18.12.2019, 10:35 | czytano: 4000

Ukrainiec zatrzymany na budowie w rejonie Zakopanego

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali na budowie obywatela Ukrainy. Jak się okazało, pracujący przy robotach ziemnych 36-letni mężczyzna, był osobą niepożądaną na terytorium RP.
W poniedziałek strażnicy graniczni prowadzili kontrolę legalności zatrudnienia na budowach w rejonie Zakopanego. Cudzoziemiec, którego skontrolowali, był skazany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz ukarany grzywną w wysokości 2400 zł. Mężczyzna nie uiścił jednak opłaty w terminie wskazanym przez sąd, w związku z powyższym jego dane zostały wpisane do wykazu osób, których pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany.


Z uwagi na nielegalny pobyt Ukraińca w Polsce, komendant placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał decyzję o zobowiązaniu go do opuszczenia terytorium RP. Dodatkowo obywatel Ukrainy nie wjedzie do strefy Schengen przez kolejne 3 lata.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
komentarze
szary19.12.2019, 16:04
wmt, a co to ma do rzeczy ? czyli do wypowiedzi że "bliżej nam do braci rosjan ?" Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Książki o Wołyniu czytałem, zresztą moja mama uciekała z ukrainy przed pogromami, cała jej rodzina musiała uciekać. Więc z ich opowiadań wiem więcej niż ty z książek. Prawda nie zawsze jest taka jak książkach. Poza tym zależy jakie książki weźmiesz, bo niektórzy autorzy są bardzo stronniczy i piszą tylko tym co potwierdza ich uprzedzenia i poglądy.Zdarzenia sprzeczne z ich wizją świata po prostu się nie zdarzyły.
wmt19.12.2019, 05:36
szary poczytaj troche ksiazek o ukraincach,czytanie nie boli.Wolyn,Powstanie Warszawskie itd wiesz co ukraincy nam robili razem z Niemcami?
Smok18.12.2019, 20:43
szary, jak ci pasuje ta s*** to sobie tam do nich jedź, ja sobie nie życzę w Polsce oglądać obcych kulturowo i mentalnie dzikusów.

My jesteśmy u siebie, my wybieramy.
szary18.12.2019, 17:05
Moskwa... nie wypowiadaj się za wszystkich. Jak ci tak blisko kulturowo i mentalnie do Rosjan, to tam wyjedź. Do do polski nie bardzo pasujesz.
MOSKWA PUNK18.12.2019, 14:18
Brawo!Ukraincy niestety nie sa mile widziani w Polsce.Blizej nam kulturowo i mentalnie do braci Rosjan.Tylko politycy nas dziela.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl