12.11.2019, 09:39 | czytano: 3071

Postępy i problemy przy ważnych inwestycjach w gminie Poronin

Fot. Urząd Gminy w Poroninie
W różnym tempie idą prace związane z budową i przebudową ośrodków kultury w gminie Poronin. Gotowy jest już pierwszy z nich - filia Gminnego Ośrodka Kultury w Małem Cichem. Zgodnie z planem idzie budowa Poroniańskiego Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem, problemy pojawiły się natomiast w Poroninie.
Z końcem października zakończyła się budowa filii GOK-u w Małem Cichem (na zdjęciu). W miejscu dawnego Domu Nauczyciela powstał nowoczesny budynek z przeznaczeniem na filię ośrodka kultury. Budynek został już odebrany i jest gotowy do użytku.
Władze gminy spotkały się z projektantami przestrzeni GOK-u w Poroninie. - Było to wielostronne spotkanie, wykonawcy, biura projektowego, ponieważ moje, ale nie tylko moje zastrzeżenie budziło tempo prac nad projektem. Po tym spotkaniu nastąpiła zmiana projektanta, dokonana przez wykonawcę - poinformowała radnych na sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń. Termin zakończenia prac to listopad przyszłego roku.

Jeśli natomiast chodzi o budowę Poroniańskiego Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem, postęp prac nie budzi zastrzeżeń. - Wiemy, że freski Władysława Trebuni Tutki są bezpiecznie przetransferowane. Cały czas monitorujemy sprawę, jesteśmy w kontakcie z wykonawcą, wszystko przebiega bez zastrzeżeń - zapewniła wójt Żegleń. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec listopada 2020 roku.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl