24.11.2019, 22:17 | czytano: 10349

Inauguracja sceny teatralnej w Stolicy Podhala (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Premierą komedii Freda Apke pt. "Ostatnia wola papy", w reżyserii Piotra Męderaka i Katarzyny Galicy - oficjalnie rozpoczął działalność w Mieście, teatr Plejada. Symbolicznego otwarcia sceny dokonali przedstawiciele władz Nowego Targu i powiatu nowotarskiego. Wieczór zakończył bankiet dla widzów, z udziałem aktorów i członków zespołu.
Krakowski teatr istnieje od siedmiu lat. Wcześniej wielokrotnie gościł ze spektaklami w Nowym Targu i wreszcie zdecydowano, że właśnie tu zainstalują się na dłużej. Wybór padł na pomieszczenia restauracji "Ruczaj", gdzie w sali bankietowej zbudowano profesjonalną scenę oraz widownie dla 120 osób.
W wieczór inaugurujący działalność nowotarskiego oddziału teatru Plejada - wszystkie miejsca były zajęte. Widzom zaprezentowano "Ostatnią wolę papy". Spektakl będzie można zobaczyć ponownie 30 listopada. Dzień wcześniej, 29 listopada zaprezentowana zostanie farsa "Prywatna klinika". W grudniu na widzów czekają popularne sztuki teatralne "Mayday" i Mayday 2", zaś w styczniu - spektakl noworoczny (z lampką szampana) "Okno na parlament".

- Nowa Scena Teatru Plejada stawia przede wszystkim na ambitny repertuar komediowo - farsowy skierowany do bardziej wymagającego Widza oczekującego rozrywki na wysokim poziomie. Chcemy, by śmiech na naszych spektaklach nie był pustą rozrywką, ale by był zrównoważony refleksją. Tak jak w życiu, kiedy sytuacje zabawne przeplatają się ze smutnymi - mówi Piotr Męderak, dyrektor artystyczny Teatru Plejada. Założyciel teatru jest pełen optymizmu co do przyszłości sceny teatralnej w Nowym Targu, bowiem frekwencja jaka towarzyszyła wcześniejszym, gościnnym występom w Mieście była duża.

Zespół teatru tworzą aktorzy związani przede wszystkim z Krakowem, Śląskiem i Zagłębiem. Są też osoby pochodzące z Nowego Targu (Mateusz Dewera) i Orawy (Anna Bugajska, Piotr Męderak, Maciej Rutkowski).

Aktualny repertuar można znaleźć na stronie teatru: www.plejada.org.pl, w naszym dziale "co, gdzie, kiedy", a bilety dostępne są m.in. w serwisie www.JarmarkPodhalanski.pl.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
l sp w25.11.2019, 09:23
pomagamy pomagamy a ile na tym zarabiamy zarabiamy zarabiamy zarabiamy
z25.11.2019, 08:55
No i po co ten remont MOKu
kokarda25.11.2019, 08:47
A Bolesław tworzy kulturę przez duże Ka
Obserwator25.11.2019, 06:12
Brawo drogie Panie Worwa z królową p. Czesławą. Mam nadzieję, nie tylko dla ciała ale i dla ducha uczta trwać będzie a miasto wspierać.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl