28.10.2019, 12:00 | czytano: 4513

Koniec korków na drodze z Krościenka do Starego Sącza? Wójt widzi szanse

Zdaniem wójta gminy Ochotnica Dolna, jest szansa na zlikwidowanie korków w Tylmanowej. Tadeusz Królczyk poinformował, że odbył na ten temat rozmowę w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Po spotkaniu wójt poinformował, że rondo w Zabrzeży ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Jest to rondo turbinowe wyposażone m. in. w osobny pas do lewoskrętu do Mszany Dolnej. To rozwiązanie powinno bardzo poprawić płynność ruchu w kierunki do Nowego Sącza i Mszany Dolnej.
Na wniosek marszałka Witolda Kozłowskiego, opracowywana jest koncepcja rozwiązania problemów związanych z ruchem samochodowym dla całego regionu. Dokument ma być gotowy w pierwszym, a najdalej w drugim kwartale 2020 r. Ten dokument pokaże wszystkie problemy w regionie oraz pomysły na ich rozwiązanie.

Planowane są dodatkowo: przebudowa ronda w Krościenku, budowa ronda w Harklowej i w os. Rzeka w Tylmanowej. Ta ostatnia inwestycja jest na etapie uzyskiwania ZRIDU (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej)
Nie znane są terminy realizacji tych inwestycji.

- Ciągle w zanadrzu mamy opracowanie nowej organizacji ruchu dopuszczającej przejazd na drugą stronę Dunajca tylko dla mieszkańców Tylmanowej. Takie rozwiązanie musiałoby być zaakceptowane przez ZDW, Powiat i Komendę Wojewódzką Policji - informuje Tadeusz Królczyk. - Pierwszy moment kiedy będziemy mogli wiedzieć czy idzie ku dobremu, to uruchomienie ronda turbinowego w Zabrzeży. Do tego momentu pozostało dwa miesiące. Nadzieję pokładamy w przygotowywanej przez marszałka Witolda Kozłowskiego koncepcji rozwiązania problemów transportu w całym regionie - dodaje.

Źródło: Tadeusz Królczyk / Facebook, oprac. r/
zobacz także
komentarze
wiki04.11.2019, 14:46
Kiedy remont drogi od Huby do Kluszkowiec? Reagedia.Mostki robili 2 lata
Andrzej28.10.2019, 22:45
Wspaniały wójt z Ochotnicy, nawet rondo w Harklowej planuje. Co na to wójt gminy Nowy Targ? Chyba rondo na czole mu pokaże?
wioncy nio28.10.2019, 21:11
kolejny bubel w Zabrzezy, ktory sparalizuje ruch na dobre , pomysl na RZece to my juz z chalp nie wyjedziemy ,wyjechac na zachod podpatrzec i budowac z glowa!i uczyc jak jezdzic na rondach , a co panie wojcie z mostem na zawodzie ?tam tez kolejne rondo , koncze bo na sama mysl kronci mi sie od tyk kylek
Zapatrzony w złote usta28.10.2019, 20:25
No to kamień z serca. Od razu czuję się uspokojony.
ha ha ha28.10.2019, 20:08
Wojt ochotnicy to alfa i omega nawet welo dunajec potrafił zepsuć do ostatecznosci
To kpiny krolczyk - powtarza z uporem maniaka fakty które wykonują inni ha ha ha
Korki w tylmanowej28.10.2019, 18:06
wojt ochotnicy to niech najpierw zrobi porządek na swoim podwórku bo zgroza patrzeć jak panele fotowoltaiczne położył na foli a tu chce pouczać dyrektora z ZDW w Krakowie oj biedactwo i buractwo
xyz28.10.2019, 17:52
Jak skończą remont drogi na Sącz a co za tym idzie i rondo w Zabrzeży to problem korków sam się rozwiąże i geniusz Królczyka zgaśnie. Co innego rondo w Krościenku tu nie On decyduje.
stan28.10.2019, 14:39
Póki co weźcie spych i przesuńcie ta kupę materiału przy budowanym rondzie w prawo i zróbcie dodatkowy pas właśnie tam dla tych co jadą w stronę Sącza. Bo teraz Ci co skręcają na Szczawę , blokują ruch.
fk28.10.2019, 13:55
Wójt Ochotnicy to prawdziwy mąż opatrznościowy spojrzy, porozmawia i zaraz problemy są rozwiązane.Szkoda, że tak późno ujawnił swoje talenty.Jeszcze rok , dwa i wszystkie problemy komunikacyjne na południu Małopolski znikną.Brawo.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl