05.11.2019, 17:04 | czytano: 5828

W ciężarówce z Macedonii znaleziono urządzenie fałszujące pracę tachografu

Fot. ITD
Niedozwolone urządzenie służące do fałszowania zapisów w tachografie ujawnili w Chyżnem inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, kontrolujący kierowcę tira z Macedonii.
Na odcinku krajowej „siódemki” w Chyżnem patrol ITD zatrzymał zespół pojazdów należący do macedońskiego przewoźnika. Ciężarówka jechała z ponad 20-tonowym ładunkiem z Turcji do Polski. Inspektorzy nabrali podejrzeń, że do tachografu mogło zostać podłączone urządzenie fałszujące jego pracę. Pojazd skierowano do serwisu tachografów, gdzie potwierdziły się podejrzenia kontrolerów. W serwisie zdemontowano niedozwolone urządzenie na koszt właściciela ciężarówki. Dodatkowo okazało się, że kierowca posługiwał się cudzą kartą kierowcy. Prowadzący został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia wysokiej kary pieniężnej.
W tym samym dniu i także w miejscowości Chyżne patrol ITD zatrzymał do kontroli zespół pojazdów należący do ukraińskiego przewoźnika. Ciężarówka jechała z ładunkiem z Ukrainy do Włoch. W trakcie kontroli stwierdzono, że okazane zezwolenie zostało użyte przez przewoźnika po raz drugi. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony do momentu wpłaty kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej i uzyskania przez przewoźnika wymaganego zezwolenia.

Źródło: ITD, oprac. r/
komentarze
magnes05.11.2019, 18:16
Cicho!!!Polacy(ciężarowe) się dowiedzą, kupią od nich patent. :)))) !:)))).
Zobacz pełną wersję podhale24.pl