30.11.2019, 11:00 | czytano: 5033

Wzmożone kontrole policji w Andrzejki

Arch. Podhale24.pl
PODHALE. Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem. Nad bezpieczeństwem kierowców będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.
W wigilię św. Andrzeja, a więc w nocy z 29 na 30 listopada tradycyjnie obchodzone są „Andrzejki” będące dla wielu osób okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed adwentem. W związku z tym apelujemy do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.
Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego hasło PIŁEŚ? NIE JEDŹ! niech przyświeca każdemu kierowcy, nie tylko w ten weekend, ale przez cały rok.

Przypominamy uczestnikom zabaw „andrzejkowych”, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie został ślad po „promilach”. Bywa tak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wyeliminowania alkoholu z organizmu człowieka. Dlatego, zanim wsiądziemy „za kierownicę” warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie można wykonać w jednostkach Policji.

Jeżeli zdecydujemy się na powrót ze spotkania towarzyskiego pieszo, również zadbajmy o własne bezpieczeństwo. O tej porze roku warto być widocznym na drodze i nosić elementy odblaskowe, w taki sposób by były widoczne dla innych użytkowników drogi.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
.......01.12.2019, 06:46
Powini kontrolowac na bocznych ulicach anie na glównych tam sami warjaci a zwlaszcza w Nowym Targu przez pasy nie przejdziesz jeden za drugim i zaden nie zwalnia
Partyzant30.11.2019, 21:30
A ja wszystkim zmotoryzowanym proponuje jeździć bocznymi. Kto kumaty ten wie
haha30.11.2019, 17:09
Ja powiedziałem że tramwajem ale pomyliłem miasta i teraz jeżdżę autobusem.
mpk30.11.2019, 16:10
mój znajomy tak poszedł sprawdzić trzeżwość na komendzie..i miał 1,5% na pytanie czym przyjechał powiedział zgodnie z prawdą że autobusem..zapomniał nadmienić że jako kierowca..
Wojtek30.11.2019, 12:24
Przyjazny artykuł.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl