11.11.2019, 17:55 | czytano: 3895

Urna z ziemią z Oświęcimia złożona w zakopiańskim Miejscu Pamięci Narodowej (zdjęcia)

zdj. Regina Korczak-Watycha
W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyła się druga część obchodów Święta Niepodległości w Zakopanem.
Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, uroczystą mszę św. koncelebrował sekretarz generalny Konfederacji Episkopatu Polski ks bp Artur Miziński.
Głównym elementem uroczystości było wmurowanie urny z ziemią z Oświęcimia w Miejscu Pamięci Narodowej pod repliką Krzyża na Giewoncie. Ziemia przywieziona została przez harcerzy podhalańskich ZHP.

pk/ zdjęcia Regina Korczak Watycha/ UM Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
prawda11.11.2019, 20:57
No właśnie Auschwitz bo Oświęcim to normalne miasteczko, trzeba mieć wyczucie mając do innych pretensje o złe nazewnictwo.
O tempora o mores11.11.2019, 18:19
Patrzę i oczom nie wierzę. Nie może być, "jegomość uhahany z zieleniną zasuwa". A tak na marginesie, to my Polacy możemy jeszcze uzyskać z Auschwitz, jakąkolwiek odrobinę ziemi do urny? Przecież tam nawet polskich flag wnosić nie wolno i lepiej po polsku nie mówić. Gdyby rządziła dalej pewna formacja to Auschwitz byłby jeż całkiem eksterytorialny pod zarządem państwa położonego w Palestynie, a katownia gestapo w Zakopanem - "Palace" - byłaby zburzona.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl