20.10.2019, 20:27 | czytano: 5608

Mieszkańcy osiedla Witosa proszą o ekrany akustyczne

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. O montaż ekranów akustycznych na odcinku od ul. Podtatrzańskiej wzdłuż zakopianki do boiska sportowego zaapelowali mieszkańcy os. Witosa.
W ich imieniu wystąpił radny Leszek Pustówka, prosząc o stosowny wniosek władz Miasta do GDDKiA, bo jak mówi - "montaż ekranów poprawi jakość życia mieszkańców".
- Wystąpiłem do zarządcy drogi krajowej nr 47 Rabka - Zakopane, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o zamontowanie ekranów akustycznych - odpowiada burmistrz Grzegorz Watycha.


s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
jaki ja22.10.2019, 23:37
Bardzo Panu dziękuje. Osoby mieszkające w domkach przy głównej drodze, nie są w stanie normalnie funkcjonować z powodu hałasu. Os Witosa nie jest jedynym miejscem w Nowym Targu, które powinno być zabezpieczone ekranami, bez względu czy nowa Zakopianka powstanie czy nie.
maks22.10.2019, 16:09
Apeluję o przywrócenie stosownej szerokości ulicy Klikuszówka w obrębie budowanej Starokrakowskiej. koło p.Cyrwusów
Powstało niebezpieczne skrzyżowanie, bardzo wąskie, grożące kolizjami pojazdów i wypadkami pieszych.
???21.10.2019, 21:27
W imieniu ilu mieszkańców wystąpił pan radny??
Niezadowolony21.10.2019, 15:17
To nie powinno się nazywać os. Witosa, tylko Złodziejówka
Oddawać moje pole!!!
jacek21.10.2019, 09:49
oddawać te działki ukradziono mi nieruchomość -nie zapłacili ani grosza
ekran21.10.2019, 07:46
mieszkancy Witosa działki do zwrotu a ile to osób co im ekrany potrzebne 2 panie i pies zagracą przestrzen publiczną i tyle głupi pomysł panie radny niech pan postawi ekran przed blokiem na ludzmierskiej
Obiektywny21.10.2019, 07:44
Do Piotr
GDDKiA i sensowne rozwiązania dajże spokój :-) Światła w Szaflarach , światła w Klikuszowej, światła w Skomielnej tylko Poronin się obronił ale i tak jest 1-3 dla głupoty.
Ekran21.10.2019, 06:49
Podobnie robienie drogi Niwa Grel nie ma sensu logicznego i ekonomicznego. Zakopianka będzie drogą wewnętrzną za kilka lat. No ale widać miasto nie ma na co wydawać pieniędzy. Naszych pieniędzy.
Piotr20.10.2019, 23:33
Też uważam, że proszenie o ekrany w obecnej chwili nie ma już sensu bo budowa zakopianki Rdzawka- NT ma ruszyć już na wiosnę 2020 i w perspektywie kilku lat, obecna trasa może opustoszeć. Oczywiście, nie twierdze, że mieszkańcy nie mają problemów z hałasem itd. Warto jednak zwrócić uwagę, że Nowy Targ w obecnych realiach jest miastem uciążliwym dla ludzi. Ogromna ilość samochodów czy brak alternatywy trasy wsch-zach, powodują u wielu palpitacje- u kierowców jak i pieszych czy mieszkańców. Z niecierpliwością liczę, że GDDKiA rozwiąże problemy korków, hałasu i ciasnoty miasta jakimś sensownym pomysłem, a nie tylko zmianą cyklu świateł.
Niezadowolony20.10.2019, 23:01
Poprawi się wam jakość życia, jak oddacie działki, które nie są wasze
Zostały wywłaszczone w bandycki sposób za komuny na budowę domów jednorodzinnych, ale na łące miedzy oś. Witosa a Zakopianką nie ma nic.
Czyli cel wywłaszczenia nie został zrealizowany - do zwrotu
Karol20.10.2019, 21:24
Prosimy tez o ekrany odgradzające od lotniska. Ruch jest dwukrotnie większy, cały czas świdrują te samoloty. Latają cąły czas na placem zabawa lda dzieci, nad blokami. Mamy tego dość!
qwerty20.10.2019, 21:13
Nie ma sensu wydawania kasy na ekrany. Niech poczekają kilka lat, będzie węzeł wcześniej który wrzuci tabuny samochodów na nową zakopiankę