28.11.2019, 18:17 | czytano: 3431

Stypendia dla utalentowanych uczniów

Fot. Piotr Kuczaj
Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę w sprawie utworzenia programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy.
Jednorazowe stypendium może wynieść do 300 do 700 zł. Program jest finansowany z budżetu miasta. O stypendium burmistrza będą się mogli ubiegać uczniowie klas IV-VIII, którzy na koniec roku mieli średnią ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie minimum 5,5 i są laureatami konkursów naukowych, artystycznych lub stają na podium w zawodach sportowych na poziomie wojewódzkim lub krajowym.
Gmina chce w ten sposób wpierać uczniów szkół podstawowych, którzy mają osiągnięcia w nauce, sporcie czy sztuce. Celem programu jest wspieranie ich zainteresowań, motywowanie do dalszej nauki, promowanie osób uzdolnionych, tworzenie z ich pomocą pozytywnych wzorców oraz promowanie gminy Rabka-Zdrój, jako gminy przyjaznej osobom utalentowanym.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
zobacz także
komentarze
Ja29.11.2019, 09:53
Tak Pani Ido.
Wybrańcy od początku chwaleni i im rosną skrzydła, a resztę dzieci się dołuje. Nieraz na trójkę dziecko musi więcej pracować niż ktoś inny na piątkę. Przestałam płacić na komitet bo nie będę sponsorem dla wybrańców.
Pozdrawiam Panią serdecznie.
Ida28.11.2019, 22:03
Niech mi to ktoś wyjaśni? Jednym dzieciom się zabiera a innym daje. Miasto dzieci świata, ale chyba nie wszystkich.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl