16.10.2019, 08:30 | czytano: 4205

Co dalej z obwodnicą Chochołowa?

Arch. Podhale24.pl
Temat budowy obwodnicy Chochołowa pojawia się w rozmowach, nadal wzbudza zainteresowanie, ale konkretów wciąż brak.
- Odbyłem kilka spotkań na ten temat i do dziś nie otrzymałem żadnej konkretniej informacji, którą mógłbym się podzielić z radą. Że tak albo tak. Do dziś nie wiem czy środki na obwodnicę przepadły czy nie - powiedział na ostatniej sesji wójt Marcin Ratułowski, pytany przez radnych, co z planowaną od lat inwestycją.
Przypomnijmy, że przez kilka ostatnich lat mieszkańcy Chochołowa nie potrafili dogadać się między sobą, który wariant przebiegu obwodnicy wybrać. Gmina przeprowadziła w tej sprawie głosowanie wśród mieszkańców, ale żadna z trzech propozycji przebiegu drogi nie uzyskała wyraźnej przewagi. Ostatecznie wobec braku zgody i jednoznacznego stanowiska władz gminy, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zaniechał realizacji tej inwestycji.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Czarnym Dunajcu wójt przekonywał, że on sam nie zaniechał tej sprawy i stara się, żeby do tematu wrócić. - Ostatnie spotkanie było takie, żeby walczyć o obwodnicę po stronie zachodniej. Po stronie granicy słowackiej i tego się trzymamy. Byłem na spotkaniu w ZDW, to ma zostać zaprojektowane, na to podpisaliśmy umowę i zabezpieczyli środki. Do dziś nie otrzymaliśmy jednak żadnej informacji z ZDW. Mogę tam jedynie zwrócić się z kolejnym pismem. Ale jeśli nie otrzymaliśmy na poprzednie odpowiedzi, to trudno wysyłać kolejne - dodał.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
jo16.10.2019, 18:23
nie chcą się ludzie dogadać, proste rozwiązanie nie budować. Nie dziwie się że w ZDW mają gdzieś tą obwodnicę bo ile można pytać... masakra lepiej męczyć się z autami bo łojcowizna...
Pola16.10.2019, 17:29
I co ? I nic paru gospodarzy ,,gazdów,,z Chochołowa blokuje i cześć !!!Obić deskami wieś i zostawić trzech gazdów niech się oflagują na znak sprzeciwu
K.16.10.2019, 14:56
"... Gmina przeprowadziła w tej sprawie głosowanie wśród mieszkańców, ale żadna z trzech propozycji przebiegu drogi nie uzyskała wyraźnej przewagi..."
No to akurat nie jest prawdą. Proszę sprawdzić jak ludzie głosowali na spotkaniu w Chochołowie.
Ktoś tu "nagina fakty"?
XYZ16.10.2019, 13:32
*** a nie wójt. W ten sposób drogi nie będzie nigdy, a kasa unijna powoli się skończy. Obudźże się, Panie Wójcie, pora larum grać.
NT16.10.2019, 11:54
Skąd ja to znam. Róbcie drogę, ino nie po moim.
Jeremy16.10.2019, 10:23
A jak niby mają być konkrety, skoro dominująca od lat w Chochołowie i okolicach narracja to "obwodnica tak, jest potrzebna, ale jak najdalej od mojego domu"? Tak to można sobie jeszcze długo. Na razie diabli wzięli unijne wsparcie, samochody dalej rozjeżdżają zabytkową wieś, a domy są owinięte folią. Czyli po staremu.
ja16.10.2019, 08:57
góral z góralem nigdy się nie dogadają . Róbcie drogę ale nie po moim ! klasyka .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl