09.12.2019, 10:39 | czytano: 4393

Policjanci uratowali bezdomnego. Pijany leżał w śniegu

Arch. Podhale24.pl
Dziś nad ranem zakopiańscy policjanci zostali wezwani w rejon ul. Witkiewicza w Zakopanem. Dzięki przekazanej na czas informacji, uratowali przed zamarznięciem bezdomnego mężczyznę.
W ostatnich dniach, kiedy na zewnątrz panował mróz, zakopiańscy policjanci wielokrotnie reagowali wobec osób przebywających na mrozie, które mogły być narażone ma zamarznięcie. Tak było m.in. w przypadku mężczyzny, który w dzisiaj nad ranem pijany leżał na śniegu przy ul. Witkiewicza w Zakopanem. Kiedy znaleźli go policjanci, skarżył się na złe samopoczucie, był mocno wyziębiony. - W obawie o jego życie i zdrowie policjanci doprowadzili go do naszej jednostki w celu wytrzeźwienia - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Bezdomny otrzyma niezbędne informacje, w jakiej placówce może przenocować w bezpiecznych warunkach i gdzie uzyskać pomoc, ciepłe ubrania oraz posiłek. Pozostawienie go samego mroźnym rankiem na ulicy bez pomocy oznaczałoby zagrożenie dla jego życia i zdrowia. To pokazuje, jak ważne są informacje od osób, które widzą zagrożenie.
Policjanci przypominają, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
zyg09.12.2019, 12:41
na drugi dzień ten bezdomny i tak zwyzywa funkcjonariuszy od najgorszych
KG09.12.2019, 12:27
Tak należało uczynić, jednak dzięki za ten ludzki gest.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl