09.11.2019, 12:22 | czytano: 3837

Na razie śmieci droższe nie będą

Arch. Podhale24.pl
Taką deklarację złożył burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder. Jak poinformował, stawki za odbiór śmieci pozostaną na obecnym poziomie co najmniej do końca pierwszego kwartału 2020 roku.
Leszek Świder poinformował o tym w specjalnym komunikacie, który opublikował Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.
Czytamy w nim:

"Gospodarka odpadami to jeden z trudniejszych tematów dla samorządów. Żeby wyprzedzić pewne działania postanowiliśmy ogłosić przetarg na odbiór odpadów komunalnych na cztery lata. Do przetargu zgłosiło się konsorcjum z udziałem naszych Zakładów Komunalnych, niestety kwota złożonej oferty znacznie przekraczała kwotę jaką możemy przeznaczyć na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych i przetarg został unieważniony. Następny przetarg został ogłoszony na dwa lata i tutaj cena również była dużo wyższa od oczekiwanej. W związku z powyższym podjęliśmy rozmowy z Zakładami Komunalnymi oraz Radnymi, czego efektem jest pozostawienie stawek na obecnym poziomie w pierwszym kwartale 2020 r.

Obecnie koszty odbioru odpadów w sąsiednich gminach miejskich jest wyższy niż w Rabce-Zdroju, a przepisy dotyczące gospodarowania odpadami często ulegają zmianom, co dodatkowo wpływa na brak możliwości określenia kosztów odbioru w przyszłości.

W związku z zaistniałą sytuacją oraz nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przed ogłoszeniem kolejnego przetargu na odbiór odpadów, zostanie przeanalizowany obowiązujący system gospodarowania odpadami w szczególności z budynków wielorodzinnych, które generują bardzo duże koszty.
Ponadto nasza gmina przystąpiła do wspólnego porozumienia gmin podhalańskich w sprawie budowy wspólnej spalarni. Szacuje się, że powstanie spalarni pozwoli obniżyć koszty zagospodarowania odpadów o połowę" - poinformował w komunikacie burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

oprac. r/
komentarze
rab15.11.2019, 18:26
...obserwator...nam nie jest do śmiechu,tak jak Ty rechoczesz (tylko z czego?),chyba,że tam pracujesz,co jest prawdopodobne,więc musisz się bronić.
Obserwator12.11.2019, 10:08
Intruz pozostanie intruzem, hahaha.
pol10.11.2019, 19:05
Po worki jak się wejdzie ,to nie ma z kim rozmawiać bo wszystkie panie siedzą na telefonach .Po co aż trzy są tam potrzebne.Wiadomo,że swoich trzeba utrzymać a opłaty za śmieci podnieść naszym kosztem.Jedna osoba jest tam wystarczająca.
oscypek10.11.2019, 07:23
Witold to ty? Mało Ci szpitala?
rab09.11.2019, 17:46
Burmistrz tylko narzeka,ale niech się lepiej przyglądnie swoim Zakładom Komunalnym.Jak się wejdzie do ich biura to nie ma z kim rozmawiać.Wszystkie panie patrzą na petenta jak na intruza i łaskę robią jak ktoś zapyta o kosze.Połowa do zwolnienia i na etatach zaoszczędzicie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl