01.01.2020, 16:48 | czytano: 3372

Pożar od świeczki, czyli strażacy z Kościeliska podsumowują sylwestrowy dyżur

zdj. OSP Kościelisko
"Podczas nocy sylwestrowej nasza jednostka postawiona była w gotowości bojowej i pełniła dyżur w remizie OSP, w ramach odbywającej się w Zakopanem imprezy masowej "Sylwester Marzeń", w zabezpieczeniu której brały udział jednostki JRG Zakopane oraz OSP KSRG Zakopane-Olcza, a w stan gotowości postawiona została też jednostka OSP w Poroninie" - przypominają strażacy z Kościeliska.
W ich relacji czytamy: "w trakcie trwania dyżuru podczas gdy przygotowywaliśmy się do powitania Nowego 2020 Roku, tuż przed północą otrzymaliśmy zgłoszenie o uruchomionej czujce przeciwpożarowej w jednym z apartamentowców przy ul. Nędzy Kubińca. Po dotarciu na miejsce dowódca wraz z jednym z ochroniarzy udali się do mieszkania w którym została uruchomiona czujka. W mieszkaniu nie było nikogo a ze względu na brak klucza zapasowego dotarcie do mieszkania było utrudnione. Dowódca JRG podjął decyzję o natychmiastowym wyważeniu drzwi na podstawie wyczuwalnego dymu z mieszkania. Po otwarciu drzwi okazało się, że lokatorzy pozostawili zapaloną świeczkę, od której zapaliły się pozostawione obok rzeczy, a także stół. Pożar został ugaszony przy pomocy gaśnicy. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do poważniejszych szkód. Na koniec działań przewietrzono mieszkanie a następnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej oraz czujnika wielogazowego. W działaniach brał udział zastęp GCBARt Scania oraz zastęp z JRG Zakopane".

- W imieniu wszystkich strażaków z OSP Kościelisko chcielibyśmy złożyć życzenia, aby ten rok był dla wszystkich przede wszystkim spokojny oraz pełen radości i szczęścia. ✨ - dodają druhowie.

opr.s/ zdj. OSP Kościelisko
zobacz także
komentarze
Bez stronny01.01.2020, 19:33
I takie to bezmozgi
Zobacz pełną wersję podhale24.pl