jestem pracownikiem służby zdrowia,ale miałam z tym środowiskiem kontakt wielokrotnie przy okazji pobytów w różnych szpitalach i powiem jedno w każdej pracy są lepsi i gorsi bo jesteśmy tylko ludżmi.Życzę zdrowia.
Pacjentka03.10.2019, 17:23
Do P. Nina, droga Pani coś bardzo Pani stoi w obronie Naszego Szpitala, czyżby oddana pracownica,? W sumie mnie to nie interesuje lecz nie może Pani pisać takich bzdur, po to są pracownicy w szpitalach żeby Pomagać i wspierać ludzi a nie traktować ich bez szacunku ponizajac i lekceważyć,! Domagają się później podwyżek ale pytam z jakiej racji, za co? To jest nieprawdopodobne! A odnosząc się jeszcze do pani słów, to może Pani cała rodzinka siedzi z dziećmi i Pani pomaga, to może Pani nie jest(o ile jest) przygotowana na rolę mamy, co to wogole za uwaga? Z całym szacunkiem nie będę z Panią o tym dyskutować na forum, każdy ma swoje zdanie i jego będzie bronić, dowidzenia
Nina03.10.2019, 15:40
Do P.Pacjentka czasami warto pisac dokładnie o co chodzi żeby nie robic niepotrzebnego zamieszania.A odnośnie pomocy i wsparcia może warto byłoby poczytac w literaturze fachowej której jest wiele o porodzie,połogu i pielęgnacji dzidziusia żeby wiedziec czego się spodziewac.Mam wrażenie że współczesne kobiety zupełnie nie są przygotowane do roli matki.Opierają się głównie na tym co ich koleżanki wypisują w internecie.Nasze mamy też rodziły dzieci i nie miały takich warunków jak my,a jakoś dawały radę.A my bez wsparcia całych rodzin nie umiemy sobie poradzic.A przecież to my urodziłyśmy dziecko i to my będziemy za nie teraz odpowiadac
Pacjentka02.10.2019, 19:30
Do P. Nina, droga Pani napisałam że dostałam wypis z 3 ma antybiotykami, ja je dostałam a nie moje dziecko! Fakt- moglam dokładniej to ująć!
Figaro02.10.2019, 17:55
To są właśnie skutki polityki pisiowatych.
nina02.10.2019, 17:21
Do Pani Pacjentka nigdy z oddziału noworodkowego nie zostało wypisane do domu dziecko z antybiotykiem nawet jednym a co dopiero z trzema.Po pierwsze dlatego że takim małym dzieciom antybiotyki podaje się drogą dożylną i nikt w domu nie poda tą drogą noworodkowi leku nawet lekarz.
jutu02.10.2019, 14:45
Przyszła stara dobra zmiana z Zakopane teraz to dopiero będzie Sajgon , teraz wiecie dlaczego się ich Regina pozbyła , sprawdźcie tylko statystyki umieralności noworodków w Zakopanem i wszystko wiadome .A Pan dyr. z NT cieszy się że wy.. Wolskiego który był człowiekiem orkiestrą , zero odpowiedzialności i to ma być dyrekcja ?
mieszkanka02.10.2019, 06:55
Każda sytuacja jest inna. tak samo się mogą różnić odczucia z pobytu. Tak się składa że ja też byłam pacjentką na oddziale (nie z gabinetu) i wcale nie leżałam w radosnych okolicznościach bo sytuacja dla mnie była bardzo trudna i wcale nie skończyła się happy endem. I MOGĘ WYRAZIĆ SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI DLA Dr WOLSKIEGO. Doktor jest profesjonalistą oddanym swojej pracy. A gabinet prywatny, prawie każdy lekarz przyjmuje prywatnie. Z drugiej strony patrząc jak coś się dzieje to może lepiej być przyjętym w gabinecie prywatnym niż czekać na swój termin np za pół roku w kolejce na NFZ. Wszystkiego dobrego dla Pana dr Wolskiego. Mam nadzieję że te ,,pobożne życzenia,, niektórych nie są prawdą.
Pola01.10.2019, 21:38
Ale Jagna jest dla ludu a lud to pracownicy szpitala
Jogobella.01.10.2019, 20:58
Jedna wielka szarpanina.. Naiwnie sądzić, że ktoś tu bierze pod uwage: nas- lud... Ludzie są traktowabi jak pionki... Byle by w papierach się zgadzało... Nie wiem co z Panem Wolskim... Ale nie od dzisiaj wiadomo, że jego licznne występki i praktyka prywatna... Była powodem tego, że wielu pacjentów i lekarzy rezygnowało z "pobytu" czy pracownia w oddziale gin-połozniczym w NT. O tym wszyscy wiedzieli, na czele z dyrektorem, który to za cenę "wiekszego dobra" godził się prze lata zamykać oczka na niewygodne rzeczy... Z resztą nie tylko na ten oddział... Przykro, ze ludzie częstokroć z bezradności, choroby... Są zmuszebi na korzystanie miejsc, ktorym trudbo zaufać...
Kpt01.10.2019, 20:39
No frajerskie myślenie.Jagna uratuj szpital.A gdzie macie te gwiazdy pisowsie co kandydowały z małopolskiego Jaki,Szydło???Dostało się posadki w Brukseli i bye ciemnoto góralska.
Kajko01.10.2019, 20:38
Skoro ordynatora zwolnili w Nowym Targu to pewnie pojdzie na Zakopane. Takie przetasowanie/ zamiana ?
Pacjentka01.10.2019, 20:14
Witam, w tym roku rodziłam w szpitalu w N, T-moje pierwsze wyczekane maleństwo i gdyby nie moje dzieciątko które dało mi tyle radości to chyba bym oszalała, nie spodziewałam się takiej "pomocy" że strony lekarzy ale gorsze to chyba tam są pielęgniarki, tragedia! Zimne, oschle, zero pomocy i wsparcia miałam nawet sytuację że jedna się na mnie wydarla a jak to później uzasadnia w przeprosinach to przemęczeniem, nie można się o nic zapytać bo i tak człowiekowi nie udzielają informacji i. I tak wypisali Nas po tygodniu z 3 ma antybiotykami a gdy zapytałam się lekarza na odchodne na co one są to powiedział że gdzieś jest w organizmie stan zapalny ale on nie wie gdzie i nie nawet nie będą do tego dochodzić,. Długo nie mogłam dojsc do siebie, przykre ale prawdziwe! Dlatego teraz wiem że gdybym miała jeszcze raz rodzic to nigdy więcej w N, T!!! Dodam jeszcze że narodziny swojego dziecka powinny być Najpiękniejszym darem i jest to coś czego nie da się opisać,porostu Cud, szkoda tylko że człowiek zamiast w pełni się z tego cieszyć, płacze! Płacze nad tym jak został potraktowany-jak intruz i śmieć!
Pola01.10.2019, 20:02
No przecie niek Marczułajtis się wykaże to syćka polecimy na niom głosować ....tys polecem pierso jak uratuje śpytol w Zokpanem
Obserwator01.10.2019, 19:53
Bogaty w kadry szpital w NT i prestiżowy skoro pozbywa się ordynatora oddziału gin. położ. z doktoratem. Tak się nie postępuje. Ciekawe co na to radni z powiatu? może Oni głos zabiorą w tej sprawie?
Kpt01.10.2019, 19:23
Proszę bardzo sukcesy świętoszków z PiS deforma oświaty,rozpierducha w służbie zdrowia,problemy w budownictwie,inflacja,złodziejstwo OFE itd..Nic tylko dalej ich wspierać i głosować.A zapowiadali dobrobyt,ciekawe gdzie on jest?
mieszkanka01.10.2019, 17:15
O co chodzi z dr Wolskim? Chyba trudna sytuacja się rozwiązała w NT skoro zatrudniono lekarzy z Zakopanego?
zez01.10.2019, 16:02
Macie efekty rzadów PiS. Cztery lata, tylko w ciągu czterech lat,wystarczyły tylko cztery lata, żeby polożyc ten kraj na łopatki. Teraz dopiero macie Polske w ruinie. Dalej głosujcie na nieudacznikow i karierowiczów z PiSu. Zaczęli od stadnin skończa na szpitalach i nawet koścoły popadaja w ruinę, bo ludzie od nich odchodza przez to, że mieszaja polityke z wiara, Z ambon przemawiają politycy i na przemian z księżami dziela Polaków zamiast godzić. Tyle już szwindli narobili a Pan Zwero nie potarfi sobie z tym poradzic . przepraszam, potrafi tylko nie ze swoimi
wściekły01.10.2019, 15:26
Nie wiem co się stało z tym naszym społeczeństwem!
Że niby nikt nie protestuje przeciwko szemranym i niebezpiecznym dla pacjentek decyzjom dyrektorów szpitali?
Czy my już naprawdę, aż tak zdziczeliśmy, że nie potrafimy okazać szacunek i uznanie dla dobrych lekarzy?
Czy dr Wolski to jakiś pionek, którego można kopnąć tylko dlatego, że dobra zmiana znów coś kombinuje i okrada własne społeczeństwo pozbawiając ich godności?
Przecież to jeden z wielkich skandali, by pozostawić na pastwę losu rodzące kobiety! To niby jest ta specjalistyczna opieka medyczna?
Panie Wierzba, czy Pan za to wszystko odpowie?
No nie, takiego dziadostwa nie było nawet za komuny.
Nic tylko taczki i wywieźć to całe tałatajstwo na bruk. Przecież to banda uwłaszczonych na naszym majątku darmozjadów.
Głosujcie dalej na PiS, a już niedługo niepotrzebni Wam będą lekarze. Będziecie umierać bez trybu, ale z 500+ w kieszeni.
Właśnie wdrażają ukryty program polskiej eutanazji - niekończące się kolejki do specjalistów, brak leków specjalistycznych nowej generacji, uciekający lekarze w pogoni za normalnością, zdehumanizowana ekonomika usług medycznych. Piramida kretyństw wymyślanych na bieżąco w ramach tak zwanych reform.
Coś jeszcze?
Nic, już tylko nic.
piguła01.10.2019, 14:31
Lepiej nie rodzić niż rodzić w Nowym Targu,bajzel jakich mało a specjalista od wodociągów przyspawany do stołka.Ot i cały Nowy Targ.Elektryka czasem na sratostę by nie zamienił...?
Z-ne01.10.2019, 14:06
Widać jak działa 500+ a jego celem było: "wpływ na wzrost liczby urodzeń" ciekawe gdzie mają je rodzić kobiety. PIS chyba chce wprowadzić formę rodzenia w domach.
Marek01.10.2019, 13:16
Biedna Polska wykształciła lekarzy dla bogatego zachodu
Agent01.10.2019, 12:57
Lekarze z Zakopanego przeszli do NT. Mają kontrakty i wyższe pensje. Ordynator Wolski z NT dostał wypowiedzenie w trybie natychmiastowym. Czyli Nowy Targ zaczyna z nową kadrą. Wszystko było ustalone już dawno i to na wyzszych stołkach. I jeszcze jedno ...chodzi tylko o pieniadze
ens01.10.2019, 12:20
Pozamykać prywatne praktyki i nagle będzie tylu lekarzy że trzeba będzie nowe szpitale pod nich budować.
wera01.10.2019, 11:51
Przecież w Nowym Targu też oddz. Ginekologiczny miał zostać zamknięty...
Co za reformy w tym kraju...
Pola01.10.2019, 11:42
Kiedy w końcu ktoś wymieni dyrektorkę tej placówki ? Kiedy w końcu ktoś zrozumie że dyrekcja gardzi resztką skrojonego personelu ? Zwolniała lekarzy ,pielęgniarki ,salowe a od tych którzy zostali wymaga nadludzkiej siły w pracy za marne absolutnie niegodziwe pieniądze . Czemu ciągle rządzą stare układy ? Czy każdy z oddziałów musi opuścić personel medyczny aby w Starostwie a może i wyżej zobaczyli że szpital w Zakopanem jest zarządzany skandalicznie , a za co dyrektor przyznaje sobie nagrody w ogromnych kwotach ? Dlaczego jest zmowa milczenia?
Do Nowego Targu, Tak !01.10.2019, 11:26
Tylko, po co ? Tam dopiero jest "sajgon" w leczeniu. Ciężarnej kobiecie podali lek, o którym wcześniej mówiła, że ma uczulenie, mimo to lekarz stwierdził, że to nie szkodzi. Dobrze, że padła, dostając wstrząsu przed wyjściem ze szpitala, bo gdyby to było w drodze do domu, gdzie doktor Ją wysłał, to było by już po dziecku i po młodej matce. Następny jawny przypadek. Z wypadku zgłasza się kobieta, ze złamaniem w ręce. Lekarz na SOR-ze, ortopeda (podobno) dokonuje cudu. Łamie dalej palec, bez znieczulenia i ładuje w gips, mówiąc. "wszystko dobrze się złożyło" W chwili obecnej jest już paraliż ręki, dozgonny i nic nie da się już z tym zrobić, bo doktor na dodatek uszkodził ścięgna.
To ma być lecznictwo w nowotarskim szpitalu. Takich przypadków znalazło by się więcej.
tożsamy01.10.2019, 11:18
W szpitalu na ginekologii w Nowym Targu ... lepiej sie nie znalezc. Żona tam poroniła, a lekarze i pielęgniarki zero empatii... zero informacji... zero komunikatywności. Jak na tasmie w fabryce a nie w szpitalu .
obiektwyny01.10.2019, 11:16
niech nam zyje na kolejne lata PiS. Ludzie bedą skazywani na pewną śmierć. NFZ upada wraz z całą służba zdrowia. I gdzie są rządzący ? Gdzie nasz ZUS, podatki i ubezpieczenie ? 500 plus nas wykończy.
Betka01.10.2019, 10:51
Co tam dzisiaj słychać w Szpitalu w NT.Czy mamy już nowego ordynatora Oddziału Gin i Poł?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl