24.10.2019, 09:44 | czytano: 5662

Jeździmy za szybko. 92 kierowców zatrzymanych przez drogówkę

Arch. Podhale24.pl
Wczoraj przez cały dzień policjanci z nowotarskiej drogówki prowadzili na drogach działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem było było egzekwowanie od kierowców obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak poszło?
- Podczas całodziennej akcji na terenie powiatu nowotarskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali łącznie 92 pojazdy, ujawniając ponad 75 kierowców przekraczających prędkość. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 52 km/h w obszarze zabudowanym - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
- Apelujemy do wszystkich o rozważną i ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków i kolizji drogowych - apeluje rzecznik nowotarskiej policji.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
komentarze
Dedektyw26.10.2019, 23:13
Każdego dnia, każdego wyjechania na drogę, twz ustawodawcy przekraczaja wszelkie przepisy ruchu drigowego, to co tu wymagać od szarego łobywatela ? Sprawdzałem to codziennie filmujac jednego takiego
poldek caro25.10.2019, 22:17
Kierowcy uderzcie się w piersi!.Żaden z Was nigdy nie złamał przepisów? zawsze jeździcie zgodnie z kodeksem?
Gdzie te samochody z zielonym listkiem? Mieli jeździć rok z tym znaczkiem nic z tego nie wyszło.Poprzerabiane elektronicznie silniki,zwiekszona moc,chiptuningi po 200kM tylko czy ktoś to kontroluje? A gdzie umiejetnosci kto uczy młodych jak zapanować nad taka mocą silnika.
W godzinach wieczornych i nocnych po ul.Sikorskiego jeżdżą takie "bolidy" z ryczącymi tłumikami a gdzie ta drogówka, jak te auta przechodzą badania techniczne?
ech...24.10.2019, 19:46
@nowoczesny. Przesczytaj co napisał ,,takitam,,Nic dodać!Gość.
Zły24.10.2019, 19:35
@toltsdkf.Z Sajgonu to są instruktorzy niby nauki jazdy.
Zły24.10.2019, 19:31
Droga ponoć ekspresowa E 7 Myślenice Luboń można jechać sto dwadzieścia na godz.Się ciągną pańcie wypasionymi autkami do pracy w Krakowie,,(komunikacją,nogami szybciej)siedemdziesiąt.Nie jest to zagrożenie takie ,,strup,, na drodze
Fobia24.10.2019, 13:12
Na ilu skontrolowanych? Bo sądzę, iż skoro akcja miała charakter całodzienny, i odbywała się w różnych punktach, to kontrolowanych pojazdów mogło być kilkanaście tysięcy . Idąc tym tropem, te 90 nie robi spektakularnego wrażenia. Ale co tam, #chwalesie ;)
Nowoczesny.24.10.2019, 11:30
Agresja na drodze chyba ma większy wpływ na to, co dzieje się na drodze.
Jak chce jechać powoli, zgodnie z przepisami, nie utrudniam życia innym, co chcą mnie wyprzedzić, ich wola, ich wybór, ale żeby tym manewrem mnie nie zagrażali.
Natomiast jak ja wyprzedzam, i jakaś "c...a" jedzie sobie powoli, często gęsto to faceci, i zaczyna przyspieszać w czasie mojego manewru, to mnie krew zalewa, /.../
Pijany24.10.2019, 11:25
Na 92 kierowców kontrolowanych 72 przekroczyło prędkość - klasyk mawiał - pięciu Ci mówi, że jesteś pijany to połóż się spać - jak ograniczenie łamie taki procent kierowców to z tym ograniczeniem jest coś nie tak.
takitam.24.10.2019, 11:19
predkosc nie zabija. zabija brak umiejetnosci, wyobrazni i wiedzy przede wszystkim...
Zły24.10.2019, 10:23
Droga ponoć ekspresowa E 7 Myślenice Luboń można jechać sto dwadzieścia na godz.Się ciągną pańcie wypasionymi autkami do pracy w Krakowie,,(komunikacją,nogami szybciej)siedemdziesiąt.Nie jest to zagrożenie takie ,,strup,, na drodze
zły24.10.2019, 10:12
A jazda powolna.Dużo poniżej niż warunki na drodze i przepisy pozwalają? Dziadki ,Pańcie ,posiadacze prawo jazd nie kierowcy,telefony. Co wy na to? .Gu.......no.I tak jest ,coraz naj.(szkoły nauki jazdy.instruktorzy dup... ejtam)
toltsdkf24.10.2019, 09:53
A z zakopianki do Alei korek i przez zmianę świateł wjeżdżało jedno auto o ile w ogóle, bo przecież skrzyżowanie tak zablokowane ciągle, że nawet autobusiarz musiał wjechać pod prąd żeby inni, których poblokował mogli przejechać. Gdzie była drogówka? Cały dzień sajgon wczoraj.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl