05.11.2019, 09:07 | czytano: 2978

Straż miejska i urzędnicy skontrolują parkingi

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. 1 października zaczęła obowiązywać nowa uchwała dotycząca parkowania. Z ulic zniknęli parkingowi, pojawiły się za to parkometry. Zmieniły się również stawki za parkowanie.
W ubiegłym miesiącu Urząd Miasta rozstrzygał przetarg na dostawę parkomatów, na części ulic postój był więc bezpłatny. Na dzień dzisiejszy niemal wszystkie urządzenia są już ustawione oraz podpięte do sieci. Burmistrz wyznaczył również osoby, które zajmować się będą kontrolą oraz wystawianiem mandatów.
Zgodnie z wydanym zarządzeniem, osobami uprawnionymi do kontroli zakopiańskich parkingów będą strażnicy miejscy oraz wyznaczeni urzędnicy. Opłata dodatkowa za brak biletu parkingowego wynosi 150 zł. W przypadku wpłaty do 3 dni, kara zmniejszona zostaje do 50 zł.

pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
zły05.11.2019, 18:37
A w N.Targu (Mieście) se można parkować , byle jak,do woli,w poprzek, nawet pionowo utrudniając,blokując normalny przepływ ruchu,autek(Rynek,Fred,big coś tam,Żar,pączki !!!!).Nie ma Straży Miejskiej,Policja ma ważniejsze priorytety.
az się prosi05.11.2019, 10:47
Pytanie ? Kto administrue i zbiera kasę na parkingu na Zazadniej przy wejściu na szlak na Wiktorówki ? Czy ktoś to kontroluję , np Izba Skarbowa z Zakopanego czy z innej instytucji finansowej? Dobrze by było by ktoś się tym interesem zainteresował i to pilnie , aż się prosi /
Zobacz pełną wersję podhale24.pl