25.10.2019, 11:10 | czytano: 2927

Powiat wybuduje chodnik, ale jeszcze nie teraz

Arch. Podhale24.pl
Mieszkańcy Lipnicy Małej czekają od początku roku na budowę chodnika. Powiat rozpocznie przygotowania do tej inwestycji, ale dopiero w 2020 roku.
O sprawę dopytywał kilkukrotnie na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego radny Jan Kuczkowicz. Już w styczniu mówił, że mieszkańcy dolnej części Lipnicy Małej chcą, by jeszcze w tym roku powiat wybudował chodnik przy głównej drodze. Jak mówił, chodzi o odcinek pobocza prowadzący w kierunku szkoły i kaplicy św. siostry Faustyny. - Ruch samochodów w ostatnich latach zwiększył się kilkakrotnie, co stanowi duże zagrożenie szczególnie dla dzieci idących do szkoły i z niej wracających. Podążają tędy również osoby starsze zmierzające na nabożeństwa odbywające się w kaplicy. Jak wiadomo, odcinek tej drogi jest bardzo niebezpieczny, szczególnie z uwagi na ostry zakręt. Droga w tym miejscu nie posiada nie tylko chodnika, ale nawet bezpiecznego pobocza - odczytał wówczas fragment listu w tej sprawie, pod którym podpisali się mieszkańcy tej orawskiej miejscowości.
W odpowiedzi na jego monity, w drugiej połowie października dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Tomasz Moskalik przedstawił plan działań. Jak poinformował, w przyszłym, 2020 roku, powiat przewiduje zlecić opracowanie projektu budowy chodnika na odcinku 1,7 kilometra. Dodatkowo w 2021 roku PZD planuje przeprowadzić rozbudowę drogi powiatowej w dalszej części miejscowości (kilometraż 4,7 - 5,0) oraz w kilometrze 6,7 do 7,7 km, ale dopiero w 2023 roku. Odpowiedź tej treści dyrektor przekazał radnemu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fk25.10.2019, 13:27
Lipnica Mała ma 10 km długości.Wybudowano tam już parę kilometrów chodników.W powiecie jest kilkadziesiąt miejscowości gdzie chodniki są tak samo albo bardziej potrzebne.
Robert25.10.2019, 11:59
Czyli pogadamy przed następnymi wyborami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl