12.01.2020, 16:31 | czytano: 7907

Jednostka OSP Nowa Biała z nowym wozem (zdjęcia)

zdj. OSP Nowa Biała
OSP Nowa Biała wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM.18.320 z kompozytową zabudową firmy MOTO TRUCK. Pojazd wraz z doposażeniem kosztował ponad milion zł.
"Samochód o mocy 320 KM i napędzie 4x4, ma zbiornik wody o pojemności 4500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego - 450 litrów, autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, zraszacze, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę i maszt oświetleniowy" - wymieniają strażacy.
Pojazd został dodatkowo wyposażony w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, które będą ułatwieniem dla druhów podczas działań ratowniczo gaśniczych.

"Na jego wyposażeniu znajduję się między innymi komplet narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego wraz z zestawem do stabilizacji, zestaw poduszek pneumatycznych, agregat prądotwórczy, system oświetlenia bezprzewodowego, zestaw do ratownictwa medycznego, armatura gaśnicza wodno pianowa, motopompa pływająca, pompa elektryczna, zestaw pilarek ratowniczych, podręczny podnośnik HI LIFT, sprzęt do ratownictwa wodnego, wentylator oddymiający oraz podręczny sprzęt burzący. W kabinie samochodu znajduję się przetwornica napięcia, latarki oraz radiostacje nasobne, defibrylator AED, kamera termowizyjna, miernik wielogazowy, komplet aparatów ochrony dróg oddechowych" - czytamy w przesianym opisie.

Samochód został zakupiony za blisko 838 tys. zł i doposażony w sprzęt ratowniczo- gaśniczy za kwotę około 200 tysięcy. Zakup został dofinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości (500 tys. zł), Gminy Nowy Targ (200 tys.), Sołectwa Nowa Biała (100 tysięcy), mieszkańców miejscowości Nowa Biała oraz środków własnych Jednostki OSP Nowa Biała.

"Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zakup nowego samochodu a w szczególności Posłowi Edwardowi Siarce dzięki któremu pozyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości" - podkreślają druhowie z OSP Nowa Biała.

opr.s/ zdj. OSP Nowa Biała
zobacz także
komentarze
Cycu14.01.2020, 23:45
A ile ta OSP ma wyjazdów rocznie. Pamiętam jak święcili porzednie auto. Czy jest to rozsądne wydawanie państwowych i samorzadowych pieniędzy. Oby nie takie jak 5000+ na węże sportowe, rzutniki i laptopy. Trochę to wygląda jak zdobywanie wyborców dla Solidarnej Polski za państwowe pieniądze
koledzy13.01.2020, 11:03
oj,oj,koledzy strażacy: mówimy o obecnej sytuacji (od kilku co najmniej 5 lat) w kontekście zakupu "nowoczesnego " sprzętu samochodu strażackiego kto ma wiedzę obsługi .... na dzisiaj ? Wiem ......, jedynie zawodowi Strażacy . Gdzie Wasza wiedza i szkolenia?. Kupuje się drogi sprzęt super ale dla zawodowych strażaków. Dla ochotników to frajda i zabawka .
"Uderz w stół a nożyce się odezwą"..
Piszecie komentarze dla pisania jako koła ratunkowe, a działa to jak pęknięta dętka.
strażak13.01.2020, 07:26
do "Do spec"
Przyjdź do remizy do Krempach to zabaczysz dyplomy i jakie miejsca zajmowali strażacy na zawodach 20 lat temu a potem komentuj...
Piotrek13.01.2020, 00:23
Pozdrowienia od somsiadów z Trybsia. Super sprawa, bo to wzmocnienie bezpieczeństwa Waszego ale i Naszego. Do kolegów strażaków nie dajcie się wciągnąć w te zagrywki..... Ktoś na siłę chce Nas skłócić.
obserwatorka12.01.2020, 23:00
hej czorsztynianie wasz bez wyposażenia tyle kosztowała a tu jaki ładny wóz no no gratulacje myślena HEHE
Do spec12.01.2020, 20:30
Ciekawe skąd ty takie informacje posiadasz. Gdyby nie Pan Józef T. i kilku innych zapalonych strażaków, którzy mają jakie takie "dojścia" nie byłoby sukcesów. Wystarczy sprawdzić wyniki zawodów pozarniczych z przed np 20 lat i wtedy widać gdzie były krempachy
Spec12.01.2020, 19:24
Sprzęt super sprawa, tylko zatem jest pytanie kto ze strażaków zna się na obsłudze elektroniki w takim samochodzie ? teraz gmina zatrudni na etat dwoch specjalistow to dopiero będzie problem. Strażacy naszej gminy widać jacy wykwalifikowani ???!! ,po kursach ...żałosne. Jedynie OSP Krempachy w zawodach zawsze najlepsi i seniorzy i młoda kadra rowniez i dzieki im za to . Gratuluje prezesowi i komendantowi OSP w Krempachach .powodzenia. inni
w temacie12.01.2020, 18:07
co 10 lat auto wymieniac.... tu gmina problemu nie widzi...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl