22.10.2019, 11:24 | czytano: 3547

Miasto rusza z przebudową stadionu

Fot. Piotr Kuczaj
2,1 miliona złotych będzie kosztować przebudowa obiektów lekkoatletycznych na stadionie miejskim w Rabce-Zdroju. Tutejszy magistrat rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję i wyłonił jej wykonawcą. Ale to dopiero początek przebudowy całego obiektu.
W ramach inwestycji zaplanowano montaż bieżni oraz budowę takich obiektów lekkoatletycznych jak: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku wzwyż i skocznia do skoków w dal. W zakresie robót jest też odwodnienie liniowe, budowa chodnika, ogrodzenia oraz uporządkowanie terenu wraz z zagospodarowaniem zieleni. Wykonawcą została firma z Bytomia, a termin zakończenia plac zaplanowano na sierpień przyszłego roku.
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął już też przetarg na na remont budynku służącego sportowcom, który stoi przy stadionie. Miasto zaplanowało m.in. wymianę dachu, ocieplenie, remont elewacji i wymianę drzwi i okien.

Jest i trzecie, najważniejsze zadanie - remont murawy boiska, na którym gra IV-ligowy zespół Wierchów Rabka-Zdrój. Na stadionie miejskim przy ulicy Jana Pawła II pojawi się sztuczna nawierzchnia. Całkowitą wartość inwestycji szacuje się na ok 2,7 mln. zł.

r/
zobacz także
komentarze
piechur22.10.2019, 22:13
@Spokojny
Jak ci ciężarówki przeszkadzają,trzeba towar przewozić dostawczakami tylko potem nie narzekaj że drożyzna.Osobowki mogę jeździć jedna za drugą i nie przeszkadzają?
Spokojny22.10.2019, 21:03
Kiedy chodnik w Chabówce? Tir za tirem leci. Fosa na 2 metry głęboka, pobocza brak. Dorosły się boi krajem drogi iść, a dzieci do szkoły tędy muszą chodzić. Czy trzeba tragedii, żeby on powstał?
z Rabki22.10.2019, 15:05
Z jednej strony fajnie, a z drugiej plastik zamiast naturalnej zieleni nie zapowiada się dobrze.
oli22.10.2019, 11:28
Są inne ,ważniejsze priorytety,chociaż stadion też ważny.Ale stadion jest dla kilkuset kibiców a drogi i wymiana pieców to już tysiące zainteresowanych.Trzeba dobrze pomyśleć nim się zdecyduje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl