01.01.2020, 09:40 | czytano: 5865

Przetarg na ciągnik - unieważniony, ale amatorzy biegówek nie muszą się jeszcze martwić

arch. UM Nowy Targ
NOWY TARG. Magistrat poinformował, że unieważniony został przetarg nieograniczony na zakup i dostawę ciągnika w ramach projektu: pn. "Rozwój infrastruktury Turystycznej Miasta Nowy Targ poprzez zakup specjalistycznego sprzętu do przygotowania tras biegowych oraz budowę wież widokowych".
Powodem unieważnienia przetargu była cena oferowana przez zainteresowane firmy. Oferta z najniższą ceną przewyższała prawie o sto procent kwotę, którą Miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W budżecie Nowego Targu zarezerwowano na ten cel 200 tysięcy, a oferta z najniższą ceną wynosiła 355 470,00 zł.

Nie jest to jednak zła informacja dla amatorów biegówek, bowiem decyzja co do wyboru podmiotu, który będzie przygotowywać i utrzymywać trasy narciarskie jeszcze nie zapadła. Termin minie 2 stycznia, kiedy to wybrany zostanie przedsiębiorca, który zadbać ma o przygotowanie i utrzymanie tras narciarskich w okresie od 7 stycznia do końca marca 2021 r.

Chodzi tu o trasy w borze kombinackim, obok Boru na Czerwonem, a także tras biegowych wykorzystywanych podczas Biegu Podhalańskiego.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
KTT03.01.2020, 08:11
Kilka lat temu wyładowali kilkadziesiąt tysiaków na frez doczepiany do ciągnika ZGZiR a mimo to wynajmowali zdezelowany trzydziestoletni ratrak, który ani nie ubiłaj ani nie robił torów. Gdzie sens, gdzie logika, gdzie interes miasta a gdzie interes przedsiębiorcy kolesia?
wstyd02.01.2020, 19:35
Oczywiste jest że trasa przy Długiej była w dużo lepszej lokalizacji niż koło.
Tylko złośliwość i chora ambicja kieruje naszymi decydentami.
Nikt w Nowym Targu nie wzleci ponad awersjami na korzyść mieszkańców.
Wszyscy to widzą i nie z tym nie robią.
hania02.01.2020, 19:31
Pani radna niech się pani już uspokoi. Męczy to wieczne chandryczenie się i napastliwe atakowanie burmistrza o wszystko zło tego świata. Ja osobiście mam tego dosyć. Wstydzę się za pani zachowanie. Co pożytecznego pani zrobiła dla tego miasta i dla swojego okręgu? Wiecznie tylko awantury z których nic nie wynika.
miejscowa02.01.2020, 19:30
Na taki ratrak nie stać nawet niejednego dobrze funkcjonującego ośrodka .
A tu jeszcze potężne koszty eksploatacji,konserwacji,ubezpieczenia ,garażowanie,obsługi ,przewozu (specjalistyczny sprzęt) itp.: 355 + VAT ?
I ze 100 corocznie ? Tak beztrosko wydawane pieniądze są tylko w samorządach ! Bez żadnej analizy ekonomicznej |
Bez żadnej odpowiedzialności za błędne decyzje .
Tak jest jak się wydaje nie swoje pieniądze!
Tylko mi nie mówcie że pininzdy ni ma na co innego !
Miasto ze Smogiem02.01.2020, 17:44
celna funkcjonariuszko
Najlepszym dowodem na dopłacanie do prywatnego biznesu i to przez kilka lat jest właśnie stadion biegowy. Umowę podpisał Watycha z członkiem swojego sztabu wyborczego który jako pierwszy składał mu gratulacje po wygranych wyborach. Potem popadł w niełaskę bo publicznie domagał się promocji turystyki i brak promocji miasta przez działania p. Steg. A potem królowa kiczu obcięła dotację i stadion przestał działać. Pozostało kilkadziesiąt tysięcy władowanych z miejskich pieniędzy w prywatną infrastrukturę i nie korzystanie z niej. I to jest sprawa dla służb i totalna niegospodarność. Więcej przykładów? Niebawem
Olala02.01.2020, 17:31
Po co w Nowym Targu turyści. Wystarczy smog i wstążki. Watycha ma wszystko na odwrót. W zimie otworzył boisko do koszykówki i siłownie na smogowym powietrzu... i nie kupił ciągnika do robienia tras narciarskich. Pewnie zrobi je w lecie i puści propagandowe zdjęcia z drona, do których tekst napisze ta /.../
Dzielna funkcjonariuszka02.01.2020, 10:15
"Stadion był prywatny ale dotowany przez miasto i przestał funkcjonować bo miasto wstrzymało dotację i załatwiło stadion" - hahhaaaahaaa

To dopiero skandal. Mieszkańcy dopłacali do prywatnego interesu pana biznesmena?!?! Co to znaczy, że "Właściciel Długiej na nim nie zarabiał?"
Wspaniały interes. To ja będę odśnieżać plac przed domem na Długiej polanie i powiem burmistrzowi, że jak mi będzie płacił to pozwolę ludziom parkować? Niezły dil. To się nadaje do zgłoszenia o marnotrawienie publicznego grosza. Na prawdę tak to było?!? Wielu przedsiębiorcom miasto dopłaca do interesów? Napisz coś więcej bo to ogromnie ciekawe.
Mieszkaniec Stolicy Smogu02.01.2020, 10:05
Stadion był prywatny ale dotowany przez miasto i przestał funkcjonować bo miasto wstrzymało dotację i załatwiło stadion. Właściciel Długiej na nim nie zarabiał bo był za darmo dla mieszkańców i turystów. Można było tam biegać do końca marca bo są dobre warunki i śnieg się długo trzyma. Stadion był dośnieżany armatkami właściciela. Wszystko przeminęło z wiatrem dzięki jednej pani. Były artykuły na ten temat. Sradionu nie ma - pani została a efektów jej pracy w promowaniu miasta nie widać. Ale przyjdzie jeszcze czas żeby ją rozliczyć z efektywności pracy i wydawania publicznego grosza na bzdety, z których miasto nic nie ma, poza kacem na drugi dzień.
Dzielna funkcjonariuszka02.01.2020, 09:58
Mieszkaniec Stolicy Smogu - co ty za bzdury opowiadasz? Długa polana to był prywatny biznes byłego radnego - jak ktokolwiek z UM mógł mu go zlikwidować?
Zapędziłeś się w tych swoich bredniach i wydumanych zarzutach. Żałosne.
Mieszkaniec Stolicy Smogu02.01.2020, 08:43
Był fajny stadion biegowy na Długiej Polanie ale decyzją królowej został zlikwidowany. Można było na nim biegać i nocą bo był oświetlony. Na Długiej nie ma smogu. Jaki jest zatem sens ładowania pieniędzy w smogowisko na rynku i siłownie w smogu a likwidowanie tak fajnej inicjatywy jak ten stadion biegowy? Czy jest to działanie na rzecz turystyki i mieszkańców czy przeciwko? W Nowym Roku życzę władzom miasta sensownego wydawania pieniędzy i umiarkowanego słuchania podszeptów nadburmistrzyni!
Kultura02.01.2020, 07:27
I kto tu wciska ciemnotę mieszkańcom ze tyle sie robi , ze turystów będą ściągać, ze miasto się rozwija? Jakie atrakcje sacw mieście poza smrodem, i placami zabaw. Turysci przyjezdzajcie do Nowego Targu żeby pobawić się na placu zabaw - a nie tylko przejezdzajcie i korki i spaliny. Niedługo MOK będzie - pełna kultura tylko najlepiej na pieszo bo miejsc postojowych będzie za mało.
Promotor01.01.2020, 22:53
Renifer, alpaki, konie owce i króliki. To jest proszę państwa priorytet
Biegacz01.01.2020, 20:35
Pamiętam jak przez tydzień przy pomocy armatek śnieżnych robili trasę biegową na stadionie na kole w parku. Skończyli w piątek wieczór. Rano w sobotę Stegowa wpuściła psie zaprzęgi, które zniszczyły trasę. Potem ściągali ratrak, który zniszczył murawę na stadionie. To wszystko skrajny irracjonalizm i niegospodarność, za nasze pieniądze i nikt za to nie odpowiada. Ludzie opamiętajcie się - tylko referendum. Gdzie ci radni? Cicho siedzą a miasto spowija smog i bylejakość
Z pozdrowieniami narciarskie01.01.2020, 19:19
Po co ciagnik ?... ogłosić w mysl prrzepis?w przetarg na dana czynność i ludzie / przedsiebiorstwa / maja sprzęt,co korupcja w tle ?pracuje w takie fimie ,powiedzmy za granica, przewwidziany jest nawet przypadek gotowaści na ypadek braku śniegu, chyba nie ma z tego / poczynań / co widzę władz w służeniu dobru elektoratu,kto jest takie sytuacji winien ? Ano właśnie
Mnich01.01.2020, 18:41
@kiko
w opozycji to jest sam Watycha - do zrodowego rozsądku
Ania01.01.2020, 18:39
Konia niech kupią. W zimie Joanna przebierze go za renifera i postawi w zagrodzie targowej na rynku a na tarkach wielkanocnych zrobi z niego kurczaka.
J2301.01.2020, 18:25
Podejrzewam że ne będzie potrzeby organizować przetargu,
Bo zimy nie ma i nie będzie.
avivat01.01.2020, 17:41
Place zabaw szumnie oddaje się tuż przed zimą, utrzymanie tras biegowych ogłasza się w połowie sezonu, a do rozstrzygnięcia daleko. Dokąd zmierza miasto Nowy Targ ze swoimi włodarzami i radnymi? Chyba na raut noworoczny burmistrza! Jedynie!
kiko01.01.2020, 14:53
Trasy ważne by były na Bieg Podhalański a tak to i tak można jezdzic. Więc tylko tu pisze opozycja w języku jakim dwoje radnych wypowiada się na sesji...Przypadek ?
Prawda01.01.2020, 14:47
Nie ma warunków na biegówki teraz a tym bardziej na wydawanie kasy na robienie torów.
Lati01.01.2020, 14:46
Dobrze że nie spiesza się bo warunki są takie że nie ma co ruszać ratrakiem. Śnieg topnieje w oczach. Jakby ruszyli zaraz wszyscy tu piszący by narzekali na to że się szykuje trasy przy złych prognozach. Zanim znawcy się odezwie się popatrzcie na prognozy i na to jaki klimat w Targu jest...
cyngiel01.01.2020, 14:43
Przetarg na ciągnik winien być rozstrzygnięty we wrześniu. Osobna sprawa to jego wycena. Najpierw się sprawdza katalogową cenę a potem ogłasza przetarg. W tym mieście jest wszystko na odwrót. Całe tzw. "zarządzanie" w wydaniu Grzegorza Watychy to chaos i dzieło przypadku. I tak będziemy biegowym grajdołem, choć kiedyś byliśmy prekursorem i były tu najlepsze trasy.
Biegaczka01.01.2020, 13:58
Nieporadność tej wstążkowej ekipy już nie jest śmieszna jest straszna. Kolejny dowód nieudolności i kolesiostwa. Ostatecznie trasy zmaści ten sam pan co zawsze byle jakim sprzętem
wywrotka01.01.2020, 12:42
Świetne zarządzanie mamy w Nowym Targu. I taka organizacja pracy! Wręcz modelowa, mucha nie siada. Reagują z wyprzedzeniem sezonowym, hahahha, tak są do przodu, że już tyłu nie ma. Szkoda tylko, że we wszystkim już przegrywamy stając się stolicą pośmiewiska... i smogu. Brawo Wy! Watasza trupa kuglarzy! Teraz już tylko zadowolone ze swoich działań są trzy osoby: burmistrz i jego dwoje zastępców. Grzesiu, tak trzymaj!
Bartosz01.01.2020, 12:40
/.../ Nawet jak kupią ciągnik choć to tylko pić z przetargiem to i tak przedsiębiorca będzie otrzymywał zlecenia. Na stronie miasta wisi dawno zapytanie o cenę na tę usługę. Cóż pozostaje nam Klikuszowa a miasto przy drodze niech się dusi w smogu i cieszy oczy powiewającymi wstążkami
śmierdzi mi tu01.01.2020, 12:18
I to jest rozrzutność .To jak kupowanie samolotu bo trzeba gdzieś polecieć.
Jakby to zlecili to takiej kasy nie wydaliby przez 20 lat .Gdzie są radni i analizy ekonomiczne .Gdzie indziej nie ma pinindyzy .A tu taaaka kasa.
Po co kupili też tą czarną kijankę ? A każdy z włodarzy pewnie bierze kasę za używanie prywatnego auta ?
Sebastian01.01.2020, 12:09
Miasto się wyraźnie nie przygotowało... i cóż, widać wyraźnie, że nie zależy im na rozwoju infrastruktury turystycznej.

Od 7 stycznia? A co jeśli śnieg spadłby już 1 grudnia 2019 r.?

Można było już otworzyć przynajmniej dwie trasy przed Nowym Rokiem... w Borze Kombinackim i obok Boru na Czerwonem. Warunki na to pozwalały.

Amatorzy biegówek nie muszą się - jeszcze - martwić

Jeżeli miasto przeznaczyło na ten cel 200 tysięcy, a najniższa oferta wyniosła 355 tysięcy, to podejrzewam, że wszystkie trasy biegowe mogą być czynne w połowie lutego. Może najlepiej po XI Biegu Podhalańskim :))

Szczęśliwego Nowego Roku!
nie do wiary01.01.2020, 11:26
Nowy Targ leży w stosunkowo ciekawym miejscu na tle innych miast w Polsce ale rządzą nim NIEODPOWIEDNI LUDZIE bez jakiegokolwiek pojęcia o czymkolwiek! np. czy ktoś poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność za dach na kawiarenkach? a tu ciągnik kupią pewnie w maju - na przyszły sezon będzie jak znalazł, a o smogu to już nawet pisał nie będę bo to co im się wydaje że robią a w rzeczywistości się dzieje to jest MATRIX
Stefan wkurzony01.01.2020, 10:55
W czas.... wiedzieli że w grudniu śnieg nie spadnie. Takie rzeczy powinny być rozstrzygane w listopadzie przed sezonem!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl