13.11.2019, 10:38 | czytano: 9852

Halny na Podhalu. 50 interwencji straży pożarnej, wiać może do piątku (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Rośnie bilans zniszczeń po nocnym ataku halnego. Największe straty wiatr wyrządził w rejonie Zakopanego, Kościeliska, Zębu i Nowego Bystrego. Na Kasprowym Wierchu wiało momentami z prędkością 190 km/h.
Aktualny bilans, jak informuje bryg. Krzysztof Leja z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, to ponad 50 interwencji. Wiatr zerwał lub uszkodził dachy na trzech budynkach - w Zębie, Nowem Bystrem i Zakopanem. Na Gubałówce wiatr przewrócił budy handlowe. Zgłoszenia, jakie otrzymali strażacy, to także zerwane linie i przewrócone słupy (brak w prądu w Zakopanem i Kościelisku) oraz drzewa powalone na budynku i drogi. Nie ma zgłoszeń o poszkodowanych.
Według prognoz, ma nadal wiać, z większym lub mniejszym natężeniem, aż do końca tygodnia. Dziś prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z południa. Na szczytach Tatr porywy do 140 km/h.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ten, co ma wiatry.14.11.2019, 13:56
Nareszcie.
Pan Kęsek tyle lat nie potrafi zrobić porządku z reklamami oraz nielegalnymi budami na Gubałówce, to halny musi sprzątać! Większość uszkodzeń to nasz lokalny Bangladesz.
Zokopian13.11.2019, 13:31
Te budy na Gubałówce to widać ze prowizorki wiec wywróciło
Od dawna wiadomo ze halny na Podhalu byl i będzie wiec jeżeli ktoś stawia takie budki na szczycie Gubałówki i nawet ich porządnie nie zakotwiczy do podłoża to sam sobie winny
szczęście tylko ze nikomu nic sie nie stało
obserwator13.11.2019, 11:33
korniki drzewa zjadły ,ale trzymać dalej bo szkoda usuwać
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl